DE IMLEDDEP der noopdepoep ONS ZEELAND 2 Zuid-Beveland in bloei. Een van de vele blanke kersenboomen, die de vergelijking met het bruids toilet deden ontstaan. Het verwondert me daarom, dat V. V. V. in deze dagen zoo weinig van zich doet hooren. Waar blijven de programma's en de circulaires, die in woord en beeld ons bruidsgewest bezingen, waar de lokkende advertenties, waar de samenstellingen van autotochten langs de bloeiende boomgaarden? In de Betuwe maakt men zich weer op om duizen den gasten te ontvangen. Wat doet men hier? X Op 12 Mei a.s. zal te Goes weder een conferentie gehouden worden ter bestrijding van de malaise in het mosselbedrijf. Wanneer genoegzaam deelneming be staat, zal worden overgegaan tot de oprichting eener Coöperatieve Verkoopvereeniging. Dat men in visscherijkringen zeer met dat plan is ingenomen, valt op te merken uit het feit, dat alleen uit Ierseke reeds zich een veertigtal kweekers als voor- loopig lid hebben opgegeven. Op het oogenblik ligt te Ierseke het Duitsche stoom schip ,,Treu", van Hamburg. Deze stoomer zal twee millioen zaaioesters naar Denemarken vervoeren. Als iets heel bizonders geldt in Ierseke het volgende: Ongeveer 15 jaar geleden werden op de Schelde onder 't Goesche Sas en onder Ouwerkerk twee. uit Frank rijk ingevoerde, langoesters uitgezet. Nu heeft de oesterkweeker Mieras in den „Broek", onder Bergen op Zoom, zoo'n exemplaar gevangen! X Dat het inzamelen van handteekeningen nog al eens vreemde dingen oplevert (Ego heeft er laatst al eens over gespot) was onlangs in Wolphaartsdijk op te merken. Bij het vaststellen der candidatenlijsten voor den gemeenteraad bleek, dat er bij het onderteekenen van de katholieke lijst, namen van kiezers op voorkwamen, die hun handteekeningen niet hadden geplaatst. De schuld hiervan school niet bij genoemde partij ge - nocten, doch bij den inzamelaar der handteekeningen. Deze had een jongetje van 12 jaar den naam van zijn vader op de lijst laten plaatsen, waartegen de vader een schriftelijk bezwaar inbracht bij den voorzitter van het stembureau. Voorts kwamen er nog twee namen ten onrechte op de lijst voor. Na aftrek van de drie onderteekenaars waren er niet voldoende handteekeningen. Een nieuw bewijs, dat voor inzamelaars van hand teekeningen hetzelfde geldt als voor collectanten van liefdadige doeleinden: Neemt niet de eerste de beste. A. M. D. I ONPlPW Bangor Hotel(Nederlandsch)4 en 5 Torrington LWlMdLli Square W. C. Achter het British Museum. Centraal en Rustig. Phone Museum 1899. Telegrams: Families London. Logies en Ontbijt 7/6—8/6, Pension 10/6 en 12/6 per dag, per persoon. Per week vanaf 3.3 tot AJ 4.4. Hollandsche Keuken. Bondshotel A N. W. B. en K. N. M. V. Spec, arrang. voor groepen, Gids en tolk aan het Hotel verbonden. Aanbevelend, W. JOH. DAMMAN, eigenaar. Een schilderijententoonstelling van Heuff; boomen, die verdwijnen; over het Paaschvieren, dat veran derd is. Gedurende de Paaschdagen is te Zierikzee in een der lokalen der ambachtsschool een tentoonstelling ge houden van schilderijen, etsen en prenten, welke de heer H. Heuff uit Heemstede, in den loop der jaren maakte naar natuur- en stadsgezichten van Schouwen. Zeeland met zijn typische oude stadjes en karakteris tieke vaderlandsche architectuur heeft zijn hart en spe ciaal Zierikzee trok hem aan. De ets „St. Lievens Monstertoren" toont duidelijk, hoe de kunstenaar houdt van het bouwkundig schoon van oude monumentale architectuur. Het saamhoorige van toren en buurtwoninkjes is aardig uitgedrukt en men voelt hoe de kunstenaar met zijn onderwerp ver trouwd is, als ware hij sinds jaren een Zierikzeeënaar. Tot schoone klaarheid kwam de kunstenaar in de fraaie prent „Raadhuis van Zierikzee", waar 't Renais sance torentje van 't stadhuis, waarlijk bestelijk, door de speelsch-geëtste lijntjes wordt geïnterpreteerd.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 2