CE KALEHDEP DEP NOCRDCRCEP 2 strop wel is. Men weet dan waar men aan toe is. Het voorstel om de Lange Kerkstraat van trottoirs te voorzien (men herinnert zich dat ik over den stoep- trottoir-strijd, die hier een zeer kalm verloop heeft gehad, al eerder schreef) werd van de baan geschoven, omdat enkele leden meenden dat het werk meer zou kosten dan 4400.—, welk bedrag door den directeur van openbare werken is aangevraagd. Deze twijfel wijst er op, dat er enkele raadsleden zijn, die geen waarde meer hechten aan de opgaven van terzake deskundi gen en liever zelf alles becijferen. Laten zij bedenken, dat men te veel hooi op z'n vork kan nemen, en dat te groote activiteit niet steeds de beste resultaten waar borgt. Men zou ook naar het spreekwoord: „Schoen maker houd je bij je leest" kunnen verwijzen. Bij de rondvraag bleek, dat de verkeers-commissie ter ziele is, tengevolge waarvan Goes wel ten eeuwige dage op de goede verkeersregeling zal kunnen wach ten, die zeer hoog noodig is. B. en W., die zelf het nut hiervan niet inzagen, hebben het klaar gespeeld de commissie ongemerkt te doen verdwijnen. Deze goocheltruc, die op goedmoedige handigheid gebaseerd is, ontlokte aan geen der raadsleden een ernstig pro test. Men lachte er eens over, evenals men zich vroo- lijk maakte over het voorstelVan Melle, dat de be doeling had, de stank onzer vesten te laten verdwijnen. Vroolijkheid was er in deze vergadering genoeg, ernst te weinig. En dat in een raadszaal, die zoo ernstig en waardig aanspreekt. In Goes maken, behalve de zwaluwen, de ijskarretjes de lente. Als de vorst nauwelijks van de lucht is, kan de jeugd er zich al aan de ijswafels te goed doen. De Goesche tooneelvereeniging „Onderling Kunst genot" heeft haar laatste uitvoering in dit seizoen ge geven. Opgevoerd werd het uit het Duitsch (slecht) vertaalde blijspel „De Hofslachter", dat niet meer om het lijf heeft dan de meeste Duitsche blijspelen. „On derling Kunstgenot" had naar gewoonte weer drie avonden een stampvolle zaal, hetgeen we de vereeni- ging gaarne gunnen, maar wat wel even vreemd aan doet als men weet dat even te voren het trio Speenhoff zijn goede kunst voor een handjevol menschen bracht. Dilettanten trekken en beroepsspelers negeert men. Zelfs de eeuwige klagers over gemis aan kunst in Goes ontbreken bij het optreden van een beroepsgezelschap op het appel. Aan klagers geen gebrek; de menschen ONS ZEELAND van de daad echter, personen die het in de praktijk goed met „Kunst in Goes" meenen, zijn te tellen. Telkens weer is het een ietwat droevig schouwspel als men de pogingen van goede kunstenaars gade slaat, om Goes te veroveren. Men laat zich in deze stad voor het tooneel niet verleiden. Jammer! Hoe gaarne hadden we Speenhoff, om z'n onvergankelijke kunst en om de prestaties van zijn zoon een volle zaal gegund bij z'n jongste optreden in Goes, dat wellicht ook z'n laatste zal zijn. Z'n laatste, want hij zal evenmin als anderen voor hem, het nog eens wagen te speculeeren op Goes, dat alle artistieke speculatie den nek indrukt. A. M. D. A. C. de Mooij f. Een verdien stelijk ambtenaar die Zierikzee gaat verlaten; de ziekenhuiskwes tie waar geen gang achter zit. Een zeer bekende persoonlijkheid de heer A. C. de Mooij, is onlangs te Zierikzee onverwachts over leden. De heer De Mooij was daar ter plaatse van 26 Augustus 1867 tot 1 October 1920 boekhandelaar in de sedert 1843 bestaande op dit eiland alom bekende zaak op (het Kraanplein. Tot op het laatst van z'n leven was hij steeds de opgewekte, vriendelijke en hulpvaardige man, die ruim een halve eeuw met den meesten ijver en nauwgezetheid zijn boekhandel en boekbinderij heeft gedreven. Een achtenswaardig mensch met vele goede eigenschappen, wordt in A. C. de Mooij door Zierikzee verloren. X De heer Ir. F. A. Kloppert, ingenieur bij den Prov. Waterstaat, welke binnenkort Zierikzee gaat verlaten, wegens ontslag uit zijn betrekking, bekleedde aldaar nog de functie van pres. kerkvoogd en uit dit ambt scheidde hij vorige week in een speciale vergadering, waar kerkvoogden, notabelen, predikanten en ouder lingen vereenigd waren. Woorden van waardeering en sympathie werden den vertrekkenden voorzitter van kerkvoogden toegevoegd en als blijk van aller achting een fraaie, moderne eiken boekenkast aangeboden. Onlangs is de heer Kloppert in het college van Ged. Staten door den heer Com missaris der Koningin toegesproken en Z. E. heeft toen dezen verdienstelijken ambtenaar gehuldigd voor wat hij in zijn functie als provinciaal ingenieur heeft gedaan. X Met de Ziekenhuis-kwestie schiet het op Schouwen- Duiveland niet bijster hard op, of liever gezegd, het gaat hard achteruit. Zoowat alle gemeenten stonden de gevraagde verhoogde bijdrage toe; alleen Bruinisse weigerde het gevraagde bedrag te voteeren. Pogingen om den raad dier gemeente tot andere gedachten te iilSsÖM

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 2