Op de Provinciale Huisvlijttentoonstelling te Middelburg ONS ZEELAND Een loto van de opening der Prov, Huisvlijttentoonstelling, die de vorige week te Middelburg gehouden is. Een aantal fraaie inzendingen. Nog een aardig hoekje van de tentoonstelling. dienstreis had gemaakt, maar de afrekening eerst later onder de oogen kreeg, verklaarde nog nimmer zoo duur te zijn uit geweest. We willen het graag geloo- ven. Het 0. M. eischte tegen den vorigen burgemees ter van Flipland wegens valschheid in geschrifte f3000 boete sub. 6 maanden gevangenisstraf en tegen den secretaris, die onder pressie van den vorigen beklaagde verschillende strafbare handelingen had gepleegd, f 500 boete, sub. 2 maanden gevangenisstraf. Maandag 7 Februari zal de rechtbank uitspraak doen in deze geruchtmakende zaak. X Vorige week is op een der Groene Kruisvergaderin- gen van een der Schouwsche dorpen door een arts het instituut van schoolartsen op ons eiland bepleit. Kan ons eiland met een bevolking van ongeveer 25.000 zielen, een schoolarts bekostigen? Een open vraag. Het nut van een dergelijk instituut behoeft niet meer be pleit te worden, waar vele groote steden in ons land reeds schoolartsen hebben, die uitstekend, vooral voor behoedend, werk onder de schooljeugd verrichten, al werken de ouders helaas niet altijd mede. Laat men toch bedenken, dat het gaat om het belang der komen de menschheid! Vooral het rooken onder de groeien de jeugd dient te worden tegengegaan en wel speciaal het rooken van sigaretten. Bij een gehouden onder zoek op groote schaal is gebleken, dat van 15.000 jon gens 14 pet. vaste en 35 pet. gelegenheidsrookers

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 3