ONS ZEELAND 5 kend worden, dat de N.V., die reeds 2 jaar deze route tot volle tevredenheid van het publiek exploiteert een dankbare erkenning harer diensten in den vorm der concessie wel verdiend zou hebben. De belangen der aandeelhouders mogen buiten het geding blijven. Zoo als men begrijpen zal, wordt door direct-belangheb- benden de beslissing met groote belangstelling tege moet gezien; maar ook het publiek is belanghebbende en wel in sterke mate, Het is te hopen, dat alleen het publiek belang den doorslag zal geven. X Middelburg is al weer een instelling rijker gewor den. Het heeft een pcstzegelbeurs gekregen. Deze wordt eiken Zaterdagmiddag van 24 ure gehouden cp de Graanbeurs. Blijkens de mededeelingen, welke mij ter ocre kwamen, is de eerste beursdag een succes geworden; vooral de jongeren waren sterk vertegen woordigd met hun ruilbcekjes en deden voordeelige „zaken". Het initiatief tot deze beurs is uitgegaan van de vereeniging Middphi. X De bebossching van de duinen te Oranjezon, op het gebied der Middelburgsche Duinwaterleiding, welke sedert eenige jaren wordt toegepast, is in de laatste weken met kracht aangepakt. Teneinde, in verband met de open leidingen, verstuivingen tegen te gaan en den invloed daarvan op de watervoorziening te voor komen, werd indertijd tot dien maatregel besloten. Tegelijk beoogde men daardoor de aantrekkelijkheid van het duinlandschap te vergrooten. Deze maatregel vereischt evenwel veel handen en geld. Het gemeen tebestuur heeft nu bij wijze van werkverschaffing een veertigtal arbeiders in dienst gesteld om het noodige grondwerk te verrichten en de aanplanting in snel tempo te doen geschieden. Het geregeld vervoer dier arbeiders van en naar Middelburg geschiedt door autobussen. Het effect, dat van dezen maatregel ver wacht wordt, wettigt de gemaakte kosten ten volle, er wordt productieve arbeid verricht. X Ten opzichte van de Vlissingsche mailroute viel de vorige week een record te boeken. De mail beliep toen één keer zelfs 2000 zakken. Vroeger werd zelfs de grootste mail eerst ingeladen en eerst dan het sein van vertrek voor den trein gegeven. Nu evenwel liet men den trein vertrekken, vóór deze belangrijke mail was overgebracht; zoodat plm. 800 zakken bleven lig gen, om met den volgenden sneltrein te worden ver zenden. Waarom toch die maatregel? Men laat een mailtrein loopen en de mail gedeeltelijk liggen! Welke kwade geest heeft aan Staatsspoorwegen deze wijsheid in 't oor geblazen? Stelt men dan geen prijs meer op 't behoud van een zoo belangrijke transitomail? X De ziekenhuiskwestie te Vlissingen nadert langzaam aan hare ontknooping. Voor den Raad van State, afdeeling Geschillen van Bestuur, is Woensdag j.1. deze questie behandeld en hebben vóór- en tegenstan ders van nieuwbouw hunne argumenten kunnen plaat sen. De financieele toestand van het oogenblik en in de toekomst evenwel zijn verre van rooskleurig te noemer, en verschillende keeren hebben, na de toe- „01 ze even voor „Ons Zeeland" poseeren wilden", luidde de vraag. Zelis de uitstervende dorsehvlegel werd niet vergeten. lichting van het beroep door den Burgemeester, daar op het volle licht doen vallen. Vooral de meening van den Wethouder van financiën zal van beslissenden aard zijn, alsook de zienswijze van Dr. Staverman, die wijst op de aanwezigheid van het R.K. Ziekenhuis te Vlissingen en den geringen afstand van Middelburg. (7 K.M.). De Koninklijke Beslissing volgt later. De kans, dat deze den gemeenteraad in 't gelijk zal stel len, schijnt niet bijster groot te zijn. X In verband met de plaatsruimte, waarover we be schikken, is het ons niet mogelijk zelfs maar in extenso melding te maken van elke „troonrede", waarmee de burgemeesters der diverse Walchersche gemeenten het jaar plegen te openen, We maken voor ditmaal een uitzondering voor Veere. In de raadszitting van Vrij dag 4 dezer deelde de voorzitter mede, dat dit plaatsje in den laatsten tijd aardig aan het opkomen, door het weggaan der Fokkerfabriek aanzienlijk in inwoner tal is teruggegaan en oeconcmisch sterk heeft geleden. Het aantal ingezetenen daalde van 1100 zielen tot beneden 1000 en in verband daarmee gingen de in komsten der gemeente achteruit. Het was met ken nelijk leedwezen, dat deze inlichtingen werden ge geven en we begrijpen ten volle de gevoelens, waar mee de harten der Veerenaars deze mededeelingen hebben ontvangen. Het is hard te moeten ervaren, dat alle inspanning tegen achteruitgang en verval nutteloos is. J- V.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 5