DE BEVELAKD5CH ■I GEÏLLUSTREERD WEEKBLAD onder Hoofdredactie van ANTOINE VAN DEN BERG Tevens Officieel Orgaan voor de Zeeuwsche Vereenigingen in Nederland TWEEDE JAARGANG No. 15 9 APRIL 1927 Uitgave en druk van G. W. den Boer, Lange St. Pieterstraat F 33, Middelburg, Telefoon 150, Postrekening 74988. - Aanvragen omtrent advertentiën in dit Weekblad richte men tot den Uitgever. - Stukken, bestemd voor de Redactie, te zenden aan de Redactie, Groote Markt 4, Goes, stukken betreffende de Zeeuwsche Vereenigingen aan den Heer M. P. Cornelisse, Coltermanstraat 14 rood, Haarlem. - Losse nos. a ƒ0.15 op aanvraag bij den Uitgever. - Abonnementsprijs 1.25, Buitenland 1.75 franco per post per kwartaal. - Advertentieprijs J 0.35 per regel Bij contract lager tarief op aanvraag verkrijgbaar. Beleefd verzoeken we onze abonné's ons het abonne mentsgeld voor het tweede kwartaal vóór 15 April toe te zenden of op onze postrekening 74988 te storten, daar na dien datum per kwitantie over het bedrag, verhoogd met dispositiekosten, zal worden beschikt. DE ADMINISTRATIE. De nummers 1 en 2 dezer jaargang zijn uitverkocht. Gaarne zien we toezending van overcomplete nummers tegemoet. Portokosten worden vergoed. DE ADMINISTRATIE. In dit nummer treffen onze lezers als bijlage een litho aan, op steen geteekend door den heer G. D. Hoogen- doorn, kunstschilder te Blaricum. 's-Gravenpolder heeft een nieuw gemeentehuis; een toren, die een college van B. en W. uiteen dringt; over een eindelijk beëindigde sla- gersstrijd; stinkende grachten in Goes. In onze dorpen valt er maar zelden iets voor, dat elders wonenden interesse kan inboezemen. In de cou ranten worden de dorpen natuurlijk dikwijls genoemd, doch het is dan meestal in verband met gemeente raadsvergaderingen, eindcursussen enz., die overal als twee druppels water op elkaar gelijken. Het verheugt me daarom dat dit keer 's-Gravenpolder een uitzon dering maakt met de opening van het nieuwe raadhuis, welke gebeurtenis onlangs plaats vond. Bij het feest, dat door alle raadsleden werd bijgewoond, deelde de burgemeester mede, dat voor zoover men heeft kun nen nagaan, 's-Gravenpolder nimmer een eigen ge meentehuis heeft bezeten, zoodat men zich tot heden met een huurhuis heeft moeten behelpen. In het be gin van het vorige jaar zag het dagelijksch bestuur in, dat hierin verandering moest komen en werd door den raad op voorstel van B. en W. in beginsel besloten, om tot den bouw van een nieuw raadhuis over te gaan. Het niéuwe gebouw is een practisch huis geworden, het bezit een fraaie raadszaal en vriendelijke werkver trekken. De gemeentenaren hebben van hun belang stelling in het versche gemeentehuis doen blijken door het aanbieden van geschenken, terwijl het oude schut- ters-gilde van St. Sebastiaan het mooie antieke zilver van dit gilde voor de raadszaal en een antieke kist voor de vestibule in bruikleen afstond. Allerwegen is dus instemming met het nieuwe gebouw vertoond. X De jongste gemeenteraadszitting in Rilland-Bath is bij uitzondering een weinig vriendschappelijke geweest. Door toedoen van een subsidie-aanvrage voor den to ren der nieuwe Ned. Herv. Kerk zijn er harde noten door de Edelachtbaren gekraakt. Dit kwam zoo. Reeds vroeger had de kerk voor hetzelfde doel om subsidie verzocht, doch de raad had op het verzoek afwijzend beschikt. Blijkbaar heeft het kerkbestuur daarop de gemeenteraadsleden en wethouders per soonlijk „bewerkt" en toen een tweeden kans gewaagd.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 1