Wll Hotel „VALKHOF" Nijmegen, Telefoon 2422 ONS ZEELAND 5 werd mede door den voorzitter namens het Dag. Be stuur toegezegd, dat voortaan alles, wat de verpach ting van het strand betreft, in den raad ter tafel zal worden gebracht. Omtrent de wijze, waarop in den raad is gereageerd op de aanvechtbare posten in de verrekeningen ten be hoeve van de bijzondere scholen aldaar, was men het minder eens. Er zijn harde woorden gevallen, over en weer. Voor den buitenstaander lijkt het er naar, alsof men van de eene zijde wel wat al te hard van stal is geloopen, van den anderen kant niet geheel en al vrij uitgaat ten opzichte van het: het is gemakkelijk rie men snijden enz. Hoe het zij, zoon soort hanengevecht in den raad heeft toch een goede zijde. Men leert er elkaar beter door kernen en is allicht in het vervolg meer op zijn hoede. Ik geloof niet, dat er bij een vo'gende gelegen heid nog posten als: een nieuwe chocolade-ketel voor de ouderavonden op dit soort van Rekeningen zullen prijken, en men mag vertrouwen, dat men aan den anderen kant daarbij voortaan de questie openbaar of bijzonder zal laten rusten. De zakelijkheid was wel eenigszins zoek en de gemoederen hadden wel wat kalmer gekund. X Maakten we onlangs melding van de plannen der Steenkolen Handelsvereeniging, om in Vlissingen een bunkerstation te vestigen, thans kan nog meegedeeld worden, dat ook van andere zijde, van den kant der Staatsmijnen n.l. het voornemen bestaat, zulk een mo derne installatie in onze Scheldestad te stichten. Of het er van komen zal, dat het bunkerbedrijf daar van meetaf in het teeken der concurrentie zal staan, valt nog niet te zeggen; maar wat wèl vast staat is, dat handelskringen in een dergelijk bedrijf voordeel zien en dat Vlissingen in hun oogen er rijp voor is, Vlissin gen telt nog mee. Dat geeft den burger moed. X De provinciale huisvlijttentoonstelling te Middelburg is Donderdag 3 dezer geopend. Gezien het aantal in zendingen, dat aardig in de honderd loopt, de her komst der werkstukken, welke uit de Bevelanden, Zeeuwsch-Vlaanderen en Walcheren inkwamen en de belangrijkheid van het tentoongestelde, is deze expo sitie een succes geworden. Een bezoek aan een dergelijke tentoonstelling, die als deze regelen den. lezer bereiken, reeds tot het ver leden zal behooren, is altijd de moeite waard. We kunnen, van deze getuigen, dat er veel werk valt te bewonderen dat, door leeken vervaardigd, het werk Café-Restaurant Ruime Reant gelegen Kamers. Electrisch licht Badkamers Vergaderzaal Twee Biljarts Vraagt Prospectus! W. LENTING Clublocaal der Zeeuwsche Vereeniging Nijmegen De athletlekvereeniging E. M. M. te Middelburg in training. van vakmenschen naar de kroon steekt. Dat er ook minder geslaagde werkstukken te zien zijn, is natuur lijk; maar er is geen enkel voorwerp bij of het legt getuigenis af van groote toewijding, van volharding, van bewonderenswaardig geduld. Wie zich voor den geest stelt, de geringe hulpmiddelen, de gebrekkige werkgelegenheid, waarover de vervaardigers vaak te beschikken hadden, kijkt deze voorwerpen met een zeker respect aan en oordeelt mild over kleine tekort komingen en gebreken. Maar vooral zal hij in zich voelen innige dankbaarheid over zoovele bewijzen van gezonden werklust en gelukkig gezinsleven. Daarin toch alleen kan de huisvlijt gedijen. V. Het probleem der werkloosheid aan de hand van enkele voorbeelden; op hoop van zegen; over het standsbesef van den boer; enkele kwesties en een sympathieke be weging. In mijn beide vorige overzichten behandelde ik ook de werkloosheid, het nijpende vraagstuk, waarmee in zonderheid Zeeuwsch-Vlaanderen verhoudingsgewijs zwaar bezocht schijnt te zijn. Ik wil over dit onder werp nu geen beschouwingen meer geven, maar wil ter illustratie van hetgeen ik vorige keeren schreef, eens een cijfer noemen. Alleen in het dorpje Graauw wor den niet minder dan 126 werklooze landarbeiders uit de daarvoor gevormde kas ondersteund. Veertig hun ner zijn nu te werk gesteld bij de verharding van een straat. Als in één dorpje meer dan 100 arbeiders on dersteund moeten worden wegens werkloosheid, dan is toch wel duidelijk, dat we hier inderdaad van een pro bleem kunnen spreken.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 5