EM VEMMf WE ONS ZEELAND Walchersche slagerspatroons niet van wind leven en door hen adres hun zaak in de oogen van het publiek hebben geschaad. X De groote rioolput, die weken lang de aandacht der Middelburgsche wandelaars trok en boven zijn toekom stig verblijf hing, is dan eindelijk op zijn plaats beland. De daling van het 25.000 kilo wegende gevaarte is geschied, zonder averij te bekomen of te veroorzaken. En zoo kan dan nu het werk der rioleering, dank zij volhardenden arbeid en technische vinding, doorgaan. Dit opent een voor de wandelaars aangenaam pers pectief van droge wegen en schoon schoeisel, wat allicht aanleiding zal zijn tot het voeden van een tevredener stemming, dan die welke tot nog toe overheerschte. Arnemuidsche vischvrouwen in Middelburg. Dat de vonden des menschen" vele zijn en dat originaliteit zich ook in kleine gemeenten kan mani festeeren, bewijst ons een bes'uit van den gemeenteraad van. Arnemuiden. Daar heeft men de toestemming tot straatventen (leuren) afhankelijk gesteld van het brengen van een offer ad 0.25 per keer aan de gemeentekas. Oorspronkelijk is deze maatregel wel. Of hij veel kwartjes zal opleveren, is de vraag. De Koopmansbond „Eendracht maakt Macht" te Middelburg heeft zich nu reeds in een adres tot den Raad gewend, om dezen maatregel ingetrokken te krijgen. Het komt ons wel ©enigszins bedenkelijk voor, dat een gemeente, die dagelijks zooveel leursters over Walcheren uitzendt, tot iets dergelijks besloten heeft. Immers, veronderstel eens, dat de andere gemeenten Arnemuiden gingen navolgen, wie zou zich-zelf dan in de vingers gesneden hebben? Zouden de Arnemuidsche vischvrouwen, die elkaar zoo fel beconcurreeren, dat kwartje kunnen missen van hun schamele verdiensten op gornèt en zeekrael? V. Hoop en herinnering zijn de twee geniussen, die den mensch voor twijfelen behoeden en hem waarde aan het leven doen hechten. Het mislukte Carnaval te Sas van Gent; over geld uitgeven en over slapte; de trek naar België; propa ganda voor den tuinbouw; „met den tijd meegaan". Ik schreef een vorigen keer over de Carnavalsdebat ten in den gemeenteraad van Sas van Gent. De Bur gemeester die wel wist, hoe groot in dezen volgens wet en verordening zijn bevoegdheid was, liet niet veel uit. Hij luisterde slechts. Tot de eigenlijke Carnavalsviering, zooa's die in ver schillende R. K. plaatsen (ik denk aan Den Bosch en Bergen op Zoom) en ook in België plaats heeft, heeft de Burgemeester geen toestemming gegeven. Daarvoor moeten de redenen in vorige Carnavalsfeesten gele gen zijn. Wel werd er verlof verleend tot het houden van dansmuziek in de café s en wel des Zondags, Maan dags en Dinsdags, telkens tot middernacht. Blijkbaar vonden de feestvierenden dit echter niet voldoende, (wie het Zeeuwsch-Vlaamsche volk van den grenskant kent, verwondert zich daarover niet)want naar de berichten luiden hebben de anders zoo drukke dagen ditmaal een heel kalm verloop gehad. Het jonge volk trok naar de naburige Belgische plaatsen Selzaete en Assenede, waar het volop Car naval was. Van de in Sas van Gent geboden dansge legenheid werd slechts een vrij gering gebruik gemaakt. - X Ondanks de malaise en de werkloosheid is er dus nog veel lust tot uitgaan en feestvieren. Trouwens een ras-echte Zeeuwsch-Vlaming zal wel zorgen, daarvoor althans nog eenig geld te reserveeren. Toch klagen de reizigers, die hier den middenstand geregeld bezoeken, over een ongekende slapte. Er val len weinig orders te boeken. Sommigen schrijven dit toe aan den stormloop van verleden jaar naar België met zijn toenmalige lage valuta. De burgerij heeft tqen groote voorraden ingeslagen en vandaar, dat er zoo weinig koopkracht is. Dit zal wel voor een groot gedeelte juist zijn. Maar men derke vooral toch niet, dat het koopen in België nu tot het verleden behoort. Het neemt nu wel niet meer die ongekende afmetingen van vorig jaar aan, maar het bezoek aan de Belgische markten, even over de grens (b.v. Selzaete) is toch nog van groote betee- kenis. Men moet zelf maar eens een kijkje gaan nemen op de markt te Selzaete, die men zelfs wek „Hollandsche" markt noemt, om te zien, hoeveel Zeeuwsch-Vlamingen daar hun inkoopen doen. Vele vrouwen gaan graag in Selzaete markten. Niet alleen vanwege die markt zelf, want koopjes op de

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 5