DE MAM GEÏLLUSTREERD WEEKBLAD onder Hoofdredactie van ANTOINE VAN DEN BERG Tevens Officieel Orgaan voor de Zeeuwsche Vereenigingen in Nederland TWEEDE JAARGANG No. 6 5 FEBRUARI 1927 Uitgave en druk van G. W. den Boer, Lange St. Pieterstraat F 33, Middelburg, Telefoon 150, Postrekening 74988. - Aanvragen omtrent advertentiën in dit Weekblad richte men tot den Uitgever. - Stukken, bestemd voor de Redactie, te zenden aan de Redactie, Groote Markt 4, Goes, stukken betreffende de Zeeuwsche Vereenigingen aan den Heer M. P. Cornelisse, Coltermanstraat 14 rood, Haarlem. - Losse nos. a ƒ0.15 op aanvraag bij den Uitgever. - Abonnementsprijs 1.25, Buitenland 1.75 franco per post per kwartaal. - Advertentieprijs 0.35 per regel Bij contract lager tarief op aanvraag verkrijgbaar. Een gelukkige wending in de ver zorging onzer zieken; waar bleef de waardeering der regeering; wat het afgelocpen jaar Goes bracht en waarom optimisme gewettigd is; in vogelvlucht over de Bevelanden. Iemand, die in langen tijd niet gegeten heeft en ge brek leed, weet pas goed hoe hevig de honger hem gekweld heeft als hij weer aan een goed verzorgden disch zit. Dit moge op het eerste gezicht vreemd lijken, doch bij nadere beschouwing is er zelfs geen practische ervaring voor noodig om de juistheid dezer uitspraak te erkennen. Komt het juiste inzicht in een toestand meestal niet nadat deze tot het verleden behoort? Ik moest dezer dagen onwillekeurig hieraan denken bij de opening van het nieuwe ziekenhuis voor Noord en Zuid-Beveland te Goes, waarover in een vorig num mer al een en ander is gezegd. Voordat het nieuwe ziekenhuis tot stand kwam, hadden we in ons gewest met zijn talrijke inwoners eigenlijk geen inrichting voor zieken die behoorlijk was, en waren we voor gevallen van ©enigszins ernstigen aard aangewezen op Wal cheren of Noord-Brabant. Bijna iedereen hier wist dit, doch bijna niemand zag in hoe eigenlijk deze toe stand inderdaad was. Bij de opening 'van het Goesche ziekenhuis is dit eerst algemeen duidelijk geworden. Ook daar het juiste inzicht ten de toestand opgehou den had te bestaan! De vorige week hebben we het ziekenhuis beschre ven, thans brengen we er eenige foto's van en tevens een opname van de openings-plechtigheid. Over het laatste nog een enkel woord. De tegenwoordigheid van de Commissaris der Koningin en van den inspecteur van den gezondheidsraad, bewees wel de gewichtig heid van de plechtigheid. Deze is trouwens door beide autoriteiten in een rede vertolkt, waarin o.m. het be stuur van het Gasthuis, inzonderheid den voorzitter den heer Joh. Pilaar, hulde is gebracht voor het ge toonde initiatief. Gezien de beteekenis van het nieuwe ziekenhuis mag het werk van het gasthuisbestuur ook hier gememo reerd worden. In de geschiedenis der ziekenverzor ging in de Bevelanden dient de naam van den heer Pilaar met gouden letters vermeld te worden. Want hij was de groote stuwkracht, dank zij welke aan een ergerlijken toestand voor de lijdende menschheid een einde werd gemaakt. Het heeft me ten zeerste verwonderd, dat de regee ring op den dag der opening geen blijk gaf dit werk naar behooren te waardeeren. Of moet dit eerst op 31 Augustus blijken? X Het is niet de eerste maal dat hier gewezen wordt op den vooruitgang van Goes, en dat ik schreef, „het gaat de hoofdplaats van Zuid-Beveland naar den vleeze". Dit blijkt wel zeer overtuigend uit het jaar-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 1