Reclame Op verzoek van de directie der Ijsfabriek ,,De Noord pool" zijn wij een bezoek gaan brengen aan deze onder neming. Gezien de geweldige hitte van de voorgaande week was het daar best uit te houden. Deze fabriek werd opgericht op 15 Juli 1926 met de bedoe ling de bezwaren te ondervan gen van ijs-aanvoer uit andere gewesten. Het kristal-ijs wordt gefabri ceerd van het welbekende wa ter der Zuid-Bevelandsche Wa terleiding Maatschappij. Naar ons werd meegedeeld, behoort dit water tot een der allerbeste soorten, die in geheel ons land gevonden worden. Het behoeft dan ook geen betoog, dat het ijs van schitterende kwaliteit is. De normale dag-capaciteit is momenteel 150 staven van 25 K.G. De installaties en de dynamo worden aangedreven door een Deutz Ruw-olie-motor van 28 P.K. Het koelwater wordt opgepompt door een electrische norton-pomp van 28 M. diepte. De dynamo van 160 ampère levert kracht en Het ijs komt uit de machine. stroom voor deze onderneming niet alleen, doch nog voor een 15-tal zaken over geheel Goes verspreidt. De com pressor heeft een capaciteit van 20.000 caloriën. De koel cellen, waarin een 300 staven ijs in voorraad worden ge- IJsfabriek „De Noordpool", Goes Directie de heer C. J. VAN LIERE houden, staan onder voortdurende automatische afkoeling en blijven alzoo op de gewenschte temperatuur. Boven dien is hier ook gelegenheid om goederen te bewaren, die sterk aan bederf onderhevig zijn. De fabricatie van het kristal ijs geschiedt alleen voor den handel en werkt deze zaak dan ook met agenten in de groote plaatsen onzer provincie. Aan iedere aanvrage kan voldaan worden en wat voor de belang hebbenden een groote factor is, bij eventueele stagnatie in het bedrijf, kan ten allen tijde ge leverd worden door bijzondere overeenkomsten. Heeren afne mers behoeven dus niet be vreesd te zijn, op een willekeu- rigen dag zonder ijs te zitten. Bij de inrichting is er op ge rekend, dat iedere uitbreiding plaats kan hebben. Momenteel is het zoo druk, dat er met 3 ploegen gewerkt wordt en een dag-capaciteit gemaakt van 24 uur. De fabriek werkt dan ook van Maandagmorgen 6 uur tot 's Zaterdags 10 uur zonder ophouden. De compressor. Wij wenschen de directie een warmen zomer, wat hun bedrijf ten goede kan komen. Onzen vriendelijken gast heer onzen dank voor zijn aangename ontvangst. Zeeland is weer een flink bedrijf rijker geworden. Machinekamer.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 19