'T 5CHATOTJE DER LEZEM BBBBBBBBBBBBBBBBBBBB Ons Prijsvraagje. BBBBBBBBBBBBBBBBBBBB C. BIJ DE VAATE Rijwielhandelaar en Motorhersteller Reformschoen voor gevoelige voeten ONS ZEELAND 15 herinnering aan de gruwzame gebeurtenis te verdrin ken in de vergetelheid die de wijn schenkt. Ook. Enriqueta wist wie de lasso had doorgesneden. Doodsbleek wanke'de zij naar haar Sancho en sloot zich in haar kamer op. Ze weende alsof er nooit een eind aan den vloed harer tranen komen zou. Want het mes, dat Don Fernando had geveld, had ook haar hart gedood! Maar tegen middernacht werd ze einde lijk rustig; ze stond op, sloop naar buiten in den hel deren maannacht waarin alles vredig en stil leek. Het wilde jagen van haar adem was het eenige geluid dat de tastbare stilte van den tropischen nacht verstoorde. Ze ging langzaam voort; voorzichtig spiedend om zich heen. Toen men in den laten voormiddag van den volgen den dag, Pablo Sanchez zocht op zijn kamer, vond men hem dood op zijn bed. Uit zijn borst stak het gouden, met juwee'en bezette gevest van een dolk, dat in het licht van de morgenzon fonkelde. Het eerste ,,Ons Zeeland"-prijsvraagje heeft succes gehad. Uit onze provincie vooral, doch ook uit andere gedeelten van het land kwamen de inzendingen over vloedig binnen. Bekroond is het onderschrift op rijm van mevr. Fr. E. V.J. te Haarlem, dat luidt: Auto rieën is een pretje, Vraegt het maer an Kee en Betje, Maatje, Suze en Katrien, Aen aolemaele kan je 't zien! Mae. wie zal ons noe wel rieë? Me bin toch nie voo niks zoo blieë? De heer J. B. de Z. te Den Haag zond ons een onderschrift in, dat we hier afdrukken, omdat het ons blad bezingt: ,,0ns Zeeland" biedt een mooie foto Van Zeeuwsche meisjes in een auto. ,,Ons Zeeland" maakt ons oord bekend En kost U week'lijks slechts tien cent. Wilt ge waardeering voor ons oord, Steun dan ,,Ons Zeeland"; help het voort. Gezien het groot aantal inzenders, besloten we ten slotte neg prijzen toe te kennen aan zuster S., Leiden, L. E. v. d. W., Hilligersberg, mevr. C. B. P.v. d. V., Utrecht, mej. S. L. te Middelburg, H. te Sliedrecht. Post- en Meelstraat Zierikzee B. te Utrecht. Dank voor Uw gesmokkeld schrijven. Als 50.000 Zeeuwen zoo enthousiast waren over ,,Ons Zeeland" als U, zouden we zelfs aan Uw kleinste wen- schen kunnen voldoen. Zoover zijn we echter nog niet. Uw adviezen, goedkeuringen en wenschen, werden met aandacht gelezen. RED. Het Goesche Ziekenhuis. Mevrouw B. J. NieuwenhuyseVos te Naarden schrijft ons: ,,In het nummer van 5 Februari wordt door den schrijver van ,,de Bevelandsche week" zeer terecht en met vreugde er op gewezen, dat met de opening van het nieuwe ziekenhuis in Goes, een achterstand van jaren wordt ingehaald. Dat ook de meening over den gang van zaken in een modern ziekenhuis bij sommige Zeeuwen nog overeenkomst met die van 50 jaar ge leden, trof me bij het lezen van het gedicht van Wil lem Tell II. Is niet de operatie-kamer verre van een hel, voor velen eer de hemel, waar ze hun verloren levensgeluk terugvinden? Gelukkig voor de patiënten wordt er ook in een ziekenhuis wel degelijk hartelijk gelachen! Laat de dichter een geregeld en trouw bezoeker wor den van het Goesche Ziekenhuis, en ik ben er van overtuigd, dat zijn volgende ontboezeming heel anders zal klinken en de menschen niet zal afschrikken het beste wat ze hebben aan het ziekenhuis toe te ver trouwen. Het is Willem Tell II toch wel bekend, dat in vele plaatsen, b.v. Amsterdam, de wensch naar ziekenhuis- verpleging steeds toeneemt en een aparte controle moest worden ingesteld, opdat deze altijd kostbare hulp uitsluitend ten goede zal komen aan hen, die daarop het meeste recht hebben? L B.van HOUTE Lange Burg B 12 M iddel burg DnSCHOlL's Systeem van Voetverzorging

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 15