BIGGELAAR's ONS ZEELAND KOFFIE Boon voop boon 12 schipbreuk geleden: het kanaal door Walcheren, met opzet tot dat doel langs Veere geleid, heeft haar ver loren handel niet terug kunnen brengen, en de fabriek van Fokker bleek een anachronistische vergissing in dit middeleeuwsche stadje. Want steden zijn als menschen: zij worden geboren en sterven, maar het eeuwige leven heeft er geen. In een van mijn vorige babbeltjes vertelde ik u van den punt- en vierkanten vinger en beloofde u nog iets te vertellen van de overige vingersoorten. U kunt nu uw a.s. echtvriend controleeren. Bevallen u zijn vingers niet. dan neemt u hem waarschijnlijk toch Wij krijgen dan nu den spadel- en den kegelvormigen vinger. Bij den eersten staat het gedeelte om den nagel wijd uit. De man met den spadelvormigen vinger is een ijdeltuit en is er vast van overtuigd, dat hij in alles uitblinkt. Hij wéét het! Zijn meening is de juiste. Ver legenheid kent hij niet, hij is bijna van een arrogante vrijmoedigheid. In hun zalig zelfvertrouwen wijzen ze iedere hulp af, wat hen vaak leelijke parten speelt, want wie is er, die iedere hulp van buiten af kan ontberen? De spadelvormige vinger is hoogst impulsief, denkt niet, maar handelt. Dapper zijn zij in hooge mate en zij hebben een ware doodsverachting. In het leger behooren de spa- del-vingers tot de onvermoeiden, geen marsch is hen te lang, geen bepakking te zwaar. Het zijn natuur-liefhebbers en geboren globe-trotters. Handenarbeid is hun fort. Maar altijd moet het grof werk zijn. Geef hun een stuk land te spitten en ze zijn in hun element. Hebt u een dienstmeisje met spadelvormige vingers, ze zal werken van vroeg tot laat, al schrobben en boenen dat het een lieve lust is, maar laat haar niet het teere servies afwasschen, dat u zoozeer chériseert, ware verwoestingen zou ze aanrichten, want haar handen kunnen het fijne porcelein niet hanteeren. Zet een spadel-vinger geen uitgezocht hors d'oeuvre, of oesters met champagne voor, een flink bord boe renkool met worst zal hem beter smaken. Een architect met spadelvormige vingers zal u een solide huis bouwen, verwacht echter niet van hem, dat er eenige gratie van lijn in zijn bouwwerk zal zijn. Heel anders is het gesteld met den kegelvormigen vinger, die als het ware het midden houdt tusschen den puntigen en den vierkanten. De bezitter van kegelvormige vingers is prettig in den omgang, vredelievend, zoekt in iedereen het goede, heeft de behoefte alles om zich heen te verfraaien, houdt van orde en regelmaat en tracht altijd en overal de poëzie te vinden. Nooit zal hij stijfhoofdig vast houden, maar eerlijk toegeven en ongelijk bekennen als hij gefaald heeft. Gulhartig, is hij altijd bereid te geven, waar nood is. Niets is er wat hem niet interes seert en hij kan luisteren naar andermans klachten met volle belangstelling. Sproedelend van geest is hij in gezelschap direct het middelpunt. Maar.... helaas, dat niets volmaakt kan zijn.... hij is van een grenzelooze bandeloosheid. Als hij een maal op hol slaat, is niets in staat hem weer in het gareel te brengen. Een vrouw met kegelvormige vingers is het zonnetje in huis, weet van niets iets te maken, kan met weinig geld wonderen doen, kan rekenen, haar dienstbode dresseeren met tact, ze binden aan haar huis, is een gastvrouw, die het haar gasten zóó weet te maken, dat ze nergens liever zijn dan bij haar. Maar, o wee, als ze iemand ontmoet, die haar dwaze kopje op hol brengt en haar huis en haard doet ver geten. Ze zal niet terug te houden zijn, en roekeloos zich in het avontuur storten. Nu wil ik u nog enkele bizonderheden vertellen van de levenslijnen. Natuurlijk is het ondoenlijk zonder teekening van een en ander u duidelijk te maken welke bizondere dingen er wel in de handlijnen te zien zijn, maar in een van m'n volgende babbeltjes hoop ik u nog iets te vertellen hiervan. We zullen 't dan hebben over de drie hoofdlijnen van de hand, de levenslijn, die van het hoofd en van het hart. Misschien kan ik er u nog zooveel van bijbrengen, dat ge uw kennissen kunt verrassen met voorspellingen geen al te booze en ontsluiering van hun karak ter. U zult eens zien, hoeveel handen er dan naar u uitgestoken worden! E. B. B. A-van oen BIGGELAAR C2 ROOSENDAAL.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 12