ONS ZEELAND 5 ingang worden verleend. De Officier acht het noodig, dat eens een goed voorbeeld gesteld wordt, want de losbandigheid onder de, veelal ledig rondloopende, jongelui neemt hand over hand toe. X Nu ik het toch over Sas van Gent heb, wil ik er op wijzen, dat hier de controle voor het grensverkeer De laatste dagen zijn weer groote hoeveelheden vlas langs de grenskantoren naar België verzonden. Nu is dit voor onze streek niet zulk een verblijdend ver schijnsel, want dit vlas wordt dan in België verder be werkt tot groote schade van de Zeeuwsch-Vlaamsche vlasbewerkers, waarvan er zoon groot gedeelte werk loos is. Of ze na de Bevelandsche en Axelsche zusteren ook in „Ons Zeeland" mocht, vroeg de struische Walchersche. „We zijn zoo vrij", zei de fotograaf en hij mikte. zoo is verscherpt. Tal van Nederlanders, die niet in het bezit waren van een geldig nationaliteitshewijs zijn reeds de dupe van hun vergeetachtigheid geworden. Die verscherpte controle geldt niet alleen voor het reizen naar België, maar ook voor de terugreis. Ook onze Nederlandsche politie is actiever geworden. Dus is het raadzaam te zorgen, dat de reizigers naar en uit België er voor zorgen, goede papieren op zak te hebben. Zooals ik onlangs reeds opmerkte, is het grensver keer den laatsten tijd wel wat drukker geworden. Niet alleen voor personen, maar ook voor goederen. Als de voorteekenen niet bedriegen, zullen er dit jaar verbazend veel suikerbieten verbouwd worden. Niets is veranderlijker dan een boer. Vorigen zomer was 't klagen en jammeren over de suikerprijzen en de vooruitzichten voor den verbouw der suikerbieten. Wie toen wel eens een vergadering van boeren heeft meegemaakt, waarin dit onderwerp ter sprake kwam, zou tot de conclusie zijn gekomen, dat het met onze suikercultuur gedaan zou zijn, als de regeering geen steun verleende. Maar de regeering heeft, ook al omdat de meenin gen verdeeld waren, wat gewacht. En ziedaar, men

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 5