DEBEVELANMBfflEEK GEÏLLUSTREERD WEEKBLAD onder Hoofdredactie van ANTOINE VAN DEN BERG Tevens Officieel Orgaan voor de Zeeuwsche Vereenigingen in Nederland TWEEDE JAARGANG No. 14 2 APRIL 1927 imsm Uitgave en druk van G. W. den Boer, Lange St. Pieterstraat F 33, Middelburg, Telefoon 150, Postrekening 74988. - Aanvragen omtrent advertentiën in dit Weekblad richte men tot den Uitgever. - Stukken, bestemd voor de Redactie, te zenden aan de Redactie, Groote Markt 4, Goes, stukken betreffende de Zeeuwsche Vereenigingen aan den Heer M. P. Cornelisse, Coltermanstraat 14 rood, Haarlem. - Losse nos. a ƒ0.15 op aanvraag bij den Uitgever. - Abonnementsprijs 1.25, Buitenland 1.75 franco per post per kwartaal. - Advertentieprijs 0.35 per regel Bij contract lager tarief op aanvraag verkrijgbaar'. Beleefd verzoeken we onze abonné's ons het abonne mentsgeld voor het tweede kwartaal vóór 15 April toe te zenden of op onze postrekening 74988 te storten, daar na dien datum per kwitantie over het bedrag, verhoogd met dispositiekosten, zal worden beschikt. DE ADMINISTRATIE. De nummers 1 en 2 dezer jaargang zijn uitverkocht. Gaarne zien we toezending van overcomplete nummers tegemoet. Portokosten worden vergoed. DE ADMINISTRATIE. Een mooie film in een primitieve omgeving; goed zoo Goes; Hein- kenszand had pech van jawelste; A. R, Breetvelt; bijna in de ver boden politieke zóne. De filmindustrie, die de wereld stormenderhand ver overde, heeft wel een snelle vlucht genomen. Ik her inner me nog de glorierijke dagen van Albert Frères, die in een primitieve kermistent de bewegende beel den projecteerde, en die de toeschouwers met z n alles behalve volmaakte rolprenten verrukte. Een luttel aan tal jaren is sedert dien verloopen, het trilbeeld won snel terrein, de kermistent werd verdrongen door een voudige bioscoopen, spoedig door paleizen, waaraan honderd duizenden guldens ten koste zijn gelegd. Zelfs kleine steden beschikken in deze dagen over een bios cooptheater dat aan min of meer luxieuse eischen vol doet. De glorie der kermistent behoort tot het verle den, wie thans een film wil zien richt zijn schreden naar een gebouw, dat in geen enkel opzicht herinnert aan de primitieve omgeving die het pionierswerk voor de rolprent zag verrichten. De vorige week echter heeft de filmliefhebber nog eens aan den ouden tijd moeten terugdenken. In Ril- land-Bath werd n.l. de oogstfilm vertoond, die door den folklorist den heer v. d. Ven is samengesteld. De vertooning had plaats in een groote schuur van de Bathpolders, die het gebruikelijke comfort der bios coopzalen miste. Auto-lantaarns verzorgden de ver lichting en alle bezoekers hadden gehoor gegeven aan den wenk om voor de zekerheid een electrische zak lantaarn mede te nemen. Voor den verwenden bios coopbezoeker vormde de primitieve uitvoering een wel kome afwisseling, hetgeen afgeleid kan worden uit het geanimeerd verloop van den film-avond. De oogstfilm bevatte enkele gedeelten die in Zeeland opgenomen zijn, o.a. de Zuid-Bevelandsche zaadfooi, het vlegel- dorschen en het Walchersche oogstmeiplanten. Het geheel was zeer interessant, mede door de muzikale illustratie van prof. Röntgen. Zij, die de vertooning van de oogstfilm in onze om geving voorbereidden, hebben een goed werk verricht. X Daar film en kunst dichter bij elkaar staan dan door sommigen wel wordt toegegeven, leidt het eerste onder werp van deze „week" me naar een tweetal kunst gebeurtenissen, die dezer dagen in Goes plaats vonden. De lezer trekt ietwat ongeloovig de wenkbrauwen op,

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 1