„Ons Zeeland" verhalen Geheime Machten Avonturen van Jack O'Neill.) ONS ZEELAND 13 wegdirectie, die zich, terwille van hun beginsel, be schadiging eeniger punten van hun gezicht getroost hadden. Breeduitstra natuurlijk weer zeer ruw. Hoewel bijna ongelooflijk, leek hem dit treurig voorval nog niet erg genoeg. De woorden, die mij tot deze veronderstelling noopten, 'kan ik terwille van de goede zeden niet in dit journaal noteeren. 't Zal voldoende zijn weer te geven, dat opgemeld persoon, sprak van een nieuw spreekwoord, in den zin van: als het kalf beschadigd is, bewaakt men den overweg. 17 Februari. Vandaag, tegen gewoonte in, met af nemende maan, haar laten snijden. Kapper sprak ook al over 't Rillandsche geval. Had toevallig in den trein gezeten; echter niet in de getroffen coupé; hij reist altijd in een lagere klasse, omdat hij zijn vader die zeer op fatsoen en goeden naam was gesteld bij sterfbed beloofd had, nimmer „eerste" te reizen, daar men tegenwoordig kans beloopt, in die appartementen 'n Tweede Kamerlid aan te treffen. Ik geloof, dat de man zwetste. Kapper ook gesproken over dunner wordend sche- delhaar; ruw-oneerbiedig dit aangeduid als ,,gat in 't dak" en geïnformeerd of ik „Trammelants haargroei- wonderzalf" wel eens gebruikt had. Heb geantwoord, dat 't daar niet van kwam. IS Februari. Heb hengstenkeuring in Goes bezocht. Jk houd van paarden. Nobele dieren. Edele schepsels. Jhr. Verboendere zegt altijd, dat de adel zijn ontstaan aan deze dieren dankt. Ridder beteekent eigenlijk rijder; wie vroeger een fraaien knol had en niet bang was voor een stevigen zwaardslag in zijn nek, kreeg 'n stamboom. Tegenwoordig minder moeilijk en waar dig: kruiwagen, zilveren handdruk, en op stel en sprong blauwbloedig. Decadentie! Teeken des tijds. Ook on der hengsten verval. Speurde sporen van verwijfdheid. Teveel werk van toilet gemaakt; enkelen nog met de „paviljotjes" in hun haar. Overigens prachtbeesten. Ik had nog 'n buitenkansje. Zag hoe een hengst, al dravende, iets liet vallen; raapte het ongemerkt cp. Hoefijzer brengt geluk aan! Gedurende terugreis, bui tengewoon krasse paardenhistorie vernomen. Zou aan twijfel hebben lucht gegeven, indien de vertellers niet de gewoonte hadden om met oorkwetsende woorden en knie-kneuzende klappen, voor de waarheid te ge tuigen. 19 Februari. „China in Holland" heeft dienst ge weigerd. Ze vertikte het om 't behangsel op de slaap kamer te restaureeren. Na scherpe verhooren bleek de onbillijkheid voort te komen uit bezorgdheid voor ouderdomspensioen. Zelfs Liesbeth sprakeloos, 'n Verdere confidentie van Sientje, openbaarde ons, dat 'n politiek-geschoolde oom, zijn nichtje ingepeperd had: denk er om, dat mijnheer voor je plakt, anders krijg je later geen drie gulden. Ik vermoed dat hier misverstand in 't spel is. Zal die oom eens ontbieden. 20 Februari. Onverkwikt ontwaakt. Afschuwelijke nachtmerrie gehad. Kan me omstandigheden niet meer herinneren, maar afschuwelijk was 't! Hoe komt 'n mersch daarbij? Wybo, mijn oudste, verkondigde met nadruk, dat een en ander in verband stond met mijn bezoek aan de hengstenkeuring; hij beriep zich op spycho-analytische methoden van Freud. Ken geen van beiden; begreep daarom niet veel van zijn redeneering; moest toch als vader, meerderheid toonende, beves tigend knikken. Beppie vanmiddag huisarrest gekregen. Had Lies beth aan 't schrikken gemaakt, door mee te dealen, dat gouden tientje van koningin-met-hangend-haar in geleverd moesten worden en toen Liesbeth we heb ben er vijf verontwaardigd vroeg waar die onzin voor noodig was, gezegd, dat polka-kopjes voorschrift was geworden. 21 Februari. Mede naar aanleiding van het voor gaande, hedenavond op soos gesprek begonnen over het verminderen der kinderlijke eerbiedigheid. Had weer veel gehoor. Geanimeerd werd op onderwerp doorge gaan. Griffier Dorrias bracht, met nauw bedwongen ver ontwaardiging, de daad ter sprake van den Middel- burgschen onverlaat, die vorige week zijn moeder van de trappen wierp. Dokter Doorloop gaf kennis van 'n gelijk geval in Deventer. Heb gefulmineerd tegen 20- eeuwsche ontaarding. Breeduitstra wilde ons diets maken, dat gewraakt euvel voornamelijk zijn oorzaak vond in het bewonen van bovenhuizen. Dat ging mijn verstand te boven. Lang heb ik er mij niet in verdiept; als 'n ernstig mensch op alles wat er gevreesd wordt, moet ingaan, houdt hij geen tijd over voor zijn journaal. 22 Februari. Heb wederom handteekening tegen Belgisch verdrag geplaatst in hoedanigheid als lid Ver. tot bevordering Vreemdelingenverkeer. Wybo zei, dat dit een contradictio in terminus was. Zoek 't maar uit! Liesbeth wilde niet meer teekenen. Haar aardigheid was er glad af. Van 't goede teveel gehad. Moest er kennen, dat 't beter was geweest, indien men ons niet dagelijks lastig gevallen had. Misbruik gemaakt van de wetenschap, dat we onzen naam voor 't vaderland veil. hebben. Enfin! 't is vlug 8 Maart. DOOR J. P. BALJÉ. De voetballiefhebbers van het kleine stadje Marly- bone stroomden naar het voetbalveld der M.F.C. Hen wachtte immers een schoon schouwspel. Jarenlang was er een zeer groote naijver tusschen de clubs M.F.C. van Marlybone en de Kickers van het 5 mijl verder gelegen stadje Belford. Tot nu toe was het M.F.C. nog niet gelukt de Kickers te kloppen, steeds waren de laatsten in de meerderheid gebleven, tot groot ver driet van alle Marlyboners. En nu kwam de kans! Want den laatsten Zondag had voor Marlybone een verrassing geleverd, een verrassing, welke haar gelijke in de Marlybonesche voetbal-annalen niet kende. Een nieuw lid, Henry Forbes, had in het 2e elftal „ge- proefstoomd" en had getoond over voetbalcapaciteiten te beschikken, waar men vroeger in Marlybone niet van gedroomd had. Niet alleen won het reserve-team, dat tot nu toe hopeloos onderaan bengelde met 80 van een kampioenspretendent, maar van die 8 doel punten had Forbes er 7 gemaakt, terwijl de 8ste goal door een speler der tegenpartij veroorzaakt was, die

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 13