ZeeuwenBezoekt Café „De Trocadero" Schetsen uit Zeeland. Worstelend Zeeland 6 ONS ZEELAND hoort niet meer klagen, maar in plaats van minder zul len er hoogstwaarschijnlijk veel meer suikerbieten worden uitgezaaid dan in 1926. Door agenten van Hollandsche en Belgische suiker fabrieken zijn hier in de laatste dagen dan ook vele contracten afgesloten voor levering van beetwortelen tegen de a.s. campagne. De prijzen zijn beter dan het vorige jaar. Voor 't eerst wordt thans veel gebruik ge maakt van de gelegenheid om z.g.n. kilo-contracten, dat is voor het leveren van een bepaald aantal kilo's, af te sluiten. Het zal dus met onze boeren-suikerbietenverbou- wers dit jaar wel losloopen. Minder goed treffen het de pachters van de bouwlanden in den nieuwen He'le- gatpolder. Door den schralen stand van het gewas zullen verscheiden perceelen koolzaad in dien polder moeten worden omgeploegd. Nu is koolzaad het voor geschreven gewas bij eersten verbouw op nieuwen grond. Maar naar verluidt is aan de pachters toege staan a's herzaai zomerkoolzaad, haver of gerst te telen. Of dit nu loonende arbeid zal zijn, moet wor den afgewacht, daar men in den nieuwen polder veel last ondervindt van het hardnekkig voortwoekerend schorregras. De heer M. C. Hack is benoemd tot inspecteur van politie te Terneuzen. De nieuw benoemde even na de installatie, omringd door zijn korps. Ten slotte nog een tweetal jubilea. Den eersten April a.s. hoopt de heer H, P. J. Rottier den dag te herdenken, waarop hij vóór 25 jaar het ambt van ge meente-ontvanger te St. Jansteen aanvaardde. De heer Rottier volgde als zoodanig zijn vader op, die van 1870 tot 1902 daar secretaris-ontvanger was. Ook de tegenwoordige ontvanger fungeerde ge durende 17 jaren als gemeente-secretaris, maar in 1919 werd hij op eigen verzoek op de meest eervolle wijze uit deze betrekking ontslagen. Voor de ingezetenen is de a.s. jubilaris steeds een gedienstig ambtenaar, terwijl het gemeentebestuur zijn financieelen arbeid zeer op prijs stelt. Het zal hem - om de zeker traditioneele uitdrukking te gebruiken op 1 April niet aan belangstelling ontbreken en het „nog menig jaartje" zal ongetwijfeld wel aller harte lijk gemeende wensch zijn. Het tweede jubileum geldt den heer E, Lammens, die 40 jaar de betrekking van stationschef op het station Sluiskil vervulde en nu deze gemeente metter woon heeft verlaten en zich te Sas van Gent heeft gevestigd. Door de bevolking van Sluiskil is den heer Lammens een blijvende herinnering aangeboden, terwijl hij door haar op grootsche wijze is gehuldigd. Hem is in een druk bezochte bijeenkomst een huldelied toegezongen, terwijl hij door den heer Colsen, namens de burgerij, in hartelijke bewoordingen is toegesproken. Vermel ding verdient, dat de heer Lammens nog maar 20 jaar oud was, toen hij tot stationschef werd benoemd. Ook de Koningin heeft de verdiensten van den heer Lam mens erkend, door hem de Orde van Oranje Nassau te verleerten. Namens de bevoP'ing van Sluiskil werd „den vriend van allen" een album aangeboden, bevat tende de namen van hen, die hadden bijgedragen tot en meegewerkt aan de huldiging. Wie zich hier geeft aan de bevolking, heeft in den regel over gebrek aan sympathie niet te klagen. Dat blijkt weer uit deze beide jubilea. Z. V. Reguliersdwarsstr. 97, Amsterdam Middag- en Avond-Concert door A. M. WESSELS DOUW. (Slot.) Het is Maandag 12 Maart 1906. Vele Zeeuwen zul len met mij zich dezen datum nog goed herinneren, aangezien er nu een twintig jaren overheen zijn ge sneld. Op dezen dag is Zeeland weer door een ramp getroffen, die heel Nederland met deernis heeft ver- vu'd. Het is wel eigenaardig dat de hoek van het vroegere Reimerswaal weer het zwaarst werd bezocht. We willen deze laatste ramp even in vogelvlucht beschouwen. En dan kunnen we melden dat Noord- Beveland, tot ieders verwondering vrijwel verschoond is gebleven, gerekend naar de andere rampen die het meemaakte. Van Veere uit gezien, dacht men een oogenblik dat dit eiland als 't ware verzwolgen was. De prachtige dijken bij Colijnsplaat en Wissekerke hebben gelukkig het geweM der zee kunnen keeren. Alleen het kleine poldertje Alteveer bij Kats stond blank. Toch is het vorig jaar, in de Vliet, een stuk van den dijk plotseling weggezakt, niet ver van den Torenpolder, welke polder nog niet zoo lang geleden door Noord-Beveland werd verspeeld. Ook Schouwen en Duiveland ontkwamen wel niet aan het water, maar van een ramp ten opzichte van Vervolg op bladz. 8

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 6