Keurkorps Olympiade 1928 K. N. G. V. ONS ZEELAND 3 De turners die Holland zullen vertegenwoordigen op de Olympiade 1928, gefotografeerd tijdens hun optreden in Goes 12 Februari j.l. Dit is de eerste maal dat keur- turners van het Kon. Ned. Gymn. Verbond in Zeeland kwamen. De achterste in de rij is den heer Kooy te Goes, de eenige keurturner uit het Gewest Zeeland. Onze keurturners in actie. Hcogtestand op het paard, voorste in afsprong, achterste in normalen stand. elk op zichzelf een bal-masqué in elkaar gezet, is niet droevig verloopen. Voor de deelnemers was het een avond van groote vreugd. De clou was natuurlijk als altijd het demasqué, dat altijd verrassingen baart, ook wel eens pijnlijke.! X De komende Statenverkiezingen zijn te Bruinisse oorzaak geweest, dat de daar bestaande Christ. Hist, kiesvereeniging bij besluit van de algemeene vergade ring ontbonden werd verklaard. Wat is het geval? De te Goes gehouden vergadering van gemachtigden uit ge heel Zeeland heeft uitgemaakt, dat geen enkele can- didaat uit het district Zierikzee of Tholen de kans zou krijgen gekozen te worden tot lid der Prov. Staten. Hierdoor blijven 3300 kiezers verstoken om hun belan gen door een eigen districtscandidaat of een candidaat bekend met het district te laten behartigen in het col lege van Prov. Staten, zoodat het Noordelijk deel van Zeeland 1 a 2 leden te weinig zal tellen, welk aantal dan de overige districten ten goede komt. De Ned. over dit geval schrijvend, merkte op, hoe dit gekomen is, zij in het midden gelaten, maar de C. H. lijst had aan waarde kunnen winnen, indien ook een voortref felijk man uit Tholen, Schouwen of Duiveland tot het eerste tiental, dat op de C, H.-lijst prijkt, had behoord, te meer daar deze eilanden een bevolking hebben, die naast haar stoere trouw en kracht iets eigens hebben, waarmede men nu eenmaal rekening moet houden, wil men iets bereiken. In zachte termen keurt hier het lijforgaan van de C. H. de daad af, die leidde tot uit schakeling van die leden, welke voor de belangen van de Noordergroep van deze provincie zouden hebben kunnen opkomen. Men wil thans een eigen lijst indienen en de kiesvereeniging te Bruinisse wil haar leden de vrijheid geven aan die afzonderlijke lijst mede te wer ken. Natuurlijk waarschuwt het partijorgaan tegen deze oppositieplannen, maar had deze kwestie niet voorkomen kunnen worden? Het standpunt van de verbolgen kiezers is te begrijpen. X Kort geleden schreven we onder dit hoofd over de opheffing van het Thoolsche kantongerecht, dat thans van uit Bergen op Zoom bediend wordt. Binnenkort zal het wetsontwerp betreffende de kantongerechten in de Kamer in behandeling komen en nu door de regee ring zelf in dat wetsontwerp al eenige wijzigingen zijn aangebracht, werd dezer dagen in de groote pers door iemand, vermoedelijk een Schouwenaar, er op ge wezen, dat nog wel enkele plooien in deze wet kunnen worden gladgestreken en wel 1. St. Philipsland, thans ressorteerend onder het kanton Tholen, brenge men onder het kanton Zierikzee, waar de bewoners geregeld

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 3