Over 4 weken begint in „Ons Zeeland" de boeiende Roman „Het Circusmeisje", een spannend verhaal uit het circusleven 16 ONS ZEELAND De gasten riepen: hoera! „Dat bestaat niet", stamelde oom. „Breng mij het maar", commandeerde de ceremonie meester. „Doe dat nou niet", smeekte Vervette. Zijn vrouw maakt sprakeloos een wanhopig, af werend gebaar. Maar er was geen houden aan. Hoe meer Gerritoom protesteerde, hoe luider joelden de overigen om opening. De ceremonie-meester, die een pias was, liet met veel vertoon de touwen springen en bracht plechtig een voddig briefje te voorschijn. „Daar moet ik eerst mijn lakenschen bril voor op zetten", grapjaste hij, ,,'t lijkt wel geen Hollandsch. „Zeker Argentijnsch of Australisch", riep iemand boosaardig. „Ga er mee naar de Berlitz-school!" „Ik ken zelf m'ntalen" snauwde de ceremoniemees ter, ,,'t is Hebreeuwsch", en zich wendend tot oom Gerrit: „zeg, voortaan moet je niet meer met je vingers, maar met 'n lucifer schrijven." „Lees voor", riep men. „Beste bruid en bruidegom, hierbij 'n presentje en dat jullie het in gezondheid mogen gebruiken." „Eeetbare waar?" schreeuwde er een. „Ie voorschijn er mee." Na veel onnoodige fratsen kwam het cadeau voor den dag; een hoeratje weerklonk. ,,'t Is het zesde," zei bruidje ontnuchterd. „Echt antiek!" „Lorren en beenen", klonk 't bru taal. „Uit de klauwen der opkoopers gered voor verzen ding naar buitenland!" De ceremoniemeester belde om stilte. Zoodra hij zich verstaanbaar kon maken, sprak hij waardig: Klinkers en medeklinkers, hoort toe of luistert. Bij de jongste aardschokken is dit zuivere bergkristal uit een hunne- bed gesprongen. De barsten aan weerszijden maken 't mogelijk de vloeistoffen uit te schenken, zonder de stop op te lichten (gechichel). Ik vind bovendien in dit geschenk iets treffends symboliek. Wanneer het jonge paar naar dit voorwerp blikt, zal het terstond aan oom en tante denken; 't vervangt hun portret; 't is hun standbeeld." Het lachen werd een onweder. Oom Ver vette zat zijn nijd te verbijten en zichzelf op te eten van woede. Hij deed nog een poging om te lachen, maar 't resultaat was ijselijk. „Dat heeft Griet me gelapt", dacht hij wild woest, „als ik haar in handen krijg. Tante keek of ze van Lotje getikt was. Het verder verloop laat zich denken: hadden de gasten huizenhoog pleizier; 't genoegen van Vervette en Co. kon wel op een thee-lepeltje. Het afscheid was akelig koel; gedurende de terugreis zei Gerrit geen letter. Gramstorig als isegrim zon hij' op bittere vergelding. Thuis gekomen vond hij op tafel een briefje van Griet: „Als dat ik geen dief ben; je kan met je paar kwartjes naar de maan hoepelen, inhalige sik!" Nu zelfs de zoete wraak hem ontging, siste Vervette: „Dat tuig!" Sinds dezen tijd staat het paar bekend als 't olie- en azijnstel, in welk tooneel Gerrit de azijnrol speelt Voor onze Torenprijsvraag stellen we onderstaande 100 prachtige prijzen beschikbaar: 1. Een TRANSVALIA RIJWIEL hetzij voor Dame of Heer, geheel compleet met vrijwiel, gesloten kast, stuur met bandrem en Transvalia Supra draadbanden, uit de bekende Transvalia Rijwiel- fabriek van de Firma Gebr. Kaan te Middelburg. 2. Een „Padvinder" Camera 9 bij 12 voor platen en filmpack met 3 metalen chassis. Zeer sterke „Trinar" anastigmaat 1 6.3 en regelbare tijd- en momentsluiter tot 1 100 sec. uit de magazijnen der N.V. v/h. J. A. van Boven, Lange Noordstraat L 125, Middelburg. 3 en 4. Een paar Etsen van den Vlaamschen Kunstschilder Kurt Peiser. 5 t/m. 8. Enkele stukken Kunst-Aardewerk van den bekerden Belgischen Pottenbakker Au'ory, uit de maga zijnen van de lmportrice, de N.V. Vlissingsche Boekhandel, Handelsdrukkerij en Binderij De Vey Mestdagh te Vlissingen. 9 t/m. 14. 6 doozen Oud-El oil and sch Post Postiljongratis bedrukt met naam en adres, uit de bekende papierfabrieken der Firma Van Gelder Zonen te Amsterdam. 15 t/m. 24. 10 Porceleinen Pullen gevuld met KOFFIE HAG, de bekende onschadelijke plantagekoffie. 25 t/m. 34. 10 Porceleinen Pullen, gevuld met Hagjes. 35 tm. 54. 20 Tins gevuld met KOFFIE HAG, de bekende onschadelijke plantagekoffie. 55 t/m. 67. 13 X 100 Cigaretten Miss Blanche „Royal", de voortreffelijke 3 ets Cigarette. 68 t/m. 73. 6 Boekwerken Rawana, het Tijger jong, door G. Dieterle. 74 t,m. 80. 7 Boekwerken Ludmilla, door Jo de Vos. Een boeiende roman, in Rusland spelende. 81 tm. 100. 20 busjes Zeeuwsche Boterbabbelaars van de Firma J. B. Diesch, Lange Burg te Middelburg.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 16