DEBEVELMiföOi t GEÏLLUSTREERD WEEKBLAD onder Hoofdredactie van ANTOINE VAN DEN BERG Tevens Officieel Orgaan voor de Zeeuwsche Vereenigingen in Nederland No. 8 19 FEBRUARI 1927 TWEEDE JAARGANG ilium Uitgave en druk van G. W. den Boer, Lange St. Pieterstraat F 33, Middelburg, Telefoon 150, Postrekening 74988. - Aanvragen omtrent advertentiën in dit Weekblad richte men tot den Uitgever - Stukken, bestemd voor e Redactie, "te zenden aan de Redactie, Groote Markt 4, Goes, stukken betreffende de Zeeuwsche Vereenigingen aan den Heer M. P, Cornelisse, Coltermanstraat 14 rood, Haarlem. - Losse nos. a 0.15 op aanvraag bij den Uitgever - Abonnementsprijs ƒ1.25, Buitenland ƒ1.75 franco per post per kwartaal. - Advertentieprijs 0.35 per regel Bij contract lager tarief op aanvraag verkrijgbaar. De moord in Ierseke; Ds. Kersten bij de begrafenis; over onze ver binding met Brabant; van een jubileum en van de victorie die in Heinkenszand aanvangt, De moord in Ierseke op den 35-jarigen melkventer M. Biersteker vader van 10 kinderen heeft niet alleen in het oesterdorp, doch in ons geheele gewest veel beroering gewekt. Toen Dinsdag op de Goessche markt nadere bijzonderheden van het drama bekend werden, dacht of sprak men over niets anders meer. Hoe het gebeurde zich heeft afgespeeld, wie als de vermoedelijke dader werd gearresterd ondanks zijn verzekering dat hij niets met den moord had uit staande, behoeft hier niet meer te worden herhaald, de nieuwsbladen hebben het tragische voorval uitvoe rig genoeg belicht. Terwijl we dit schrijven zijn trou wens geen nieuwe bewijzen, die de schuld van den aangehoudene onomstootelijk zouden vaststellen, be kend. Zoodra de aangeklaagde voor de Middelburg- sche rechtbank terecht zal staan, kan blijken of de publieke opinie, die A. R. schuldig heeft bevonden, het ditmaal bij het rechte einde had. Het medelijden met de achtergeblevene weduwe van Biersteker en met zijn 10 kinderen, was algemeen. Bij medelijden alleen is het gelukkig niet gebleven, in Ieiseke heeft zich aan het einde der vorige week een comité gevormd, dat beoogt een klein fonds voor de nagelaten betrekkingen van het slachtoffer bijeen te brengen. Het is te hopen, dat deze daadwerkelijke menschenliefde den steun zal hebben van de geheele provincie. De begrafenisplechtigheid, die de vorige week Vrij dag is gehouden, werd geleid door Ds. Kersten, tot wiens kerkgenootschap A. R. en Biersteker behoor den. Ds. Kersten wees er in zijn toespraak op, dat dit geval de Goddelijke gerechtigheid eischte, in ver band waarmede bij de overheid aangedrongen moest worden op wederinvoering van de doodstraf. Toespraken als deze bij een open groeve willen er bij schijver dezes niet in, omdat het kerkhof toch eigenlijk geen plaats is om de wraak te prediken. Wraak is er op deze wereld al genoeg: menschen liefde te weinig. Ook is dit Ierseksche geval, dat ieder weldenkend mensch verontwaardigd zal hebben ge maakt, en dat velen zal hebben doen vergeten, dat bij den moord twee onschuldige partijen zijn betrok ken: het huisgezin van het slachtoffer en het huis gezin van den dader. Over het laatste is dezer dagen met geen enkel woord gerept. Zijn de vrouw en de kinderen van A. R. zoo deze schuldig wordt be vonden echter niet evenzeer, misschien meer nog te beklagen dan de treurenden in het huisje van Bier steker, waar één plaats nooit meer zal worden in genomen? Als men dit bedenkt en zich dan de woorden van

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 1