OP WALCHEREN 4 ONS ZEELAND Westzijde van het Vrije niet zou worden bebouwd, ging het voorstel er door, X Meer tegenkanting ondervond het voorstel om in de gasfabriek het smartekind dier gemeente in grijpende veranderingen aan te brengen, waarvan de kosten worden geraamd op 49.000. Twee leden der vorige gascommissie konden zich met deze voorstel len die een uitvloeisel waren van de gegeven ad viezen door den rapporteur, welke den vorigen zomer een uitgebreid onderzoek op de fabriek had ingesteld niet vereenigen, terwijl een hunner opmerkte, dat wanneer men den weg opgaat door den rapporteur aangegeven, dit de gemeente duizenden zal kosten. De burgemeester, die thans van de nieuwe gascom missie voorzitter is, verklaarde, dat geen dingen aan geschaft zullen worden, die niet in het voorstel tot verbetering stonden, maar alleen datgene wat noodig is om de fabriek aan den gang te houden en om te voorkomen dat men niet in den donker komt te zit ten, Zoover wilde men het niet laten komen en de voorstellen der nieuwe gascommissie gingen er met meerderheid van stemmen door. Een lid der nieuwe commissie zorgde voor een verrassing. Tijdens de zit ting kondigde hij aan, dat hij op de gasfabriek dingen had ontdekt, die het daglicht niet kunnen zien en daarvan zou hij in een geheime vergadering mede- deelingen doen. Na de openbare zitting ging dan ook de raad in comité-generaal en viel voor pers en pu bliek het scherm. X Ijverig wordt door de besturen van de pluimvee- vereeniging „Excelsior" en de ,,V. P. Z." gewerkt aan de voorbereidende maatregelen, die noodig zijn voor de te Zierikzee eind Maart a.s. te houden provinciale pluimveetentoonstelling. Het aantal liefhebbers van pluimvee is in de laatste jaren op SchouwenDuive- land sterk gestegen, vooral het kweeken en houden van mooie hoenderrassen, een soort sport dus. Op de komende expositie zal de heer Muijs uit Amersfoort, die reeds meermalen als zoodanig zijn krachten gaf als keurmeester optreden voor de sportklasse, terwijl de heer van Asperen Vervenne de jury uitmaakt voor de bedrijfsklasse. Ook de bijen- vereeniging „SchouwenDuiveland" en de postdui venvereniging „Prins Hendrik" nemen aan de ten toonstelling deel. M. d. P. Een vrouw over beroepskeuze; de autobus-concessie Middelburg-Dom burg; een nieuwe beurs; bebos- sching der duinen; een record en een onbegrijpelijke maatregel; over het Vlissingsche Ziekenhuis en over een kwijnend stadje. Middelburg werd op uitnoodiging van de Vereni ging voor Beroepskeuze door mej. Anna Polak, direc trice van het Nationaal Bureau voor Vrouwenarbeid een lezing gehouden over Beroepskeuze voor meisjes. De begaafde spreekster zette uiteen, wat naar haar meening 't richtsnoer moet zijn der verenigingen voor beroepskeuze. Vooreerst erkenning van de gelijkge- rechtigheid van man en vrouw, jongen en meisje, en ten andere, dat er moet gestreefd worden, de rechte man en de rechte vrouw op de rechte plaats te bren gen. Daartoe dient ook de vrouw een plaats te wor den ingeruimd in de Vereenigingen voor Beroeps keuze. Zij vond gelegenheid er op te wijzen, hoe er voor de vrouw verschillende wegen openstaan om zich voor de maatschappij en zichzelven nuttig te maken; hoe er bepaalde beroepen zijn, uitstekend voor de vrcuw geschikt en omgekeerd: ook ongeschikt. Na de pauze vond zij gelegenheid op verschillende haar gestelde vragen te antwoorden en aldus nader haar standpunt te doen kennen. Met dank aan de spreek ster werd de vergadering door den voorzitter gesloten. Een aardige jeugdgroep op Walcheren. Een bericht in de bladen over de concessie voor autobussen, doet ons zien voor welke moeilijke ques- ties de Gedeputeerde Staten worden geplaatst. Het gold de vraag, aan wie concessie voor den autodienst MiddelburgDomburg zal worden verleend, aan den Stoomtram „Walcheren" of aan de N.V. welke sinds 2 jaar dit traject exploiteert. Gedeputeerden konden het nog niet eens worden, 't geen zeer begrijpelijk is. Zij toch zullen in de eerste plaats zich afvragen, waar door de geregelde verzorging van het verkeer het best verzekerd is, en met bijzondere belangen in mindere mate rekening moeten houden dan met algemeene. Het moet erkend worden, dat beide gegadigden be schikten over keurig materieel en geschoold personeel, dat beide den dienst uitstekend verzorgen en dat op beider belangen moeten gelet. Het wil velen hier voorkomen, dat Gedeputeerden niet zullen mogen nalaten in aanmerking te nemen, welke der beide con currenten financieel het krachtigst is, opdat de con tinuïteit van den dienst het best verzekerd zij. Ook zal ongetwijfeld worden overwogen, dat door toe kenning der concessie aan de N.V. Walcheren, de reeds lang voor Walcheren begeerde ceintuurbaan werkelijkheid zal worden. In beperkte mate is die toe stand thans reeds een feit. Daartegenover moet er-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 4