ONS ZEELAND 5 De „Buena Vista" aan het bunkeren, bekrachtigd, staat vast, dat Vlissingen weer voor 60 jaar „de Schelde" houdt. Een feit van zooveel betee- kenis, dat ik er in dit weekoverzicht eenigszins uit voerig over meende te moeten schrijven. Het gaat hier zelfs over een grooter dan een plaat selijk belang. Tal van arbeiders, buiten Vlissingen woonachtig, vinden er hun bestaan. X Ik moet nog melding maken van enkele jubilea. Vooral in de onderwijzerswereld is er druk gefeest. De heer M. A. Romijn te Domburg vierde zijn zilveren jubileum als onderwijzer aan de Openbare School aldaar. De voorzitter van het Huldigingscomité com plimenteerde den jubilaris in tegenwoordigheid van den Burgemeester, de Raadsleden, den Inspecteur L. O. en de schoolkinderen, waarna toespraken volgden van Burgemeester, Inspecteur L. O., Hoofd der school, voorzitter der Ouder-commissie en dokter. De heer Romijn had in ontvangst te nemen: een bloemenhulde, een gouden horloge met dito ketting en een enveloppe met inhoud. De schoolkinderen werden getraeteerd en des avonds bracht het muziekgezelschap en de zang- vereeniging den jubilaris een serenade. In Arnemuiden herdacht de heer J. J. van Doese laar het feit, dat hij 25 jaar geleden in functie trad als hoofd der Openbare School. De jubilaris heeft zich echter niet strikt tot deze betrekking bepaald. Hij heeft zich ook verdienstelijk gemaakt als secretaris der Chr. Bewaarschool, voorzitter van het Groene Kruis, over welke organisatie ik laatst nog iets schreef en voorzitter van het muziekgezelschap. Ook bij dit jubilea ontbrak het niet aan toespraken en cadeaux. In een samenkomst, waarin de Inspecteur van het L. O., het gemeentebestuur, de ouder-com- missie, het onderwijzend personeel, een huldigings comité, ouders van schoolkinderen en de hoogste klasse der school tegenwoordig waren, werden hartelijke, vereerende woorden gesproken. Als cadeau werd hem een eiken schrijfbureau met fauteuil aangeboden Ten slotte zij nog vermeld, dat de heer J. P. den Boer Sr., een krasse baas van 71 jaar, op 1 Mei j.l. herdacht, dat hij 55 jaar geleden in dienst trad bij het Middelburgsch Muziekkorps, toen nog de Schutterij- muziek genoemd. De Burgemeester van Vlissingen laadt de eerste kolen in het schip. Duizenden repetities en concerten heeft de jubilaris meegemaakt en nog werkt hij geregeld daaraan mede. Een prestatie, die toch zeker vermelding verdient. In overeenstemming met zijn leeftijd wellicht, mocht de heer Den Boer, namens het bestuur van het korps, uit handen van den voorzitter ontvangen een wandel stok met zilveren knop. Directeur en werkende leden offreerden hun confrater een enveloppe met inhoud. X Ten slotte zij vermeld, dat de Polder Walcheren met groote meerderheid van stemmen besloot, tot het doen graven van den watergang KoudekerkeVlissin gen, teneinde voor de waterloozing den omweg over Middelburg te vermijden. Wel waren er commissaris sen, die alleen een gemaal afdoende achtten, maar ze legden zich bij de meerderheid, die alleen met het dijk- geschot rekent, neer. X Het is voor de haven van Vlissingen en daardoor voor de geheels gemeente, Zondag j.l. een dag ge weest, die voor de toekomst van beteekenis kan wor den. Aan het door de Steenkolen Handelsvereeniging uit Rotterdam in de haven opgerichte bunkerstation is in den nacht van Zaterdag op Zondag het eerste schip aangekomen om te bunkeren. Het was de Buena Vista Het Muziekgezelschap „Ons Genoegen", dat haar medewerking verleende.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 5