DE KALEDDEP DEP MCORDCROEP 2 ONS ZEELAND In Noord-Kraaiert verrijst een r.k. Kerk, We geven een tweetal opnamen van de eerste steenlegging. De kerkelijke plechtigheden, die aan de steenleg ging vooraf gingen. moeten de eigenaars der stoepen echter de grond vóór hun huizen aan de gemeente cadeau doen. Thans is gebleken (op een bijeenkomst, waar de directeur van gemeentewerken het trottoir propageerde), dat niet alle bewoners der Kerkstraat hiervoor voelen, hetgeen wellicht verband houdt met het gerucht, dat met de stoepen de vergunningen tot het étaleeren van goede ren vóór de winkels zullen vervallen. De meeste win keliers schrikken van zooiets terug. Zooals gezegd de oorlog van de stoep is nog niet ontbrand maar vergis ik me niet, dan staan we aan den vooravond van de mobilisatie. Gezien de geringe breedte der Kerkstraat en lettende op de eischen van het verkeer, sluit ik me bij de trottoir-partij aan. Wie volgt? Een aardige Zeeuwsche metselt den eersten steen in. De aanrijding op den onbewaakten overweg bij Ril- land-Bath (men herinnert zich dat een vrachtauto den trein torpedeerde, waarin Ir. Kalff, lid van de hoofd directie der spoorwegen, zich bevond) heeft onlangs voor het Kantongerecht gediend. Voor den chauffeur van den auto, die als beklaagde terecht stond, werd door het 0. M. vrijspraak geëischt. Uit de diverse ver klaringen kwam vast te staan, dat de overweg daar ter plaatse zeer gevaarlijk is, omdat het uitzicht niet ten alle tijde voldoende geacht kan worden. We hopen, dat deze meening de directie der spoorwegen ter oore zal komen en dat zij spoedig zal overgaan tot be waking van dezen overweg, die in l1/^ jaar tijds 4 on gevallen opleverde. Schrijver dezer deelt het oordeel van het O. M., dat de onbewaakte overwegen in vele gevallen ten onrechte de zondebokken van het publiek zijn, doch waar onvoldoende uitzicht voldoende is gebleken, hoort bewaking. A. M. D. De Zeeuwsche wegen we vallen in herhaling zijn nog niet ideaal. Vooral voor den niet-Zeeuw- schen automobilist leveren de scherpe bochten en onverwachte hellingen een ernstig gevaar op. In Wemeldinge is de vorige week een auto van een dijk gevallen. De resultaten ziet men hier, De be stuurder werd gelukkig slechts licht gewond. Het snelverkeer in de Noordgroep, dat wegverbetering eischt; de pachters op lange termijnen ge rustgesteld; wat komt er van de Zierikzeesche abattoir-plannen te recht? Het steeds toenemend snelverkeer doet ook in de Noordgroep de behoefte aan wegverbetering en ver breeding ontstaan, opdat voetganger en wielrijder het hun rechtmatig toekomend deel van den weg kunnen benutten. Zoo heeft het in het vorige jaar veel moeite en tijd gekost om de contribueerende gemeenten van den straatweg ZierikzeeBrouwershaven te bewegen mede te gaan met het door Gedep. Staten ontworpen plan. Aan dezen weg is men thans bezig. In Tholen duren de besprekingen over de wegsverbetering Scher- penisseStavenisse nog altijd voort. In October van het vorig jaar hebben te dier zake besprekingen plaats gehad tusschen Ged. Staten, het waterschap St. Maar tensdijk en het gemeentebestuur van Stavenisse. Men achtte toen de kosten te hoog. Kort geleden hebben H.H. Gedeputeerden een nieuw plan ingediend, waar-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 2