BICCEIMR* „Ons Zeeland" verhalen Het Blinde Darmpje ONS ZEELAND 11 anders van plan geweest, maar enfin, er komt nog wel eens 'n spreker. 31 Maart. Laatste dag der maand; eerste dag der schoonmaak; eerste beter als het laatste. Salaris af gestaan, schoonmaak behouden. Barricades van huis raad. Staat van be'eg afgekondigd. Val van de eene hinderlaag in de andere. Ik hoor geen goed woord meer. Begin nu te begrijpen dat zelfs Spaansche furie afdeinsde voor Kenau van Hasselaar. Kinderen heb ben geen leven. Ik beklaag ze. Ook ik word opge jaagd als 'n stuk wild; door niemand beklaagd; veel eigen schuld. De toestand van nerveuse hoogspanning, vooral kritiek geworden door tragisch verhaal van onze noodhulp, 'n Collega van haar, weduwe, geen man, veel kinderen, weinig inkomsten, na lang zoeken werkhuis gevonden en alda.are, met ladder en al, even wicht verloren. Kleine hersenen licht gekrenkt en ruggegraat 'n tikje beleedigd. Verpleging op kosten van werkgever; loon gaat door. IJselijk! Gewaar schuwde vrouw telt voor twaalf. Liesbeth is de trap gaan boenen en ik loop als 'n vlieg met handen tegen 't plafond. Weet niet of al die voorzorgen zullen hel pen. Heb als maar sombere voorgevoelens over die werkster. Geloof bepaalt, dat ze op de een of andere manier de hals nog bij ons breekt; ze ziet zóó bleek! 1 April. Ben onder de wol gebleven vandaag. Kon me niet schelen wat Liesbeth zei. Geloof maar, dat ik weet wat 1 April beteekent; heb leergeld betaald ge durende de jaren van mijn bestaan en Mierick van Peuteren zegt terecht, dat leergeld eigenwaarde geeft. Met de werkster is het goed afgeloopen. Op bleek heid kan je ook al niet meer aan, in deze dagen van poudre de riz. 2 April. Hoorde heden, dat van Karnebeek een opvolger heeft gekregen; dat is een steen van mijn hart. Per saldo weet ik van 't buitenland alleen, hoe goedkoop het er in den inflatie-tijd was. Vanavond weer naar een politieke vergadering geweest. Enthou siast redenaar. Wel iets te lang gesproken over gees telijke waarden en aesthetisch voedsel. Om 't laatste moest Krimp van Duimen lachen. ,,Je kunt het niet prakken", zei-ie. De spreker bleek 'n menschenken- ner; wist kwaliteiten van zijn auditorium te waardee- ren; voortdurend keek hij naar mij. Ik zal dien man stemmen! 3 April. Gister bananen gekocht om heden Lies beth te verrassen. Vanmorgen om geluiddempende eigenschappen, Jossie op zoon vrucht getracteerd. Liesbeth over de schil gevallen. Verrassing achter gehouden. 4 April. Een dag geweest om nooit te vergeten. Beppie kwam met haar rapport van school en toonde dat aan Liesbeth en mij. 't Was zeer slecht; veel „eenen". Bijschrift van onderwijzer leerde, dat ze veel aanleg had om ,,te blijven zittten" wegens on rustig karakter. Hoe kon dat nu. De leerkracht deed 'n warm beroep op ons. Beppie kón wel natuur lijk maar ze wilde niet. Liesbeth luisterde eerst naar dat beroep. Had met het kind te doen. Begreep het verkeerde van dat medelijden en vroeg toen 't stil was, op barschen toon, wat de schuldige dacht te doen. Daar holt me dat kind, met rapport in haar hand, 't huis uit, recht op den vijver aan. Vermoedde tragedie. M'n hart stond stil en m'n vrouw vloog naar buiten. Was niet noodig geweest. Beppie verdronk alleen haar rapport en zong luidkeels: „Alle eendjes zwemmen in 't water, falde-ralde-rire." 5 April. Naar politieke vergadering geweest. Door wrocht betoog over waterwegen en staatkundige stel sels. Een man voor me knikte steeds instemmend. Ik deed dat ook af en toe; 't is bemoedigend voor den spreker. Ditmaal niet goed geweest; speech te lang. De man voor me snorkte en de zaal werd rumoerig. Een kerel interrompeerde voortdurend, „levertraan", en toen de voorzitter vroeg, wat hij ermee bedoelde, zei-ie, dat 't zoo goed voor klieren was. Op 't laatst wat 't alleen hilariteit en moest de bijeenkomst ge schorst worden. Was bewogen met lot van den rede naar; ik zal hem stemmen voor troostprijs. door SIBOLD S. SMEDING. (Met vier penteekeningen van Toon van Dalen.) Ate Draaisma en Henk Eygelmans studeerden bei den te Leiden. Ate voor dokter, Henk was jurist. De eerste kwam uit Sneek, waar zijn zuster Wietske bij de oudelui achterbleef. Als gevolg van een Kerstmis in Friesland doorgebracht, geraakten Henk en Wietske verloofd. die heeHjjkvan ffeu.rensmaak.ea wcbgoedkoop is K.OFFIE„DE PAUW"

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 11