14 ONS ZEELAND wederom naderde, sprak hij aldus tot zijn getrouwe huishoudster voornoemd: Miebet, ik wil mijn waarde neven, die met zoo veel ongeduld wachten op den droevigen, maar naar zij veronderstellen voor hen zoo blijden! dag, dat mijn ziel zijn weldoorvoed omhulsel zal verlaten, een poets bakken. Je moet ze den een en dertigsten Maart 's morgens vroeg een telegram sturen, waarin ze op de hoogte worden gebracht van een plotselinge, ernstige ziekte van hun geliefden oom. Ik ken de heeren. Ze zullen deni eersten April hier verschijnen, de oogen vol krokodillentranen, maar inwendig van de zoetste hoop vervuld! Dat oogenbilk zal ik kiezen voor mijn triomf! Ik zal met gesloten oogen en een gezicht waar van geen spier beweegt, in mijn bed liggen, als een mensch die voorgoed van alle wereldsche zorgen be vrijd is. Voor dat je ze in mijn kamer laat, moet je ze met de voor een dergelijke gelegenheid vereischte omzichtigheid op de schokkende tijding voorbereiden. Je ziet hun bedroefde, schijnheilige gezichten toch zeker ook al voor je, hè? Als ze dan een paar minuten aan het bed hebben gestaan van hun armen goeden oom, dien ze toch zoo graag mochten," richt ik me plotseling in mijn bed op en schreeuw hun met mijn vroolijkste stem toe: 1 April, 1 April, lekker ge fopt! Ik geniet nu al van hun lange gezichten! Ook Miebet kon zich de uitwerking van de grap uit stekend voorstellen, maar op den bodem van haar jonkvrouwelijk gemoed lag teveel vage vrees voor het griezelige van het geval en te veel onbestemd bijgeloof, om den humor van haar gebieder naar waarde te schatten en zijn enithousiasme te deelen. Maar ze was anderzijds te zeer gewoon om haar meester te gehoorzamen, dan dat ze ook in dit geval zijn bevel onuitgevoerd zou hebben gelaten. Op den afgesproken dag verzond ze het telegram. De voorspelling van Oom Koenders kwam uit. De neven, die in Londen woonden, hadden er geen gras over laten groeien en arriveerden in den morgen! van den eersten April met het eerste goedige lokaal treintje, dat op den mail trein uit den Hoek corres pondeerde aan het landelijk stationnetje. De brave Miebet speelde haar rol met dezelfde toewijding, waarmee ze nu al jaar en dag, vele en vee'soortige karweitjes voor haar heer opgeknapt had en leidde de neven in de kamer waar de waardige grijsaard rustte. Met gezichten die de diepste aandoening verrieden, schaarden de neven zich om het bed, terwijl ze hun oogem onder de neergeslagen oogleden als bij gemeen schappelijke ingeving verstolen door de kamer lieten weiden om de antieke meubels, schilderijen en kunst voorwerpen een voorloopige taxatie te doen ondergaan. Vijf minuten verliepen, tien minuten, een kwartier. Oom Koenders verroerde zich niet; hij lag even on verstoorbaar en vredig als op het moment toen de schaar zijner erfgenamen! de kamer was binnen getreden. De trouwe Miebet begon nu toch te vinden, dat haar meester de grap wel wat te ver doordreef! Ze nam het daarom maar op haar eigen verantwoording cm er een einde aan te maken. Plotseling brak ze in een schaterlach uit, terwijl ze met iets luguber-krijschends in haar oude, dunne stem uitriep: 1 April, 1 April, lekker gefopt! Toen de neven haar met een uitdrukking van ver baasde ontzetting aanstaarden, naderde zij het bed, schudde Oom Koenders door elkaar en riep: Mijnheer, mijnheer, nu is het warempel mooi geweest; staat U nu maar op! Maar Oom Koenders voldeed aan dit vriendelijk verzoek niet en dit om een zeer deugdelijke reden: .hij was werkelijk dood! Het eerste wat de neven deden, was het ontbieden van twee krankzinnigenverpleegsters. Want het was zonder meer duidelijk, dat waarschijnlijk door den schok van het overlijden van haar meester de geestvermogens van de oude, trouwe ziel. ernstig wa ren gekrenkt. Schrijfmachinehandel (alle merken) I* V J Copieer-lnrichting (Spoed-inrichting) Reparatie-Inrichting - Linten - Carbon WOLVENSTRAAT 2-4 bij de Heerengracht 300, AMSTERDAM TELEFOON 33400 D. J. KOOPMAN VEREENIGINGSNIEUWS. Worden de vereenigings-feestavonden voor de Zeeu wen in de verschillende steden reeds aantrekkelijk ge maakt, er is altijd nog een feestavond die nog méér op dien voorgrond treedt. Wij zien dat ook weer bij ,,Ons Zeeland" te UTRECHT, dat haar 2e jaarfeest heeft ge vierd. Ook hier iets anders, door eigen krachten werd, voor een stampvolle zaal, opgevoerd het groote blijspel ge titeld ,,Het Duistere Punt". De mededeelingen zeggen ons, met buitengewoon succes, zoo zelfs, dat de voorzitter den heer Schönfeld, als regisseur, kon huldigen. Dat is een goed teeken en belooft veel voor de toekomst, die reeds hier en daar is uitgestippeld met groote plannen. Zoo zal op 7 April een avond worden gegeven, die zeer afwisselend belooft te worden én op 23 Mei organiseert men een declamatie-wedstrijd voor amateurs. Daarbij komt nog de attractie van het eigen symphonie-orkest ,,Variatio". Zoodat een en ander veel bijdraagt tot het scheppen van een gezellig vereenigingsleven, „Zeelandia" te NIJMEGEN houdt hare maandelijksche gezellige bijeenkomsten in het clublokaal hotel „Valkhof". Deze worden druk bezocht, het beste bewijs dat zij ge wild zijn. De thans gepasseerde avond was gewijd aan zang, voordrachten, muziek en dans; huldiging van den heer Truyens, regisseur der tooneelclub, voor zijn pret tig onderricht; de familie Arendse werd dank gebracht voor de gastvrijheid, genoten voor het houden der repe- titiën en den heer Steenmeyer voor zijn belanglooze foto grafische opnamen van het laatst opgevoerd blijspel „Twee Wapens". Zoo wordt ook hier verkregen, door onderlinge samenwerking, een prettig vereenigingsleven. Moge het zoo blijven voortgaan, dan kan het niet uit blijven of de vereeniging zal een onmisbare schakel zijn voor de Zeeuwen ter plaatse. „Zeeland" te HAARLEM, gaf een „Poldermans-avond". De groote zaal was geheel gevuld en onder groote stilte werd voorgedragen de mooie levensschets „Den Ouwen Jan"; na de pauze het grappige „As twee onden vechte". Wij hebben weer eens „goed" de Zeeuwsche taal ge hoord en dat is een voorrecht dat wij eigenlijk veel te weinig medemaken. Op 2 April zal het 4e jaarfeest her dacht worden in den Schouwburg aan den Jansweg. Het eigen tooneelgezelschap zal dian optreden met het Zeeuw sche tooneelstuk „Jacob de Veerman", naar „Beunke",

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 14