1 DEBEVELAMÖCh GEÏLLUSTREERD WEEKBLAD onder Hoofdredactie van ANTOINE VAN DEN BERG Tevens Officieel Orgaan voor de Zeeuwsche Vereenigingen in Nederland TWEEDE JAARGANG No. 10 5 MAART 1927 Uitgave en druk van G. W. den Boer, Lange St. Pieterstraat F 33, Middelburg, Telefoon 150, Postrekening 74988 - Aanvragen omtrent advertentiën in dit Weekblad richte men tot den Uitgever. - Stukken, bestemd voor de Redactie, te zenden aan de Redactie, Groote Markt 4, Goes, stukken betreffende de Zeeuwsche Vereenigingen aan den Heer M. P. Cornelisse Coltermanstraat 14 rood, Haarlem. - Losse nos. a ƒ0.15 op aanvraag bij den Uitgever. - Abonnementsprijs 1.25, Buitenland 1.75 franco per post per kwartaal. - Advertentieprijs 0.35 per regel Bij contract lager tarief op aanvraag verkrijgbaar. De Goessche raadszaal gerestau reerd; over de besmettelijke radio ziekte en over de autobus-conces sies, die ons voor de spoorwegen moeten beveiligen; een tuinbouw school op komst; van den land bouw naar den tuinbouw, Eenigen tijd geleden is op deze plaats melding ge maakt van de plannen tot restauratie der Goessche raadszaal. De plannen zijn later werkelijkheid gewor den en thans is de restauratie geheel gereed. De raads zaal die vroeger de kamer was waarin recht gesproken werd (uit de motieven in de zoldering is dit nog zeer duidelijk af te leiden) is zooveel mogelijk gerecon strueerd, de rood-pluchen wandbekleedingen zijn ver wijderd en de vroegere paneelen blootgelegd. Van een knusse en gemoedelijke karakterlooze zaal is op deze wijze een stijlvol en stemmig vertrek gemaakt, dat een eigen sfeer heeft, geheel passend bij het interieur van het waardige en rustige Goessche raadhuis. Als een omgeving zooveel invloed op den mensch heeft als som mige psychologen wel prediken, zullen de raadsverga deringen, die weldra weer in de gerestaureerde zaal plaats vinden, op een bijzonder peil komen te staan. Ik kan me tenminste niet voorstellen dat in het deftige en strenge vertrek verschillende discussies zouden pas sen, die het onlangs in de tijdelijke vergaderzaal, de trouwkamer, tamelijk „deden". Wellicht ben ik in deze iets te optimistisch. Zei Dostojewski niet, dat de mensch het eenige dier is, dat aan alles went? En ook het raadslid is mersch. Draagt de restauratie evenwel niet aan de beteeke- nis der komende vergaderingen bijmooi is ze. X Een Haagsch collega schreef dezer dagen in een korte studie over de beteekenis van de radio o.a.; wij hebben de radio niet, maar de radio heeft ons. In deze uitspraak schuilt zeer zeker een flinke dosis waarheid. In bijna alle gevallen is de radiotoestel-bezitter van een liefhebber een maniak geworden, een passie- mensch die zich willoos overgeeft aan hetgeen men op honderden en duizenden kilometers afstand van hem verlangt. De nieuwe luisteraar maakt het voor nemen „zoo nu en dan eens te genieten, hij zal zijn toestel alleen inschakelen als het programma iets ver meldt dat de moeite waard is". Dit is echter theorie, de practijk leert dat bijna niemand aan z'n verre tyrannen ontkomt en dat een luisteraar van een uur of zes s avonds tot bedtijd zich in de radio ver lustigt. Men zou kunnen spreken van een radio-ziekte, die in haar soort even erg en even besmettelijk is als de dansziekte, als de kruiswoord-puzzle-ziekte des tijds. Ook in Goes steekt de epidemie der draadloos heid den kop op. Het aantal entennes op de daken vermeerderd zich met den dag, de luisteraars nemen zienderoog toe en wie nog niet tot dit gilde behoort, zal weldra zoover komen als de raad ingaat op het verzoek van enkele radiohandelaars, die de radio wil-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 1