CHOCOLATERIE J. B. D1ESCH RECLAME LANGE BURG MIDDELBURG ONS ZEELAND 15 Een bedrijf dat in den laatsten tijd uitbreiding heeft ondergaan is dat van de Firma J. B. Diesch, Lange Burg C 110, Middelburg. Het aan iederen Middel burger welbekende adres voor bonbons, chocolade en suikerwerken, hetwelk vooral in St. Nicolaastijd en Paschen een sterke aantrekkingskracht schijnt te bezit ten, heeft echter zijn grootste bekendheid naar buiten verworven, door het nu bijna veertig jaren geleden Interieur der fabriek. in den handel gebrachte echt Zeeuwsche artikel „ZEEUWSCHE BOTERBABBELAARS". Volgens een oud recept, vervaardigd bij kleine hoeveelheden, met de hand geknipt, werd het artikel spoedig bekend, zocdat de zaak daardoor een zekere renommée ver wierf, waaraan pas opgerichte zaken zoozeer behoefte hebben. Nu wilde men niet alleen hier van het product genieten, maar velen wenschten het mede te nemen op reis; waar nu na een lange tocht de mogelijkheid bestond dat de babbelaars eenigszins zouden gaan kle ven, moest op middelen gezonnen worden om ook dit euvel te ondervangen. Hierdoor kwamen de blikjes in den handel. Om de aantrekkelijkheid te verhoogen, vooral voor Belgen, Duitschers en Engelschen, voor wie de busjes nog altijd een aardig souvenir vormen, kwamen al spoedig de Zeeuwsche foto's er op. Door de steeds toenemende vraag en mede uit hygiënisch oogpunt, bleek het gewensdht de nieuwste vindingen op machine gebied in gebruik te nemen. Het voordeel daardoor verkregen is, dat de grondstof bijna niet door de handen moet, het model der babbelaars gelijkmatig en mooier is, en tevens de beginletters der firma J. D. in iedere babbelaar geperst zijn; dit met het oog op de concurrentie. De firma gaat steeds voort nieuwe vindingen aan haar product dienstbaar te maken. Om het artikel voor lang bewaren geschikt te maken, wordt nu in het luchtledig gekookt, waardoor alle vochtdeelen ver wijderd worden. Hiervoor waren echter nieuwe ma chines noodig en heeft de firma de daarvoor noodige expansie gezocht en gevonden in haar nieuwe fabriek. Gelijk alle artikelen, welke met succes in den handel gebracht worden, wordt ook dit nagebootst en voor namelijk tracht men de blikjes zooveel mogelijk op die der firma te doen gelijken. De blikjes van de firma J. B. Diesch zijn, om tegen deze namaak beveiligd te zijn, verpakt in keurige inwikkelpapieren, voorzien van firma-naam en onderstaand gedeponeerd handelsmerk.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 15