[llWittl VLUtlttttfl 4 ONS ZEELAND uigae de iinksche groep van smijten met het geld der gemeente. Hij achtte het volkomen overbodig om 10.000 extra uit te geven voor nieuwbouw. B. en W. wezen echter op de mogelijkheid, dat straks het ver plichte zevende leerjaar zal worden ingevoerd. Dan komt er een tekort aan ruimte en moet er toch ook bijgebouwd worden. Bovendien is het zoo erg niet, als er een lokaal der Openbare School leeg komt te staan, want er is dringend gebrek aan een vergader lokaliteit. Zooals gezegd, is het voorstel tot nieuwbouw, en wel met 5 tegen 2 stemmen, aangenomen. Men ziet nu met groote belangstelling tegemoet, wat Gedepu teerde Staten in dezen zullen doen, Zullen zij het Raadsbesluit goedkeuren? De moderne tijd doet veel schoonheid verloren gaan. Hoe lang zullen we het bovenstaande markt- taireeltje nog kunnen waarnemen? In de jaarvergaderingen der afdeelingen van het Groene Kruis wordt dezen winter op verzoek van het Bestuur der Gewestelijke Organisatie, aan de orde gesteld het onderwerp: „schoolartsen". Zoo behandelde te Westkapelle de bekende Rönt- gen-arts dr. Orbaan uit Middelburg, dit onderwerp. In den breede toonde de spreker aan het groote nut voor het kind, ook voor zijn later leven, van het insti tuut der schoolartsen. Het is van veel beteekenis, als het kind vóór zijn intrede in de school en verder op geregelde tijden door een medicus wordt onderzocht. De ouders zien zoo licht oogenschijnlijk kleine of slecht waarneembare groote afwijkingen over het hoofd. Maar de schoolarts, als hij zijn taak serieus opvat, ziet ze en kan de ouders met het resultaat van zijn onderzoek op de hoogte stellen. Inderdaad is dit onderwerp van groot belang. Maar het zal mij verbazend medevallen, als medici en Groene Kruis de plattelandsbevolking en speciaal de dorpsgemeenteraden van het nut van den schoolarts kunnen overtuigen! X De autobuskwestie is hier de wereld nog niet uit. Niet dat we hier zooveel autobussen rijk zijn. De diensten MiddelburgVlissingen hebben elkaar een paar jaar geleden dood weten te concurreeren. Van Middelburg op Goes rijdt een aantal autobussen, maar verder hebben we hier niet veel meer dan de diensten MiddelburgZoutelande, MiddelburgVeere en Mid delburgDomburg. Alleen op dit laatste traject is sprake van een vinnige concurrentie en wel tusschen ,,De Nieuwe Onderneming" en de „Stoomtram Wal cheren". Toen de aanvragen om concessie bij Ged. Staten in behandeling waren, is door beide onderne mingen luide eigen lof gezongen. Maar nu de uitspraak van Ged. Staten bekend is geworden (beide diensten kregen concessie, omdat Ged. Staten meenden, dat het drukke vervoer op de lijn MiddelburgDomburg twee diensten wettigde) is blijkbaar ,,De Nieuwe Onder neming' daarover niet best te spreken. Ze wil graag alleen zijn. En het schijnt wel, dat ze het gemeente bestuur van Domburg aan haar kant heeft, want dit college besloot van de beslissing van Ged. Staten in hooger beroep te gaan. Mij is wel eens gezegd, dat aan de autobussen van „De Nieuwe Onderneming" te Domburg meer facili teiten worden verleend dan aan die van de Stoomtram Maatschappij. Als dit waar is, is dit zeker niet in den haak. Er is toch hier slechts sprake van twee parti culiere diensten, waarbij elke bevoorrechting uitge sloten dient te zijn. X Ten slotte een praatje over sport, of, beter gezegd, over de uitwassen der sport. Het is in Middelburg op den voorlaatsten Zondag weer gebleken, dat de be langen der sport niet door al haar beoefenaars gediend worden. Een troepje voetballers van een Tilburgsche club, moest dien Zondag in Middelburg spelen. Maar dat scheen niet te kunnen zonder dat flink aan Bacchus werd geofferd en van een uitbundigheid blijk gegeven, die de rustige burgers in erge mate hinderde. Als men dergelijke kerels ziet en hoort, wordt het wel wat moeilijk, om nog langer te gelooven aan den veredelenden invloed, die er van de sport uitgaat. De A. ■M i De lente, over land, boer en arbei der; een aanwinst voor Sluis; Phi lippine in consternatie; over onszelf. De lente is daar! Zonneke doet haar uiterste best. Musch en merel hebben luidruchtig gespot met de luttele" nukken van Maartmaand en bespotten thans, op voorhand, zoo zotteling-weg, de eventueele grillen van April. De Zeeuwsch-Vlaamsche boer, in den klaren morgen staande op z n akker, waar de kostbare greenheid allerwege te voorschijn springt, smakt met de tong tegen het verhemelte als proefde hij iets heel delicaats in de versche lucht en mompelt daarbij, met

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 4