WfEl EN PCEDEL5 Panne. 12 ONS ZEELAND Ik betaalde in het najaar voor een tamelijk groote flesch van die heerlijke odeur, die je omhult met een discreet en fijn geurtje, 1.75. Wilt u een odeur-paleisje zien, gaat u dan (de naam is me ontschoten) in die verrukkelijke parfumerie op de Bou'evard des Italiens. Ik zal proheeren u duidelijk te maken, waar u die kunt vinden, want het is ,,de groote boulevard" en daar zijn odeurwinkels bij dozijnen. Als u uit de Rue du Helder komt, slaat u naar links af en loopt tot u een groote parfumerie op een hoek van de Boulevard ontdekt. Zoodra ge dit paleisje be treedt, zijn gracieuse, góed-gemanicuurde handjes daar, die u bespuiten met de heerlijkste geuren, die ooit uw neusje streelden. Nu we 't toch over luchtjes" hebben, wil ik u even vertellen van de „lampe Hygiénique" van Berger, die ik in het Louvre (niet het Museum, natuurlijk!) kocht. Dit is een sierlijke glazen lamp, die gevuld wordt met ozoalcool en brandend alle tabaks- en etensluchtjes absorbeert. Het is werkelijk een genot, wanneer b.v, op uw bridge-avond twee mannen lustig zitten te dampen, zoodat de kamer in no time vol rook is, na het aan steken van de lamp, de rook na een minuut of vijf geheel te zien verdwijnen. Nu is ozoalcool wel wat duur, al brandt de lamp zuinig, toen de flesch, die ik uit Parijs meegenomen had dan ook op was, vulde ik de lamp met spiritus, waarin ik een paar druppels lavendel deed. Ik hoop u met mijn geparfumeerd babbeltje van dienst te zijn geweest. Wanneer het u interesseert, wil ik u toch eens iets meer van m'n Parijsche reisjes ver tellen. Nu nog een paar mode-nieuwtjes. Het zijn de eerste vaste mode-wetten voor het komend seizoen. Ingrijpende veranderingen zijn er niet, want ten spijt van alle vroegere beweringen, blijven de rokken heel kort en handhaaft de taille haar zelfde plaats en denkt ze er niet aan terug te gaan naar haar vroegere hoogte. De kleuren, die ons zullen tooien, heeten blauw in alle schakeeringen en groen, een mooi grijs-groen. Verder zal er énorm veel zwart en wit gedragen worden. En dan krijgen we weer het mouwloos tijdperk, Want zagen we in het afgeloopen seizoen alleen mouw- looze avond-robes, dit seizoen brengt ons ook middag robes zonder mouwen. Voor deze laatste zijn de bedrukte crêpe Georgettes en foulards zeer en vogue. Onder de tailleurs worden uitsluitend jumpers ge dragen. Franjes ziet men allerwege en meer dan ooit wor den er paarlen colliers gedragen, soms als eenige gar neering van een avond-toilet. De laatste mode-gril is een mantel van slangenhuid, die de mondaine Parisienne draagt als overgang van haar bontmantel naar haar zomer-dito. Gevoerd met kasha in de kleur of zijde in lichtere tint, kosten deze mantels 12.000 francs. Direct bestellen, mevrouwtje E. B. B. T-l' tübrövl <5 Stille straat in rustig stadje, heel klein stadje op het land, kinderkoppe-hobbelkeien, diepe goten aan den rand. Plots met hevig knalpotschieten komt een zware Harley aan, heele dure tweecylinder, kampioen der rennerbaan. Vorenop een ruitgepette, welgedane boerenzoon, op de duo dikke juffer, koningin op haren troon, zoo'n rustiek dorps-standaard-type, hoed héél hoog en groot gezicht en een mine, die wil zeggen: ,,'k bin gin mens 'n sent verplicht". - Plots in donderende stilte doet de motor het niet meer, groote vrouw-meid kijkt veelzeggend op haar motorrijder neer. Dit sujet trapt hoogopspringend kick-start-hefboom naar benee, draait aan kranen, voelt aan schroeven, doch de Harley wil niet mee. „Eije-moter-webbeziene?" „Keea, ou noe toch je mond!" Keea kijkt met arendsoogen verontwaardigd in het rond. Toegeloopen menschenhoopje, ginnegappend stadspubliek lacht zich om de situatie van dat tweetal bijna ziek. „Kedden tevee has 'eheve" „■of me boezie is kepot. ,,Nou, Merien, ik wou wè wete" ,,ök nog lang zo zitte mot. Keea's spanning stijgt gestadig, want de toestand wordt kritiek en Merien die trapt en steigert zich welhaast een buikkoliek. Doch vergeefsch is al zijn streven, motor weigert pertinent, Kee's geduld is thans ten einde en zij schettert malcontent: „Zeg, je mö me nog is vrège" „mieje moter meetegè" „en in stad bie aol die rnense" „me voe gek te lète stè." Statig daalt zij van heur zitplaats en besluit haar woordenzee: ,,Ik gè miete bus nèr uus toe" „neem jie mèr 'n ander mee!" WILLEM TELL IT

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 12