PEEEEP5 EN PCEDE 12 ONS ZEELAND Ierseke's Treurspel. SS®®®®®®©®®®®®®®®©®® Abonné's, welke no 1 van den 2en Jaargang kunnen missen zullen de admi= nistratie met toezending zeer verplichten. De Administratie. deeliger. Ook telegram afgezonden aan oom en tante HabakukVogelveer, wegens gouden huwelijksfeest; 50 jaar getrouwd; merkwaardig staaltje van uithou dingsvermogen, bij zulke bejaarde menschen. Van middag kennis gemaakt met logée van Breeduitstra. Gedrieën 'n wandeling gemaakt. De logée, mijnheer Kolobijn, gesproken over plannen in zijn streek, tot electrificatie; hij daar sterk tegen. Breeduitstra ried warm bemoeienis van provincie aan; aan het eerste tiental jaren geen gevaar voor oplichterij via een koperdraadje. Commissie ook zeer goed. niet- werken, Veroordeelenswaardig sarcasme. 12 Februari. China in Holland" heeft een onge luksdag. Vanmorgen kachel aangemaakt met, wegens visite, niet-gelezen avondblad en Liesbeth volgt 't feuilleton. Toch te streng optreden verkeerd. In tra nen, zenuwen en verbouwereerdheid, heeft 't kind nu ochtendvoer aan de kanarie en zangzaad aan de kip pen verstrekt. Fatale gevolgen. De kanarie haalt den avond niet en de kippen kakelen als razenden. Ande ren gelukkig niets bemerkt. Ik zv/ijg; ik houd niet van vogels. Ze zijn vuil (morsen maar jongens) en on dankbaar. Die hokken en kooien! En als je ze fat soenlijk uit zou laten, smeeren ze hem; niet dat ik 't erg zou vinden, maar er zijn anderen. 13 Februari. Sterfhuis. De kanarie lag vanmorgen op dooie gemak met pooten omhoog. Aan tafel met de anderen over raadselachtigen dood gesproken. Sientje deed schuw. Goed kind. Jossie, in nieuws gierigheid, standaard omgetrokken, kooi kapot. Jossie schreiend in donkere kast; Liesbeth wil geen nieuwe koopen ('n kooi n.l.). Gaat goed! Heb Jossie op m'n rug laten rijden en Sientje 'n fooitje gegeven. We gens bevroren tuingrond de overledene op minder eervolle wijze begraven. Enfin, 't is zooals Wybo zei: beter tien vogels in de. lucht, dan één in je hand. 14 Februari. Vond in 'n tijdschrift interessant arti kel. Goed verwerkt en 's avonds in soos gesproken over 't nut der vitaminen voor rachitus-ratten. Veel succes. Alleen gooide Krimp van Duimen kinderlijk met propjes papier. Breeduitstra hem op 't onvoeg zame daarvan gewezen en, zeker om af te leiden, 'n Amerikaansche historie verteld. In Mexico, waar re volvers om niets uit den gordel vliegen, trad laatst in volkscafé een strijkje op, met meer ijver dan talent en herbergier daarom een bordje geplant met op schrift: „Niet schieten, want ze doen hun best". Tot mijn verwondering werd hierover zeer gelachen. 15 Februari. De kippen loopen opvallend verwaand en kakelen nog steeds als gekken. Wybo in vertrou wen genomen en van 't zangzaad verteld, Wybo, hij is no. 3 van zijn klas, meende dat het 'n soort onbevre digde hoogmoedswaanzin was. Hij heeft 'n verflenst bouquet in 't hok geworpen en sindsdien veel ver betering. Onderwijs tegenwoordig op hoog peil! Teer aspect van vreedzaamheden, kerkje, huisjes, weltevreden, rossig rood van zonnegloren, avondvrede lijkt geboren, stramme stille Zeeuwsche erven, niemand denkt daar wel aan sterven, dorpje, lieflijk panorama, zonder zonden, zonder 'drama.... .lage huisjes, nauwe straatjes, open-deure-burepraatjes, criminaliteitsgeruchtjes door de weeë oesterluchtjes, thans een walgelijk aroma bij 't afschuwelijk axioma: Gisteravond niets te vreezen man, die denkt alleen te wezen donker straatje, waar hij door gaat, zelfontbrandig van de misdaad.... moordenaar, verblinde zinnen, wist niet wat hij ging beginnen, in een hoofd een diepe wonde, rood symbool van zware zonde; looden hand van de justitie, heel gewichtige politie, foto's, scheikunde, verhooren, microscoop, verdachte sporen. Stoere visscher op de straat, bloedplas van een kameraad, staart met stomheid naar den grond, neemt het pijpje uit zijn mond. WILLEM TELL II. Al hebt ge geen enkele illusie meer, besef toch wat illusie zij voor de jeugd en hoe groot de verantwoor delijkheid is, die ge op u laadt, door haar die te ont- Praten is meestal gemakkelijker dan zwijgen, maar tegelijk veel gevaarlijker. Wij weten zelden iets te waardeeren, voordat wij het verlies ervan betreuren.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 12