DEBEVELANDSCE GEÏLLUSTREERD WEEKBLAD onder Hoofdredactie van ANTOINE VAN DEN BERG Tevens Officieel Orgaan voor de Zeeuwsche Vereenigingen in Nederland TWEEDE JAARGANG No. 13 26 MAART 1927 JlfUM Uitgave en druk van G. W. den Boer, Lange St. Pieterstraat F 33, Middelburg, Telefoon 150, Postrekening 74988. - Aanvragen omtrent adverteiitiën in dit Weekblad riekte men tot den Uitgever. - Stukken, bestemd voor de Redactie, te zenden aan de Redactie, Groote Markt 4, Goes, stukken betreffende de Zeeuwsche Vereenigingen aan den Heer M. P. Cornelisse, Coltermanstraat 14 rood, Haarlem. - Losse nos. a ƒ0.15 op aanvraag bij den Uitgever. - Abonnementsprijs 1.25, Buitenland 1.75 franco per post per kwartaal. - Advertentieprijs 0.35 per regel Bij contract lager tarief op aanvraag verkrijgbaar. Einde Juli tentoonstelling in Goes; over een historisch spel en over dilettantisme; een stoepen-oorlog in 't zicht; de overweg bij Rilland- Bath afdoende onveilig gebleken. De reeds eerder aangekondigde historisdhe tentoon stelling, die dit jaar te Goes gehouden zal worden, heeft thans meer vasten vorm aangenomen, In de jongste bijeenkomst waar behalve de besturen van de vereenigingen tot bevordering van vreemdelingenver keer (V.V.V.) en ,,Nijtengo", het college van B. en W. van Goes vertegenwoordigd waren, zijn nadere mede- deelingen omtrent de plannen gedaan. Dr. Folmer, voorzitter van V.V.V. zeide, dat einde Juli het meest geschikte tijdstip voor de tentoonstelling werd geacht, verder gaf hij bijzonderheden over de besprekingen die in den boezem van het uitvoerend comité zijn ge voerd. V.V.V. zal de eigenlijke expositie (waarvoor de hulp van gemeenten en van particuliere bezitters van oudheden is ingeroepen) verzorgen, terwijl ,,Nij- tengo" het op zich neemt de feestelijkheden te arran- geeren. Het ligt in de bedoeling een ringstekerij te houden en een historisch spel op te voeren. Voor het laatste heeft men reeds contact gezocht met een on derwijzer uit een der Bevelandsche dorpen, die in zijn vrijen tijd met min of meer succes de litteratuur be oefent, en met de Goessche dilettanten-tooneelvereeni- ging „Onderling Kunstgenot". Het destijds door den heer De WittHuberts uit Den Haag in overweging gegeven advies, dat kon leiden tot een permanent landsspel, blijkt men in den wind te hebben geslagen. Blijkbaar verwacht „Nijtengo" algemeen meer van dilet tantisme, hetgeen, gezien het fiasco van alle beroeps kunst in Goes, niet eens zeer groote verwondering baart. En dan: het is zeker goedkooper. Het zal me benieuwen wat er van de attracties rond de historische tentoonstelling terecht komt, als goedkoop ook hier maar niet duurkoop wordt. X Nog niet zoo heel lang geleden is in Middelburg een stoep-trottoir-oorlog op papier ontbrand. De eene he-ft verklaarde zich voor het behoud van de oude stoep in de winkelstraten, de andere helft zwoer bij het meer moderne trottoir. Evenmin als de Hoeksche en Kabeljauwsche twisten is deze moderne onbloedige oorlog van acuten aard, het heeft er van weg dat hij van de hoofdstad van Zeeland zich naar de hoofdstad van Zuid-Beveland zal verplaatsen. De vijande'ijkheden over trottoir- stoep zijn in Goes weliswaar nog niet geopend, doch de kwestie maakt al een onderwerp van gesprek uit. En de weg tusschen woord en daad is dikwijls korter dan men denkt. Het gemeentebestuur heeft al geruimen tijd het plan de stoepen in de Lange Kerkstraat [dè winkelstraat) te vervangen door trottoirs. Alvorens het zoover is,

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 1