w EUW (H VlMNDEUr ONS ZEELAND 5 station zullen natuurlijk eenige werkkrachten te werk worden gesteld. Dan zal verder het verkeer met Zeeuwsch-Vlaan- deren, speciaal het autoverkeer, levendiger worden, als in het a.s. najaar de nieuwe ferry-bootdienst Vlissin- genBreskens tot stand zal komen. De werf ,,de Schelde", de hoofdbron van inkomsten voor Vlissingen, zal bovendien beduidend worden uit gebreid. De plannen voor een nieuwe sluis, waardoor het mogelijk zal worden de grootste schepen op de werf te bouwen, en voor de onteigening van plm. 200 woningen voor uitbreiding van de fabrieksterreinen zullen vrij spoedig haar beslag krijgen. Als binnen enkele jaren de sluis gereed is, is het redelijkerwijs te verwachten, dat op ,,de Schelde" nog meerdere en grootere schepen zullen worden gebouwd. Ik gun den nijveren Vlissingers van harte meerdere opbloei van hun stad. X De vereeniging ,Kinderzorg", waarvan de stichting van dien naam uitgaat, vergaderde vorige week te Mid delburg. Op deze bekende stichting zijn, blijkens het jaarverslag, momenteel 136 voogdijkinderen en 31 diaconiekinderen ondergebracht, welke cijfers spreken van de noodzakelijkheid van haar bestaan. Dat zij tal rijke vrienden heeft, bewijzen wel de vele giften, vooral in natura, die het heele jaar door binnenkomen. Maar toch kost het groote moeite om met de beschikbare gelden rond te komen, omdat er zoovele Herv, ge meenten zijn, die in de verste verte hun aanslag niet betalen. Kan dit niet anders worden? De A. Te Vlissingen had Zondag j.l, een ontmoeting plaats tusschen Vlissingen I en R. C. H. I uit Haarlem, om de 4e ronde van den bekerwedstrijd. De Haarlemmers wonnen met 32. Vlissingen is daardoor van den wedstrijd uitgeschakeld. Het Belgische badseizoen; en Sluis en Cadzand; het voortreilelijke Aardenburgsche Gasthuisbestuur de ontwapening begonnen; iets over suikerbieten. De prachtige Paaschdagen hebben het Vlaamsche kustseizoen geopend. Het weer houdt danig vast; de lucht lijkt wel zomersch! Daardoor heeft ook Sluis reeds menig vreemdeling, Amerikaan, Engelschman, Duitscher, Franschman, en wie weet welke nationali teiten nog meer, binnen zijn groenen walgordel gezien. Sluis is een stedeke dat klaarblijkelijk onweerstaan baar aantrekt. Om Jantje-van-Sluis, de kleurige klok kenist van het raadhuis op de markt? Om de grauwe ruïne, de „Steenen Beer", langs de schilderachtige vaart? Om het bekoorlijk-antieke aspect van enkele straatjes? Welnee. Enkel en alleen omdat Sluis in Holland ligt. De door Sluis dolende uilgebrilden voelen zich in Holland. En Sluis is zoo eenig gemakkelijk te bereiken vanaf de Vlaamsche kust. 'n Uurtje trammen of auto'en, en ge zijt er. En 's avonds terug in hotel of pension, vertelt ge elkander met stralende blikken: ik ben vandaag in Holland geweest en heb er Holland- sche ,,café-cramique" genoten!! (Gezwegen nog van de Hulstkamp). De Belgische badplaatsen, van Ostende tot Knocke, gaan ongetwijfeld een grandioos seizoen tegemoet. en een ferm uur, Knocke voorbij, ligt de Zeeuwsch- Vlaamsche badplaats: Cadzand Neen Cadzand is eigenlijk geen badplaats, doch zou er een kunnen wor den. En, gezien de toch zoo aardige en gunstige ligging en het benijdenswaardig-breede strand (spoelt het

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 5