DE KALEHDEP DEP NOCPDCPOEF1 2 ONS ZEELAND Het antwoord kan niet moeilijk zijn. Zoolang er on der de aardappelkweekers nog gevonden worden die niet beseffen dat een tijdelijke bevoordeeling op den duur maar een algeheele vermindering van vraag naar de Zeeuwsche aardappel moet leiden, kan scherpe controle en uniformiteit niet worden gemist. X In Wolphaartsdijk heeft zich de vorige week een vergif tigingsgeval voorgedaan, dat aan de 43-jarige gehuwde mej. Hensdijk het leven kostte. Na den maal tijd werd het gezin, bestaande uit vrouw, man en doeh- Twee oudjes van 91 en 89 jaar, die nog geregeld iederen dag in Goes hun wandeling maken. Een kras ras daar in de Bevelanden. tertje onwel, men besteedde er echter niet de noodige aandacht aan, en begaf zich ter ruste. Den anderen morgen was de vrouw dood, terwijl man en kind eerst na geruimen tijd tot het leven konden worden terug geroepen. Men vermoedt dat bedorven worst de ver giftiging veroorzaakte, welk vermoeden versterkt wordt door het feit, dat de vrouw meer van deze spijs nut tigde dan de andere leden van het gezin. Het valt te betreuren, dat men in den avond, vol gend op den maaltijd, niet naar medische hulp heeft uitgezien. Als drie personen van één gezin ongeveer gelijktijdig onpasselijk worden is er toch genoeg, dat er op wijst. Hier is iets niet in orde. Over het alge meen wacht men op het platteland nog wel wat lang met een beroep op den dokter. Anderen kunnen zich aan dat droeve voorval, dat mede aan zorgloosheid te wijten is, spiegelen. X Behalve in het vereenigingsleven was er in de stille week veel drukte op politiek gebied, door indiening van de candidatenlijsten voor de a.s. verkiezingen van de gemeenteraden. In Goes is dit niet zonder slag of stoot gegaan, wat de R.K. partij betreft. Even voordat de indiening der lijsten plaats vond, verschenen in de plaatselijke bla den ingezonden stukken over de nummering der can- didaten. Volgens de inzenders had op de R.K. lijst Mr. Stieger als nummer één moeten staan en niet, zoo als nu het geval was, de heer Simons één en Mr. Stieger 2. Of er inderdaad een weinig „gedraaid" is op de vergadering der R.K. kiesvereeniging, kan ik niet beoordeelen. Wel vernam ik, dat de abottoir-kwestie veel invloed heeft gehad op de samenstelling van de lijsten der diverse partijen, zij het dan alleen daad werkelijk bij die der R.K. Een bewijs temeer, dat de slagersstrijd gevoerd is op een wijze, die menigeen tegen de borst moet stuiten. Behalve de bekende lijsten werden er ingediend door de Staatk. Geref.- en de V. D.-partij. Blijkens den uitslag der verkiezingen voor de Prov. Staten, hebben geen van de twee partijen een schijn van kans. De candidaatstelling moet dus meer als een demonstra tieve daad jegens de meest aanverwante richtingen be schouwd worden, dan als een serieuse mededinging. X Met de historische tentoonsteTing in Goes, waar over reeds meermalen werd geschreven, schijnt het heel goed te gaan. De definitieve datum is thans vast gesteld. Van 23 tot 30 Juli a.s. zal de ganzenstad in het teeken der historie en van de vermakelijkheid staan. A. M. D. M. Bolle Lz. fde gevaarlijke jacht op Zeeuwsche lekkernijen; een en ander over de melkveehouderij; iets voor schapenhouders. Te Haamstede overleed onlangs de heer M. Bolle Lz,, oud-burgemeester dier gemeente, in den hoogen leeftijd van 86 jaar. Behalve burgemeester, was de overledene gesproten uit een der aanzienlijke Schouwsche geslachten, die eertijds de dorpen ten stadhuize regeerden en de groote mannen waren in de handelszaken in de stad vertegenwoordiger der Zuid-Holl. Mij tot redding van schipbreukelingen. On der groote belangstelling had de ter aarde bestelling van zijn stoffelijk overschot plaats, waarbij tal van personen het woord voerden, zoo ook de voorzitter van de vereeniging van burgemeesters, secretarissen en gemeente-ontvangers op Schouwen-Duiveland, van welke vereeniging de overledene eere-lid was. X Tusschen onze delta liggen tal van platen, slikken, banken en schorren, waarop enkele zaken worden aan-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 2