ONS ZEELAND 5 een monkel van voldoening rond de mondhoeken: „Bestig, bestig groeizaam weertje". Tegelijk met hem ondergaat eveneens de landarbei der een onverwachts vreugdegevoel. Ha!, eindelijk weer volop werk en brood voor hem in 't zicht! .Waar om éindelijk. is er dan. hoor ik den lezer. En ik antwoord: „Zeker! Er is gedurende den pas voorbijen winter in meer dan één dagloonersgezin armoe geleden. Vooral, naar blijkt, in het Westelijk gedeelte van ons landje. Doch waarschijnlijk zal in 't vervolg deze armoede kunnen worden voorkomen. Reeds is men in menige gemeente overgegaan tot stichting van een soort „werkloozenkas", o.a. in Aardenburg, met de algeheele medewerking van burgemeester Overmaat, en in Oostburg, waar alleen al tijdens de voorberei dende vergadering zich 41 werklieden opgaven. Bestaan ook niet in Sluis plannen tot oprichting eener dergelijke vereeniging? Zoo ja, dan: Bravo. X Over Sluis gesproken: dit, spijts enkele verknoei- ingen, toch nog altijd pittoresk stede1 e, is een pracht van een kerk rijk geworden. Ter plaatse waar vroeger stug „neerblokte" de oude R. K. kerk, spietst nu de nieuwe R. K. kerk haar slanken blonden toren (dat de tijd die blondheid spare!) naar den zuiveren voor jaarshemel. Een ander jong bouwwerk (er wordt in Sluis ove rigens betreurenswaardig weinig gebouwd doch daarover later) is het nieuw gedeelte van het tehuis voor-ouden-van-dagen „Rozenoord", dat dezer dagen plechtig en feestelijk werd geopend. Het is een kloek, modern-doelmatig gewrocht, 't Bezit een twaalftal kamers, die gezamenlijk onderdak bieden kunnen aan ongeveer 65 verpleegden. Een prachtige verbetering! X 't Zoo goediglijk-stille dorpje Philippine is kortelings plotseling in rep en roer gebracht door een. „arres tatie". De zaak zit als volgt in elkaar. Evenals te Sas van Gent en te Westdorpe is ook in Philippine, aldaar in de oude kerk, onder leiding van Zuster Jansen uit Hulst, de enquetrice der ,,R. K. Vereeniging voor Zuigelingenbescherming in Zeeuwsch-Vlaanderen", een moedercursus gehouden. De laatste Philippiner cursusavond nu zou worden In aansluiting op de artikelen over „Worstelend Zeeland", reproduceeren we hier een oude prent, be trekking hebbend op het drama van Rommerswael.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 5