DEBEVELAMD5CH GEÏLLUSTREERD WEEKBLAD onder Hoofdredactie van ANTOINE VAN DEN BERG Tevens Officieel Orgaan voor de Zeeuwsche Vereenigingen in Nederland TWEEDE JAARGANG No. 19 7 MEI 1927 Uitgave en druk van G. W. den Boer, Lange St. Pieterstraat F 33, Middelburg, Telefoon 150, Postrekening 74988. - Aanvragen omtrent advertentiën in dit Weekblad richte men tot den Uitgever. - Stukken, bestemd voor de Redactie, te zenden aan de Redactie, Groote Markt 4, Goes, stukken betreffende de Zeeuwsche Vereenigingen aan den Heer M. P. Cornelisse, Coltermanstraat 14 rood, Haarlem. - Losse nos. a ƒ0.15 op aanvraag bij den Uitgever. - Abonnementsprijs 1.25, Buitenland 1.75 franco per post per kwartaal. - Advertentieprijs 0,35 per regel Bij contract lager tarief op aanvraag verkrijgbaar. Meeningsverschil in een veilings- vereeniging; ook hier de splitsings bacil aanwezig?; over een gemoe delijke raadsvergadering in een def tige zaal en over lachende vroede vaderen; de belangstelling voor „Onderling Kunstgenot" te Goes en de belangstelling voor Speen- hoff. In Kapelle, het centrum van den ooftteelt op Zuid- Beveland, is men de vorige week duchtig aan het bak keleien geweest. In een door een aantal leden van de veilingsvereeniging „Kapelle-Biezelinge" aangevraagde buitengewone vergadering, werd door een groep leden onder aanvoering van den heer De Graaff getracht door verandering der notulen een verandering te brengen in de verdeeling der bestuurszetels. Men was er n.l. niet gesticht over dat Kapelle zoo talrijk in het bestuur ver tegenwoordigd is en zelfs door personen, die (zoo klonk een der beschuldigingen) geen belanghebber bij een goede veiling zijn en die het er op toe zouden leggen, de kweekers en telers te benadeelen. De opkomst der leden was zeer groot, er werd vinnig gedebatteerd en zooals gebruikelijk is, menigmaal een persoonlijke aan val gedaan, 't Gelukte de groep De Graaff evenwel niet een meerderheid voor de notulen-wijziging te verkrij gen. Hoe de betrokken leden der veilingsvereeniging de teleurstelling zullen opvatten, is niet bekend. Er wordt door insiders wel gevreesd dat zij zullen over gaan tot het stichten van een tweede veilingsvereeni ging,doch dit moet betwijfeld worden. Het zou n.l. al zeer lichtzinnig zijn heil te zoeken bij versnippering, die (de praktijk bewees het elders) de bij den tuin bouw betrokkenen op den duur nooit ten goede kan komen. Gehoopt mag worden, dat de oppositie zich bij de nederlaag zal neerleggen. Temeer omdat uit het op bedoelde vergadering gesprokene blijkt, dat de toe standen in de veilingsvereeniging „Kapelle-Biezelinge" niet dermate slecht zijn, dat koersverandering als strikt noodzakelijk beschouwd moet worden. X De eerste vergadering in de goed gerestaureerde raadszaal in Goes, welke thans haar oorspronkelijke stemming en deftig karakter heeft teruggekregen, was niet, zooals men, gedachtig aan den invloed van de omgeving op het individu zou verwachten, afgestemd op de waardigheid en strengheid. De bijeenkomst was integendeel een zeer gemoedelijke, soms zelf sloeg zij naar de vroolijke zijde over. Zeer belangrijke punten bracht de agenda niet. Bij het voorstel om aan de woningbouwvereniging „Nieuw Goes" een aanvullend voorschot ad 12.213.71 toe te kennen, kwam nog eens tot uiting wat zoo langzamer hand een ieder wel zal weten: n.l. dat de woningbouw een strop voor de gemeente dreigt te worden. Zeer te recht eischte de heer Van Poelgeest, een der meest practische raadsleden, die de zaken nuchter beschouwt, dat men eindelijk eens zal vaststellen hoe groot deze

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 1