14 ONS ZEELAND in het nauw gedreven werd door. Forbes! Deze was meteen de held van den dag en werd bij accla matie tot aanvoeder van het eerste elftal gekozen. En nu hoopte men in Marlybone eindelijk de gehate Kic kers eens te zullen verslaan, dank zij de bovennatuur lijke voetbaleigenschappen van den nieuwen speler. Men zag dan ook bij den aanvang niets dan glundere gezichten der Marlybonesche voetbal-enthousiasten. Zelfs de notabelen van het stadje waren aanwezig om aan de eerste overwinning op de Kickers want van de zege was iedereen overtuigd luister bij te zetten. Forbes als centervoor bracht het leder aan het rollen en als door een nieuw vuur bezield, viel M.F.C. krach tig aan. Al direct zat de voorhoede voor het Kickers- doel en de keeper van de groene Kickers kreeg warme handen. De roodwitte M.F.C.'ers speelden allen, of hun leven ervan afhing en Forbes was weer in top- form. Na een kwartier had hij M. F. C. al met een kogel van 20 M. afstands de leiding gegeven en even voor de rust maakte hij er met een keurigen kopbal 20 van. De vreugde in het roodwitte kamp was algemeen. Na de rust speelden de Kickers met den moed der wanhoop om de traditie te handhaven en den wed strijd nog uit het vuur te slepen. Maar M.F.C. stond pal. Het gelukte den groenen weliswaar den achter stand tot 21 te verkleinen, maar Forbes ondernam direct na dit doelpunt een ren vanaf het middenveld, passeerde vijf, zes spelers in een zucht en plaatste den bal kalm in het uiterste hoekje. Even voor het einde stelde hij den linksbinnen in de gelegenheid den stand op 41 te brengen en in de laatste seconde maakte hij nog een vijfde goal. Marlybone stond op z'n kop. Met 51 waren de Kickers ingemaakt en Forbes werd op de schouders der supporters naar de kleedkamers gedragen! Jack O'Neill was juist aan zijn diner begonnen, toen hij intercommunaal werd opgebeld. Geërgerd stond hij op. „Hallo, met wie?" „Hier Marlybone, voorzitter Elkes der M.F.C. Spreek ik met Jack O'Neill, den bekenden detective?" „Inderdaad, dat is mijn naam." „Kunt U onmiddellijk naar Marlybone komen. Een geheimzinnige moord. Onze middenvoor Forbes is door een messteek gedood." „Goed, ik kom met den trein van 6.57." Vlug at Jack O Neill af, pakte inderhaast een valies en haalde nog juist den trein van 6.57. Hij werd door voorzitter Elkes van het station af gehaald. Onderweg naar de woning van Forbes ver telde deze Jack O Neill de bijzonderheden van den moord. Voorzitter Elkes wilde zich na den wedstrijd naar Forbes woning begeven om hem een contract als prof,-voetballer aan te bieden Forbes speelde n.l, als amateur in het elftal mee. Op Forbes' kamer ge komen vond hij dezen met een messteek in het hart. Toen hij in Forbes woning binnentrad, had een man met een donker uiterlijk deze juist verlaten. Forbes' hospita kon echter niet zeggen wie dat was. Zij had geen bezoeker binnengelaten. Intusschen bereikten zij het doel van hun bezoek. Jack O'Neill trad de kamer binnen, waar alles onver anderd was gelaten. Eerst onderzocht hij het lijk. Op het gelaat lag een uitdrukking van doodelijke angst. Vlak bij het lijk vond O'Neill een zonderling insigne: een vuist, die een dolk omklemde. In Forbes' hand vond hij een reepje stof, dat veel op voering geleek. Andere aanduidingen vond Jack O'Neill niet in de kamer. Met den voorzitter van M. F. C. had hij nog een lang onderhoud, toen stond hij op, stak een foto van Forbes, die hij in diens portefeuille vond, bij zich, en zei voorzitter Elkes, dat hij momenteel in Marly bone niets doen kon, maar dat hij in Londen zijn onder zoek dacht voort te zetten. Met den laatsten trein keerde Jack O'Neill naar Londen terug. Den volgenden dag gold zijn eerste bezoek den secretaris der Engelsche Elftal-commissie. Hem toon de hij Forbes' portret. „Kent U dezen speler?" Secretaris Wallis bekeek de foto en riep toen uit: „Maar dat is immers Henry Larwick, de bekende internationaal. Is hij weer in Engeland? Twee jaar geleden vertrok hij naar Rangoon." „Ik vermoedde al zooiets," zei Jack O'Neill. „Zoo'n phenomenaal speler moest een bekend internationaal zijn. Hij speelde echter sinds een paar weken onder een schuilnaam in een klein stadje. Gisteren is hij vermoord." „Dan moet hij wel bijzondere redenen gehad hebben om zich te verbergen, want Larwick was een zeer eer zuchtig speler, die niet noodeloos zijn naam zou ver anderen.'' Jack O'Neill bedankte den secretaris voor zijn in lichtingen en bezocht toen Scotland Yard. Daar snuf felde hij eenige uren in de archieven en toen hij weer naar huis ging, had hij blijkbaar gevonden, wat hij gezocht had. Twee dagen later werd bij het vertrek van een boot naar Rangoon een donker persoon door één van Jack O'Neill's assistenten gearresteerd. Na confrontatie met den heer Elkes, voorzitter der M. F. C. bleek het de zelfde persoon te zijn, dien deze het huis van Forbes had zien verlaten. ,,'t Was eigenlijk een eenvoudig zaakje," legde Jack O'Neill den heer Elkes uit. „Onmiddellijk begreep ik, dat Forbes geen gewoon speler was. Ik vischte dus zijn identiteit uit. Ik vernam, dat hij in Rangoon ge weest was. Uit het feit, dat hij zich in een klein stadje schuil hield, bleek, dat hij iemand vreesde. Het in signe, dat ik bij zijn lijk vond, duidde op een genoot schap. In de archieven van Scotland Yard vond ik, dat te Rangoon het genootschap „De knellende Vuist" bestond. Uit de papieren van Forbes, of liever gezegd van Larwick, bleek, dat hij hiervan lid geweest was. Om één of andere reden had hij zich de ongenade van het genootschap op den hals gehaald en werd hij gevolgd. Restte mij nog de booten naar Rangoon te doen bewaken en een donker persoon te arresteeren. Toen deze gearresteerd was, en bleek, dat een reep voering in zijn jas ontbrak, waren genoeg bewijzen aan wezig, om hem in arrest te houden. Inmiddels is hij door de mand gevallen. Maar U bent Uw uitstekenden middenvoor kwijt, al hebt U de voldoening, eindelijk de Kickers te hebben verslagen!"

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 14