WEE ONS ZEELAND In Februari is in Goes de centrale hengstenkeuring van Zeeland Foto De Boerderij gehouden. Kampioen werd de mooie, 4-jarige, hierboven aigebeelde, Albion d'Hermine, eigendom van Gebr. Aernaudts, te Sluis. menswaardige vertraging onderhouden. Aldus vormde de Zeeland" op de wijze, zooals een harer oudste reclameplaten aangeeft, den eenigen schakel tusschen Engeland en het Continent. X Dat schepen signalen van oude en nieuwe vinding ten spijt door den mist elkaar rammen, is geen on gewoon verschijnsel, dat zoo iets ook mogelijk is met trams, is gedurende de laatste dagen tusschen Middel burg en Souburg gebleken. Daar is de electrische tram op het achterste deel van de naar Middelburg rijdende stoomtram gebotst. De chauffeur had door den mist te laat de stoomtram op 't kruispunt gezien. Behalve vrij groote materiale schade aan beide trams, hadden (een paar lichte kwetsuren door glasscherven uitge zonderd) geen ernstige persoonlijke ongelukken plaats; maar 't had anders kunnen zijn. Het is ons nog maar niet duidelijk, waarom de electrische, die 10 M. voorbij 't kruispunt een stopplaats heeft, waar misschien ge stopt zou moeten worden, op die plaats (40 M. vóór 't kruispunt) zoo'n groote vaart moest hebben. X In tegenstelling met wat elders in ons gewest vaak voorkomt, en door mij nog al eens werd gemeld, maak ik tot een der betrekkelijke gemeente gewag van het volgende. De gemeente Vrouwepolder kende aan het schoolmuseum een jaarlijksche subsidie toe van 5, en loonde den studiezin van haren gemeenteveldwach ter, die in '26 het politiediploma met aanteekening ver wierf, met een salarisverhooging van 50. X Tot slot zij melding gemaakt van twee onderschei dingen, aan Walchersche opgezetenen toegekend. De Koning van België benoemde den heer Van Woelderen, Vlissings burgemeester, tot officier der Belgische kroon orde en de Société Academique d'Histoire Internatio nale te Parijs verleende Mr. P. Dieleman te Middel burg het eere-lidmaatschap. V. Ministerieele belangstelling de ambtelijke bril is niet altijd goed; voorbeelden uit een vooruitstre vende plaats; over feest in het land van Hulst; over een Carnaval kwestie; een nuttige instelling; van boeven en boefjes. We hebben dezer dagen weer bezoek gehad van een Minister. De Excellentie van Waterstaat gevoelde zoo veel belangstelling voor onze streek we stellen dat natuurlijk hier op hoogen prijs dat hij er de moeite voor over had in de gure Februari-maand de Scnelde over te steken en zich in gezelschap van leden van Gedep. Staten en de hoofdingenieurs van Rijks- en Provinciale Waterstaat op de hoogte te stellen van de havenaange'egenheden te Terneuzen en tal van tram kwesties. Minister Van der Vegte, die in het reizen nogal ple zier schijnt te hebben, bezichtigde ook het Directie gebouw der Zeeuwsch-Vlaamsche tram en het stoom- ♦III'-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 5