HET JOURNAAL VAN PHILEMON ZIJDEWIND 12 ONS ZEELAND op 31 Augustus als belooning, een ware lintjesregen over Overslag neer. Geen der aanzittenden aan het presentie-gelden- souper heeft deze geweldige gevolgen waarschijnlijk tijdens het kauwen en slurpen kunnen overzien. EGO, (handelaar in wijn, welke zeer geschikt is om raadskwesties, die verdeeldheid wekken, op te lossen.) 25^ Wat is in een hand? Zoo heel veel, mijne dames. Laat me uw hand zien en ik zal u zeggen wie u is. U lacht? Gelooft u niet aan Chiromantie? Ik wel. Ik heb alle handen van m'n goede vriendin nen èn vrienden bestudeerd en ik ben tot de over tuiging gekomen, dat handlijnen en handschrift een beteren kijk geven op iemand's karakter, dan jaren lange omgang. De tijd ontbreekt me, om een studie van het hand schrift te maken, jammer genoeg, want het lijkt me -een buitengewoon interessante studie, Maar de handlijnen! Daar heb ik me danig in ver diept en m'n kennissen, die het weten en die me als zoo'n soort Ka Koffiedik beschouwen, steken me vaak met smeekend gebaar hun pootje toe, teneinde hun levenslot te orakelen. Maar dan komen ze van een koude kermis thuis. 't Is me wel mogelijk hun karakter en sommige din gen uit hun verleden te zien, maar hun toekomst ligt in het duister voor me. Stelt u er belang in, dan wil ik u gaarne af en toe iets vertellen van de handlijnen, die ik zag; u kunt dit dan toetsen aan uw eigen handen. De vorm van hand, nagels en pols staat in nauw verband met elkaar, zoodat men bij het beschouwen van de hand, niet alleen naar de lijnen moet kijken, maar ook rekening moet houden met de overige deelen. Daar is dan b.v. de hand met de puntige vingers, die mooie, sierlijke hand, waar we met welgevallen naar kijken. Ai! ai! Wie in het bezit van een punthand is, die is wel een gevoelsmensch, maar de logica ontbreekt. Het zijn de menschen met de goddelijke verbeelding, de rijke fantasie. Ze zijn als champagne, bruischend, sproedelend van geest, vol spontaniteit, direct bereid door het vuur te gaan voor iemand, die hen sympathiek is, even gauw weer alle mooie beloften vergetend. Ze zijn goede vertellers, hebben het in hun macht hun gehoor te boeien, kunnen een onbelangrijk voorval t;t iets groots maken en men vergeeft het hun, dat hun groote fantasie de feiten wel eens anders voorstelt dan ze waren, omdat ze ze weten voor te dienen met een pikant sausje. Een vrouw met puntvingers kan nooit een ideale huisvrouw zijn. Ze zal haar huis zoo weten in te richten, dat het 't oog zal streelen, artistiek en smaak vol, zal de bloemen in een vaas weten te schikken als geen ander, maar eisch niet van haar dat ze diezelfde kamer een goede beurt geeft, of dat haar slanke, mooie handen een heerlijk diner samenstellen. Ze zal het menu opmaken en dit op onverbeterlijke wijze doen, de tafelversiering zal even fraai als origi neel zijn en als gastvrouw bereikt ze het volmaakte, Maar al wat daar buiten staat laat ze doen. Maar er is een troost voor de punthanden. Wanneer ze trouwen met iemand, die in het geluk kig bezit van vierkante vingers is, dan worden alle ondeugden van. den puntvinger verzacht en kan de ver bintenis een zeer harmonische zijn. Ontbreekt bij den puntvinger de logica, de prac- tische zin, bij den vierkanten vinger is die in ruime mate aanwezig. Vlijt, plichtsbesef, regelmaat, orde, dit alles kunt ge vinden bij de vierkante vingers. Maar eisch geen poëzie van hun, geen romantische droomen. Autoritair zijn ze en 't is zeker daardoor, dat ze hun meening graag door willen drijven. Spreek met hen over politiek, ga met hen filoso- pheeren, maar, in 's hemelsnaam, spreek niet met hen over kunst! 't Is daarom, dat de vereeniging van punt- en vier kanten vinger dikwijls idelaal is, ze vullen elkaar im mers aan. Hetgeen niet wegneemt, dat er zeker huwelijken zullen zijn, die voldeden aan dezen eisch en. toch mislukten. Maar dan, mijne dames, waren er andere invloeden in 't spel en 't zou me te ver voeren u deze op te sommen. En ik zei u al, de verschillende deelen van de hand spreken mee, de knokkels, de geledingen, de hand lijnen. Ik vertelde u nu van deze twee vormen, in een ander babbeltje krijgt u de spadel- en kege'vormige vingers. E. B. B. (Qecondenseerd extract) 2 Maart, 't Wordt Lente. Winterjas thuis gelaten en in demi-saison wandeling gemaakt. Prettig kleeding- stuk. Mr. Mierick van Peuteren heeft me eens in ver trouwen verteld, dat het me vlug staat wanneer ik snel loop. Bepaald complimenteus, kan die man zijn. Had hachelijk avontuur op straat. Stationsweg weme1- de van menschen. Klampte griffier Dorrias aan, die me wilde voorbijschieten en vroeg naar de rede. Haas tig raffelde hij: .Ontvanger Pluksnijder naar Weesp verplaatst.... reist dadelijk af.... allemaal naar 't

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 12