DEBEVELANtöCH r;- J. u,, MaA, 4or zrsiï&r. GEÏLLUSTREERD WEEKBLAD onder Hoofdredactie van ANTOINE VAN DEN BERG Tevens Officieel Orgaan voor de Zeeuwsche Vereenigingen in Nederland TWEEDE JAARGANG No. 9 26 FEBRUARI 1927 SN cus uturn rn J T> T Cf Pipfprstraat F 33 Middelburg, Telefoon 150, Postrekening 74988. Uitgave en druk van G. W. den Boer, Lange S den Uitdever. Stukken, bestemd voor de Abonneme tsp contract lager tarief op aanvraag verkrijgbaar. Het merkwaardige toeval op een onbewaakten spoorwegovergang over een flink dorp; Goes, dat brak met kunst en amusement; een ge vaar voor de Zeeuwsche paarden fokkerij in 't zicht. Op den onbewaakten spoorwegovergang bij Rilland een van de overwegen die gevaarlijk genoeg is om naar bewaking te doen verlangen had de vorige week een ongeluk plaats van niet ernstigen aard, doch dat vermelding verdient terwille van het komische tintje, dat er aan verbonden was. Een vrachtauto uit Goes ramde een sneltrein ongeveer in het midden, er sprong een plank los, en deze verbrijzelde de ruiten van een gereserveerde coupé le klasse. Het toeval wil, dat zich in deze coupé bevonden de directeur- generaal der spoorwegen, Ir. Kalff, en twee hoofd ambtenaren. De laatste werd door glasscherven zeer licht gewond, de eerste kwam, zooals men dat pleegt te noemen: met den schrik vrij. Ook de chauffeur van de torpedeerende vrachtauto liep geen noemenswaar dige kwetsuren op. Het toeval, dat een der hoogsten van de invoerders der onbewaakte overwegen het na deel dezer instellingen aan den lijve doet gevoelen, is niet van humor ontbloot! Tijdens het oponthoud van den aangereden trein bewoog de directeur-gene raal zich „incognito" onder de ontstelde en. grieven luchtende menigte, die er de onbewaakte overwegen en hun geestelijke vaders malsch van langs gaven. Wellicht voor het eerste hoorde de hooge spoorweg man bij die gelegenheid hoe fel de massa van het volk tegen deze specifieke spoorwegbezuiniging gekant is. Gekroonde vorsten hebben in vroegere tijden op deze wijze ook wel eens iets van de onderdanen geleerd. Zou een spoorweg-vorst minder toegankelijk zijn voor de algemeene opinie, of zullen er ook hier resultaten te boeken zijn? Hoe dan ook merkwaardig is de samenloop van omstandigheden zeer zeker. X Tot voor korten tijd was het me niet bekend, dat Wolphaartsdijk zulk een bijzonder dorp is. Het werd me duidelijk bij de feestelijkheden die georganiseerd waren ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Wolphaartsdijksche vereeniging „Landbouw en Veeteelt". Uit de redevoeringen in de feestvergade- ring gehouden bleek, dat er in Wolphaartsdijk menig keer het initiatief is genomen tot het oprichten van een vereeniging, een instelling of een bedrijf, dat niet alleen levensvatbaarheid ter plaatse toonde, maar dat door andere Zeeuwsche werd nagevolgd en dat vaak de grondslag vormde voor een provinciale beweging. Het eerste steentje van de Zeeuwsche kunstmeststof- fenfabriek werd b.v. in dit Bevelandsche dorp gelegd, ook was Wolphaartsdijk de eerste gemeente die het nut van vakonderwijs voor meisjes en een der eerste

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 1