DE KALEfIDEP DEP ISOORDCROEP 2 ook de discussies. De heer Labrijn, die zijn galgen zitting had (deze Vrijheidsbonder is naar Leiden ver huisd) is dien dag heviger dan vroeger ooit het geval was, in conflict gekomen met de afgevaardigden der S. D. A. P., zoodat het er van weg had alsof er een eindrekening werd opgemaakt. De heer Labrijn werd uit zijn rust gelokt door een tweetal voorstellen, dat de goedkeuring der S. D. A. P. niet kon wegdragen: verhooging van de subsidie aan de burgerwacht en levering van een lid aan het burgerlijk armbestuur. Het eerste voorstel bracht de gebruike'ijke ontboezemingen over de nutteloosheid van burgerwachten het tweede drong de sociaal-democraten met een eigen candidaat voor den dag te komen. De raad bezorgde de S. D. A. P. dien dag twee stroppen. De heer Labrijn, die allen, welke den wapenrok of de soldateske wapens dragen, zeer genegen is, ontvlamde bij de protesten der S. D. A. P. tegen de burgerwacht. Bij het tweede voor stel had hij zijn kalmte nog niet herwonnen en hij zegde de arbeidsvertegenwoordigers leelijke dingen. Ten slotte werden van beide zijden meeningen geuit in algemeenen zin, die met de aan de orde zijnde kwes ties niets uitstaande hadden en die op laag peil stonden. Tot nu toe waren we deze wijze van gedachten-wisse len van de Goesche raadsleden niet gewoon. Het is te hopen, dat de voorzitter zich in de toekomst daar tegen krachtdadig zal verzetten. X 's-Gravenpolder's vroede vaderen hebben voor het laatst vergaderd in het oude gemeentehuis. Het nieuwe is gereed en terwijl we dit schrijven, wellicht al in ge bruik genomen. In de laatste vergadering in het oude gebouw herinnerde de voorzitter er aan, dat de ver gaderingen in vroegere jaren gehouden werden in de „Rechtkamer" van een herberg in 's-Gravenpolder. Een officieel karakter hadden de besprekingen over het welzijn der gemeente in die dagen nog niet, het was meer een gezelligheids-bijeenkomst. De voorzitter sprak er zijn voldoening over uit, dat het nieuwe tehuis van den raad nog onder zijn bestuur tot stand is gekomen. De inwoners van 's-Gravenpolder mogen trotsch zijn op het nieuwe gebouw, dat er zeer goed uit ziet. X De slechte voorspellingen inzake de oesterteelt zijn geenszins uit gekomen. Dit blijkt de laatste dagen af doende. Engeland laat zich heel wat Ierseksche oes- tertjes toezenden. Dien tengevolge zijn momenteel de blanke oesters in ons gewest reeds geheel op en is al een begin gemaakt met de verzending van andere kwaliteiten. Het gaat de oesterteelers dit jaar niet slecht, en het zou hen nog meer voor den wind gegaan zijn, zoo enkele der grooten in Ierseke niet ontijdig den marktprijs hadden verminderd. Een leer voor later. X Na den onbloedigen oorlog tusschen slagers en vee handelaars in Zuid-Beveland vroeger is daarover geschreven kennen we een strijd tusschen de bakkers. Deze is in Heinkenszand ontbrand. Een ONS ZEELAND 's-Heerenhoeksche collega heeft de liefde der niet bak kende inwoners van Heinkenszand veroverd door zijn brood enkele centen goedkooper te leveren. De bak kers in genoemd dorp waren daar niet over te spreken en zoo is spoedig een scherpe verhouding tusschen dezelven van den meeltrog ontstaan. Welke partij het winnen zal is niet twijfelachtig. Geld speelt zelfs een rol van beteekenis als het op dorpen-sohdariteit aankomt. A. M. D. Ds. J. H. de Roode f; het notulen- muisje van St. P.; een schoolarts gewenscht? Met het voor velen onverwacht verscheiden van ds. J. H. de Roode, in leven predikant bij de Ned. Herv. Gem. te Zierikzee, is een nobele figuur, een humaan mensch uit onze samenleving heengegaan. Ruim 15 jaar diende hij de Ned. Herv, Gem. te Zierikzee, in welk tijdsverloop hij zich heeft doen kennen als iemand van groote oprechtheid, eerlijkheid, goedheid en met een diepen zin voor recht. Hij was een man die zich nooit opdrong, stil zijn weg ging en nooit trachtte de voorgestoelten te bezetten. Met zijn gemeenteleden leefde hij wel mede, maar dikwijls zonder dat zij het bemerkten en daardoor kwam het wellicht dat hij vrijwel alleen stond in het leven, dat vaak moeilijk voor hem was, een gevolg misschien ook van zijn eigen aardige zelfstandigheid. Toch stond hij niet geheel bui ten de samenleving. Zoo was hij lid van onderwijs commissies, van den Voogdijraad, van den Protestan tenbond, enz. Bij zijn teraardebestelling hield een zij ner ambtsbroeders een treffende toespraak, waarin het karakter van den eenvoudigen en bescheiden prediker naar waarheid werd geschetst. Schouwen-Duiveland telt een figuur minder. X FlipMnd und kein Ende! Het notulenmuisje heeft wel een lang staartje gekregen. Nadat enkele weken geleden de zaak tegen den burgemeester en secretaris van deze gemeente voor de Bredasche rechtbank ge schorst moest worden wegens een fout in de dagvaar ding, zooals de raadsman van den ex-burgemeester had ontdekt onder zijn juridische loupe, is dezelfde zaak nog eens ,,voor" geweest. Ook nu zijn zaken aan het licht gekomen die niet door den beugel kunnen. Declareeren scheen een ge liefkoosde bezigheid van den ex-burgemeester. Voor een korte dienstreis naar Zuid-Holland had hij o.m. als verschot" opgegeven f 42.voor een eenvoudig middagmaal voor 2 personen. De after dinners" wer den extra geboekt dus nog f 3.50 voor een „rookertje" erbij. De eene wethouder, die met den beklaagde de

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 2