LINNEN STEMPELBANDEN voor „ONS ZEELAND" Firma GEBR. RITTER, Nieuwe Molstraat 26 ONS ZEELAND 3 om zich te verantwoorden voor de overtredingen be treffende jachtrecht en strandvonderij, grafelijke rech ten, die moesten worden geëerbiedigd, maar welke rechten de edelen van geslacht tot geslacht als erfelijk hadden beschouwd en er niet goed over heen konden dat Philips van Bourgondië die rechten had geknot. Reizangen en gebarenspel zullen op het Havenplein de rechtszitting verduidelijken. 170 personen zullen aan het gebarenspel moeten deelnemen. Waar de costuums uit den tijd der overdadig rijke Bourgondische hertogen zijn, belooft dit feest, dat midden Juli van dit jaar zal worden gehouden, weer tal van bezoekers van heel het eiland en wellicht ook nog van daarbuiten te trekken. X Verscheidene malen troffen we in ,,Ons Zeeland foto's aan van gymnastiekuitvoeringen of pakkende ge deelten daaruit en daarom meenen wij met alle be scheidenheid te mogen wijzen op de foto's, die in dit nummer afgedrukt zijn van een tweetal nummers, die onlangs door de Zierikzeesche gymnastiekvereeniging ,,01ympia" werden uitgevoerd en o.i. waard zijn in breeder kring bekend te worden. Naast de gewone gymnastiek vermeldde het programma een paar bizon- dere nummers, waarvan de eerste was „Klompendans voor meisjes van 811 jaar. Het was een lust de kinderen in hun keurige en fleurige pakjes den klom pendans te zien uitvoeren. Het was een levend gewor den schilderijtje waarop vele nationale en vooral Zeeuwsche costuums voorkwamen. Ze kregen een ver diende ovatie en het publiek applaudisseerde net zoo lang tot de kleutertjes weer voor het voetlicht versche nen, om met hetzelfde animo de zoo in den smaak gevallen volksdans nogmaals uit te voeren. In den „Slavinnen-dans" blonken de dames-leden van deze gymnastiekvereeniging uit, In keurige Grieksche gewaden zwart met goud werd dit fraaie nummer uitbeeldingsgymnastiek, waaraan zooveel zorg en moeite was besteed, correct uitgevoerd. De in dit num mer afgedrukte foto's mogen er van getuigen, dat men in Noord-Zeeland niet achter blijft in de beoefening van de sport in den goeden zin van het woord. X De mosselvisscherij in Zeeland, die zulke droeve tijden medemaakt, blijft de aandacht in beslag nemen, Pogingen bij den betrokken minister aangewend om een zekere retributie te heffen van de Zuiderzee con sumptie-mosselen hebben gefaald. Thans heeft een lid der Prov. Staten, woonachtig te Bruinisse, de plaats waar men op groote schaal de mosselvisscherij uit oefent, zich er voor gespannen en wel om maatregelen te beramen ter bestrijding of algeheeie wegneming van de thans heerschende malaise in het mosselkweekers- bedrijf in Zeeland. Uitnoodigingen zijn gericht tot alle gemeentebestu ren in Zeeland waar het mosselvisschersbedrijf wordt uitgeoefend, ten einde een tweetal leden aan te wijzen voor het vormen van een commissie ter bespreking van den slechten toestand in genoemd bedrijf, welke com missie na rijp overleg beslissingen zal kunnen nemen betreffende den te volgen weg die er toe leiden kan tot het gewenschte doel te komen. „Algemeen Schip pers- en Visschersbelang" te Bruinisse besloot in be ginsel aan deze poging steun toe te zeggen. Binnen kort zal eveneens met den Inspecteur der Visscherijen een bespreking worden gehouden voor openstelling der Zuiderzee voor het halen van mosselzaad, waarbij dan levers verzocht zal worden de openstellingstermijn te bepalen van 1 Mei tot 1 Augustus en de Zuiderzee ge heel als vischterrein vrij te geven. We willen hopen dat de hooge autoriteiten er toe zullen medewerken, dat het eenmaal bloeiend bedrijf van den mosselkwee- ker weer in het rechte spoor zal worden gebracht. M. d. P. (Herplaatsing wegens misstelling) JAARGANG 1926 zijn verkrijgbaar a f 1,60 per stuk franco per post f 1,85 bij de 's-GRAVENHAGE na toezending v, Postwissel of overschrijving op Postrek. No 51885

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 3