CP WALCHEREN ONS ZEELAND 3 j 25.000 noodig zal zijn. Het is Tholen ernst met de verbetering van het verkeer met den vasten wal van Brabant, waarvoor het zich groote offers getroost. De heer C. J. Reisinger, een bekende figuur uit de onderwijswereld in het Westen van Schouwen, heeft tegen half Juni ontslag gevraagd als hoofd der school te Haamstede. Nog een ander gewichtig besluit werd in dienzelfden raad genomen, n.l. het leggen van een muur dwars door de haven. Indertijd was dit werk op de te hooge kosten afgestuit. Het vorderde n.l. een bedrag van 14.000, maar nadien kwam een aanbieding in van de Bredasche Beton Mij., die het werk voor ƒ8700 wilde uitvoeren, hetgeen aanmerkelijk goedkooper uitviel. Aan deze Mij. werd dan ook de uitvoering opgedra gen. Een voorstel om in het bestek de clausule op te nemen, dat de aannemer 75 pCt. der werkkrachten uit de stad Tholen zou nemen, kon geen meerderheid vin den. Een dergelijke beperking in de wijze van uit voering werd ernstig afgeraden. Eenige dagen later werd op verzoek van drie raadsleden opnieuw een ver gadering belegd, ten einde het vorige raadsbesluit, waarbij aan bovengenoemde maatschappij het werk werd opgedragen, in te trekken. Na ampele discussie werd echter dit voorstel ingetrokken, maar niet nadat eenige harde noten waren gekraakt en de voorzitter gewezen had op het verkeerde van deze door de drie raadsleden gevolgde methode. X De gemeente-secretaris van Scherpenisse, de heer L. C. van Doorn, herdacht dezer dagen den dag waar op hij voor 30 jaar, den 15 Maart 1897, in den raad dier gemeente tot secretaris werd geïnstalleerd. De voorzitter bracht den verdienstelijken ambtenaar hulde voor zijn ijver, nauwgezetheid en strenge rechtvaar digheid, waarmede hij steeds zijn functie heeft vervuld en wel zoo, dat zijn ernstige plichtsbetrachting ande ren ten voorbeeld kan worden gesteld. Gedurende dit tijdvak woonde de jubilaris 367 raadsvergaderingen bij en 594 zittingen van B. en W. Hij diende onder 7 burgemeesters, doch niettegenstaande deze groote wisseling van burgervaders kon, door voortdurende aanwezigheid van den secretaris, de gemeente-admini stratie rustig voortgang hebben, waardoor een stabili teit ontstond, die heel de gemeente ten goede kwam. Be voorzitter schonk namens den raad den jubilaris, die zich geheel met zijn gemeente één gevoelt, een stoffelijk blijk van waardeering en hoogachting. M. d. P. 1 O ND FM Kan8or Hotel (Nederlandsch)4 en 5 Torrington Square W. C. Achter het British Museum. Centraal en Rustig. Phone Museum 1899. Telegrams: Families London. Logies en Ontbijt 7/6—8/6, Pension 10/6 en 12/6 per dag, per persoon. Per week vanaf i' 3.3 tot i' 4.4. Hoilandsche Keuken. Bondshotel A N. W. B. en K. N. M. V. Spec, arrang. voor groepen, Gids en tolk aan het Hotel verbonden. Aanbevelend, W. JOH. DAMMAN, eigenaar. De schoolkwestie in een idyllisch dorpje; wat zullen Gedep, Staten doen; het nut van schoolartsen; over autobusdiensten en over sport- menschen die aan Bacchus offeren. Wie van uit de autobus het idyllisch dorpje N. en St. Joosland beziet met de keurig aangelegde bloem tuintjes vóór de huizen, het alleraardigst gelegen kerkje en de nederige woning, die als Raadhuis dienst doet, zal niet bevroeden, dat de gemoederen daar zoo warm, misschien wel opgewonden, zijn over de school kwestie. Tot nu toe was dit dorp de eenige gemeente op Walcheren, waar geen Christelijke school bestond. Er is trouwens ook maar één kerk: de Ned. Hervormde, waarmede de vele candidatenlijsten voor de a.s. ge meenteraadsverkiezing wel een opmerkelijk contrast vormen. Enkele maanden geleden is echter besloten nadat eerst op aandrang van den Ned. Hervormden predi kant getracht was de openbare school om te zetten in een Christelijke tot de stichting van een bij zondere school. Aan de wettelijke voorschriften is vol daan, zoodat de gemeenteraad zijn medewerking niet kan onthouden, wil hij daartoe van bovenaf niet ge dwongen worden. De vraag was echter: in welken vorm zal die mede werking verleend worden. De voorstanders van Chr. onderwijs en de twee rechtsche raadsleden wilden de bestaande openbare school splitsen in een openbare en een bijzondere, elk van twee lokalen. De linksche meerderheid besloot echter anders en stelde geld be schikbaar voor den bouw van een nieuwe Christelijke school. Natuurlijk werd over deze zaak in den breede ge discussieerd. Een der rechtsche Raadsleden beschul-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 3