MLEHDERDERmDCPOEP ONS ZEELAND 2 Prosit Paschen. „Ons Zeeland"-eressen en „Ons Zeeland"-ers. school had getobd. Geregeld moesten leerlingen ge weigerd worden. Thans is men zoover, dat vergrooting van het gebouw in 1928 tegemoet gezien kan worden. Deze mededeeling is zeer verblijdend. Meer en meer wordt op het platteland de waarde van een goede ge leiding van den ambachtsman ingezien. De Goessche ambachtsschool is in trek gekomen, het plaatsgebrek stuurde de goede bedoelingen der ouders in de war. X Blijkens de begrooting van het polderschap „De breede Watering bewesten Ierseke", staat er dit jaar een belangrijk werk uitgevoerd te worden. Men is voornemens den Schoorsche zeedijk van de Biezeling- sche Ham tot Hansweert, dus over een lengte van plm. 2600 meter te verhoogen met een muur van gewapend beton. In totaal bedragen de kosten 34.000. In dit polderlichaam is nog steeds niet vervuld de vacature, ontstaan door het overlijden van den hoofdopzichter den heer De Looff. Na eenige maanden is thans einde lijk een vacature opgemaakt, die enkel de namen be vat van vreemde personen. Een aantal ingelanden schijnen hiermede niet bijster ingenomen, omdat men liever een opzichter van het waterschap bevorderd zou zien en door niet-aanvulling van de daardoor open vallende plaats een belangrijke bezuiniging zou wen- schen. Op de vergadering van ingelanden zal deze kwestie wel breedvoerig behandeld worden. We vin den breedvoerigheid daar zoo langzamerhand al heel gewoon. X De vereeniging tot bevordering van vreemdelingen verkeer op Zuid-Beveland, heeft haar jaarvergadering gehouden. Geconstateerd werd dat het ledenaantal af-, het vreemdelingenbezoek toenemende is. Algemeen was men de meening toegedaan, dat dit jaar een pro- paganda-avond georganiseerd diende te worden, ten einde leden te werven. Zonder veel leden kan een vereeniging, die ieder jaar heel wat aan propaganda moet uitgeven, nu eenmaal niet bestaan. Het idee van een attractie-avond is niet kwaad. Over het algemeen doen de Bevelandsche vereenigingen te weinig op dit gebied, Reclame maken en een zaak in het midden der belangstelling brengen, verstaat men hier nog niet zoo bijster. Al doende leert men. X Als 15 Mei de zomerdienst bij de spoorwegen inge voerd wordt, zal de treinverbinding met Holland en omgekeerd eenige verandering ondergaan, die een ver betering is. Enkele sneltreinen worden stoptreinen, terwijl eenige stoptreinen sneltreinen worden. Ook voer Zeeuwsch-Vlaanderen en voor Schouwen is de wijziging een aanwinst. A. M. D. „Prins Frederik Hendrik's" groote plannen; over nuttige instellingen; kleurenpracht; een schaak-jubi leum; een stukje geschiedenis. De schietvereeniging „Prins Frederik Hendrik" te Zierikzee koestert, ter herdenking van haar 20 jaar be staan, dezen zomer, groote plannen. In samenwerking De Paascheieren liggen gereed. I ONDFN l5anSorHo,e|(Nederlandsch) 4 en 5 Torrington Square W. C. Achter het British Museum. Centraal en Rustig. Phone Museum 1899. Telegrams: Families London. Logies en Ontbijt 7/6—8/6, Pension 10/6 en 12/6 per dag, per persoon. Per week vanaf it 3.3 tot 4.4. Hollandsche keuken. Bondshotel A. N. W. B. en K. N. M. V. Spec, arrang. voor groepen, Gids en tolk aan het Hotel verbonden. Aanbevelend, W. JOH. DAMMAN, eigenaar.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 2