ÜP WALCHEREN ONS ZEELAND van de kosten geraamd zijn op 275.000 (het vorige plan werd op ƒ320 begroot). Bij dit nieuwe plan is rekening gehouden met de bedoeling, om het wegvak StavenisseProvinciale steiger te zijner tijd in onder houd te brengen bij de Provincie, welke dit wegge deelte daarna op hare kosten zal verbeteren. Ten aan zien van de jaarlijksche onderhoudkosten wordt voor gesteld deze te doen plaats hebben in verhouding tot de lengte van de thans bij de belanghebbenden in onderhoud zijnde weggedeelten. Wanneer de helft der onderhoudskosten komt ten laste der provincie, dan zullen de gemeenten Stavenisse en Scherpenisse en het waterschap St. Maartensdijk onderscheidenlijk in die kosten moeten bijdragen 10.3, 0.3 en 39.4 pCt. De gemeentebesturen van Tholen (Stad), Scherpenisse en Poortvliet zijn niet bereid genoemde bijdragen voor deze wegsverbetering toe te zeggen. X In het midden der vorige maand is door het Haag- sche gerechtshof arrest gewezen in een zaak, die de landbouwers op ons geheel e eiland en wellicht ook daarbuiten met groote belangstelling niet alleen, maar ook met groote voldoening zullen hebben vernomen. Genoemd Hof heeft n.l. arrest gewezen in een pacht- kwestie, die langen tijd de gemoederen der groote pachters heeft bezig gehouden. Het betrof hier een vordering van den ontvanger der registratie te Zierik- zee voor schenkingsrecht en boete, wegens vermeende te lage pachtsom. In deze procedure werd in Mei 1925 door de Mid- delburgsche rechtbank vonnis gewezen, waarbij de vor dering van genoemden ontvanger ongegrond werd ver klaard. De ontvanger ging evenwel in hooger beroep en het gerechtshof bekrachtigde het vonnis van ge melde rechtbank. Het gerechtshof bepaalde echter, dat een onderzoek van 3 deskundigen moest plaats hebben, van welk onderzoek een schriftelijk rapport is uitge bracht. Dit rapport werd op 12 punten door den ont vanger bestreden, met het gevolg dat het hof, na par tijen te hebben gehoord, in haar conclusiën en plei dooien, zoo ook de procureur-generaal, de ontvanger, als vertegenwoordigende den Staat der Nederlanden, op al die 12 punten in het ongelijk heeft gesteld. Door het Haagsche Hof is dan ook het verzet tegen de ver volging goed en van waarde verklaard en de ontvan ger, q.q. het rijk, veroordeeld in de begroote kosten van hooger beroep, hetgeen rust in de harten van de pachters op langen termijn heeft gebracht. X In de laatste vergadering van den raad van Zierik- zee is de abattoir-kwestie opnieuw aan de orde geko men. De slagers verzochten tot den bouw van een centraal slachthuis met koelinrichting over te gaan, naar. zonder bijdrage uit hun beurs, zooals in de vorige vergadering was voorgesteld. De gemeente bouwmeester had na de besprekingen, die het dage- lijksch bestuur met de H.H. slagers had, eens opgeno men wat den verbouw van de particuliere slachthuizen zou kosten wanneer deze aan de wet zullen moeten voldoen. Dat zou 32.000 kosten. Daar de slagers geen rentelooze aandeelen in het te bouwen slachthuis 3 l HNDKW BangorHotel(Nederlandsch)4en 5Torrington L-W1M U EJ.IN Square W. C. Achter het British Museum. Centraal en Rustig. Phone Museum 1899. Telegrams: Families London. Logies en Ontbijt 7/6—8/6, Pension 10/6 en 12/6 per dag, per persoon. Per week vanaf 3.3 tot 4.4. Hollandsche Keuken. Bondshotel A N. W. B. en K. N. M. V. Spec, arrang. voor groepen, Gids en tolk aan het Hotel verbonden. Aanbevelend, W. JOH. DAMMAN, eigenaar. wenschten te nemen, adviseerden B. en W. niet tot den bouw van zoodanige inrichting over te gaan. De overgroote meerderheid was mede van meening, dat, gezien de groote kosten (ƒ68.300), de uitgaven voor de gasfabriek 49.000)de komende uitgaven voor de nieuwe brug voor de Zuid Havenpoort en de water leiding, Zierikzee onder deze drukkende geldende om standigheden niet tot den bouw van een abattoir dient over te gaan, hoewel men van het hygiënisch nut na tuurlijk wel was overtuigd. Zoo werd dan ook be sloten. Het woord is thans aan de slagers, merkte de voorzitter op, die het niet onmogelijk achtte, dat de slagers, die voor 32.000 zullen moeten verbouwen, aan een slachthuis zonder koelinrichting, wat op 37 mille wordt geraamd, wel hun medewerking zullen willen verleenen. Afwachten is thans het parool. M. d. P. Uitbreiding van de „Schelde" in 't zicht; verbetering van 't Middel- burgsche hotelwezen; een verlies voor 't Archiefwezen. Het moet erkend worden, dat de Regeering het ten aanzien van hare plannen met betrekking tot Vlissin- gen, niet bij woorden laat. Eerlang zal zij bij de Staten-Generaal een wetsvoorstel indienen, strekkende tot vergrooting der Vlissingsche sluizen. Doel van dit voorstel is: de Kon. Mij. „De Schelde" in staat te stellen tot het bouwen van schepen met grooter af metingen, dan haar tot nog toe mogelijk was. De maatschappij heeft echter aan die grootere slui zen al heel weinig, indien zij niet de beschikking kan verkrijgen over terreinen, aan de tegenwoordige gren zende, en bestemd voor grootere hellingen en uitbrei ding der fabrieksgebouwen. Het bedoelde wetsontwerp zal de „Schelde" in staat stellen, deze terreinen door onteigening te verwerven en voorziet in de noodzake lijkheid om het z.g. verbindingskanaal belangrijk te verbreeden. De noodige voorzieningen aangaande de betrokken verkeerswegen zijn getroffen, terwijl met de behoeften en rechten van de huurders der binnen het plan vallende perceelen rekening is gehouden. De onteigening zal niet ineens doch naar behoefte en bij ge deelten geschieden, en den betrokken huurders van perceelen tijdig worden aangezegd. Het is te hopen,

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 3