REEEEK5 EN POEDEL) ONS ZEELAND De a.s. Watertoren van Zierikzee. Van eigen bodem ST. ANNA TER MUIDEN Uit de Oude Doos Wat Jan Maertense vertelde van Kaetje Wullemse's alleen spraeke. (Slot.) 7 Zierikzee krijgt waterleiding, nette-steden-burgerplicht, maar. er mocht geen toren komen, dat ontsiert het stadsgezicht. Doch de gladde Zieriikzeeërs keken hunne stad eens aan, en ze zagen toen als uitkomst Lieve-Monstertoren staan. en ze boorden in den voet. Zou-ie-'t houwe? Effe kijke, Véértig miel't zou lekker weze, zooiets geef den burger moed! Als de toren na een poosje van zijn zielsrust wordt beroofd en hij spottend wordt betiteld: Lieve-Monster-waterhoofd, hopen wij, dat hij wat later die beproeving overleeft en de daken aan zijn voet geen Lieve-Watermonster geeft, WILLEM TELL II. door JAN H. EEKHOUT. de bloedroode topvlagge met eendelijk geschrei kreit- sten tallooze pestvogels! Pestvogels! Geen wonder dan ook dat de man, doodelijk be angst, het roer omgooide en vluchtte. Geen wonder dan ook dat zijn maats op de andere schuiten, deze ongewone manoeuvre en hare oorzaak bemerkend, dit voorbeeld volgden!. Luide kreten sloegen op uit de nog immer aan groeiende menigte. Pest! De zwarte Dood Nu trad de Schout in vol ornaat en omringd door de statige schepenen op het hooge raadhuisbordes waardig naar voren. Met ernstige stem maande hij de menigte tot stilte en kalmte aan. De stede zou ge red worden, verklaarde hij, want de pastoor van de Groote kerk had besloten met de hulpe God's en bij stand van de patrones, de heilige Anna, Mude voor den dreigenden ondergang te bewaren. Hij zou zich onvervaard aan boord begeven van het besmette schip, de vreeselijke ziekte bezweren en de bemanning ge nezen. Aldus geschiedde. Uit dankbaarheid schonk de schipper (kapitein) van het vreemde vaartuig, een Turksch kaper!, den moedi gen pastoor een schoone, roodzijden vlag-met-een- halve-maan. ,,En van toen af," besloot mijn leidsman en er leefde een geestige tinteling in zijn oogen, ,,van toen af ver kreeg Sint Anne da' teeken in zin woapen." (1927.) j. Jan Wullemse's wuuf Celia, Die ei't een dochter Koatje! Dat is zoo'n goéd en vriendelik diengk, En auwt zo van een praotje. As mien Arjaen de jaeren ai, De jaeren om te trouwen, 'k Zou zegge: „jongen geêt 'r op los, Dan k rieg je van je'n auwen Meteen een mooi bedriefje mee, Van zeker twi tuug paeren." Want kiek ik zeg mè dit op steêt, Da Koatje, da zie 'k gaeren. Z'is braof en goéd, z'is kuus en kelf, En zunige 's en zuver. Bel, 'k gloove, 'k gaf bie 't oefje nog, Een mooie ronde stuver. Goéd rond, goéd Zeeuwsch, dat is de'n aerd, Wa blief je van de Zeeuwen, Di is aars tegenwoor'ig ok a Ni ard, mir op te schreeuwen; Mè kiek, dat is Kaotje nog, Dat zal ik je is uut gelegge, Want op de'r tonge leit der arte, Zou meêster Julle zegge, En wat ik vaerder's van der weet, Ze kan g'in onrecht lie-je Vervolg op Olaclz. 10 De Muider vloot, in de vroegte van den zachten herfstdag ter visscherij uitgevaren, was plotseling en zonder de minste vangst in de haven teruggekeerd. De visschers brachten een lugubere tij ding. Want een hunner had, tame lijk hoog op de Noordzee, een zon derling opgetakeld schip ontmoet, een kaper, vermoedde de man. Het vreem de vaartuig zette rechtstreeks koers op Mude en ver spreidde een on- dragelijken stank om zich heen. Voorts had deze visscher waarge nomen, hoe rond Oude school met gemeentehuis.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 7