2 ONS ZEELAND len distribueeren per telefoon. Eerst dan zal het luid ruchtigste product van onzen tijd zijn grooten slag kun nen slaan, zal het zich met succes op de oude huise lijkheid kunnen werpen, op de gezelschapsconversatie, die bijna al geheel ten doode opgeschreven was door de danswoede. Wie zal er over 10 jaren nog een be hoorlijk gesprek kunnen voeren in gezelschap? Dr. G. Minderhoud, secretaris der Gron. Maatschappij van Landbouw, is benoemd tot hoogleeraar in de land huishoudkunde te Wageningen. De nieuw be noemde hoogleeraar werd te 's Heer Arendskerke geboren. Evenals elders zijn ook in ons gewest de concessies voor de autobusdiensten aan de orde van den dag. Welke bussen zullen blijven rijden en welke zullen door Gedeputeerde Staten aan den dijk worden gezet, vraagt men zich af. De keuze zal moeilijk zijn. Want nagenoeg alle ondernemers hebben een aanvrage tot concessie ingediend en niemand heeft zooveel zelfken nis en offervaardigheid om te weten en te getuigen, dat zijn dienst minder aanspraak op officieele erken ning kan maken, dan die van den concurrent. Met belangstelling wordt de beslissing van Gedepu teerde Staten, die een zware taak hebben, tegemoet gezien. Het zal me benieuwen in hoeverre de spoor wegen succes hebben met de pogingen om de autobus als vervoermiddel uit te schakelen. De autobus heeft afdoende zijn bestaansrecht bewezen. Hij verdient dat men hem handhave. M.i, is de autobus een publiek belang, vooral in onze streek, en tevens een waarborg tegen monopolische eigendunkelijkheden van de spoor wegen. Als we weer geheel in handen der N. S. val len, is het leed nog niet te overzien. X Het landbouwonderwijs heeft zich in een luttel aan tal jaren op den voorgrond geschoven. Nagenoeg geen plaats in de Bevelanden, hoe klein ook, of er wordt les in de kennis van den landbouw gegeven, In Goes heeft men de vorige weeik beraadslaagd over de moge lijkheid om voor Zuid-Beveland te geraken tot de op richting van een lagere tuinbouwschool, zooals die in andere streken tot stand kwamen. Onder presidium van den heer Hanken besloot de vergadering, o.w. de voorzitters der tuinbouwvereenigingen, enkele vooraan staande telers en de rijkstuinbouwconsulent, stappen in die richting te doen. Een voorloopig bestuur werd belast de oprichting van een vereeniging voor te bereiden en zich in verbinding te stellen met de regee ring in verband met de benoodigde subsidie. Zeer spoedig zal Goes dus, behalve een landbouw- winterschool, een lage tuinbouwschool rijk zijn. Alweer een stap in de goede richting. X De plannen van deze school wijzen er reeds op, dat Zuid-Beveland meer en meer een centrum voor den tuinbouw wordt. Dit kwam bovendien goed tot uiting in de rede, die de rijkstuinbouwconsulent onlangs te Kapelle hield voor de oud-leerlingen van den tuin- bouwcursus. Spr. wees er op, dat Zeeland reeds ver is met zijn fruitteelt, het begint al aardig met groenten- teelt, thans moet het aandacht gaan schenken aan de druiven-cultuur. De tuinbouwconsulent wees op de mogelijkheden der druivencultuur en zeide, dat deze ook hier zeer goed beoefend kan worden. Temeer daar de teler al eenigszins vertrouwd is geraakt met de kassenteelt, tot voor kort zoo goed als onbekend in Zeeland. Men moet de waarde van den tuinbouw niet over drijven, de uitkomsten in het afgeloopen jaar hebben dit duidelijk bewezen. Toch doet men goed, in ver band met de minder rooskleurige toestanden in den landbouw, het vraagstuk van den tuinbouw goed onder oogen te zien. Dat deze tak van grond-bewerking de aandacht van vooruitstrevende mannen heeft, is ver heugend. Het bewijst, dat men niet bij de pakken van den landbouw neerzit. A. M. D. Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan der vereeniging „Landbouw en Veeteelt" te Wolphaartsdijk, voerde de plaatselijke tooneelvereeniging het alleraardigste tooneel- stukje „Uit het boerenleven" op. Schrijver hiervan was de heer J. C. Koert (op de foto 2e van links). Naast den artistieken Wolphaartsdijker de heer Lindenbergh, voor zitter der jubileerende vereeniging, geheel rechts de secre taris, de heer v. d. Slikke.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 2