V.O.V. Reclame Niet minder dan de Locaalspoor voorziet in een behoefte de V. O. V. - Vrijwillige Rijkspensioenverzekeriné- voorziet de V. O. V. in een behoefte. VERSCHENEN: HANDELSADRESBOEK VOOR ZEELAND Een schat van gegevens voor elke branche PRIJS f 6.» Uitgave van G. W. DEN BOER, Middelburg 16 ONS ZEELAND Het is geen wonder, dat de middenstanders en de meer welgestelden, ziende op de uitkeeringen, die de arbeiders en daarmede gelijkgestelden, dank zij de verzekeringswetten, genieten, zich dikwijls de vraag stellen: hoe zal het ons gaan als we oud zijn? Thans toch wordt reeds aan de oude arbeiders tusschen de 50 en 60 millioen gulden 's jaars aan ouderdomsrenten uitgekeerd. Een belangrijke stijging mag hiervan verwacht werden tegen den tijd, dat de ouderdomsrenten van i 3. uit verplichte verzekering, plaats moeten maken voor de hoogere ouderdomsrenten. Immers deze kunnen wel tot ruim l 6.oploopen. Doch boven deze ouderdomsrenten genieten de arbeiders uit de verplichte verzekering (op grond van de rente- kaarten), weduwen-, weezsn- en invaliditeitsrenten. Ook deze, thans reeds ongeveer 5 millioen gulden 's jaars be dragende, stijgen gestadig. Daarbij komt, dat door de Ongevallen-verzekering den arbeiders jaarlijks nog ruim tien millioen gulden in uitkeeringen en geneeskundige hulp ten goede komt. Wel niemand, die weet hoeveel er noodig is, zal zeggen: het is te veel. Maar toch zou hiertegen wat schril kunnen gaan afsteken de oude dag van middenstanders en meer welgestelden, althans indien er niet was de Dit is de ideale spaarvorm voor den ouden dag. Een spaarpot, die door den eigenaar niet ontijdig, maar ook niet door anderen dan den eigenaar, kan worden geledigd. Het in de V.O.V. gespaarde geld is nooit weg, want de Staat is garant voor de uitkeeringen en wie de premie-betaling niet mocht kunnen volhouden, verliest niets, daar hij dan rente krijgt, naar verhouding van 't geen hij heeft betaald. De Staat maakt geen winst, doch stelde deze verzekering in, om ook anderen dan arbeiders gelegenheid te geven voor hun ouden dag te zorgen. Reeds ongeveer 100.009 personen sloten een vrijwillige ouderdomsverzekering. En ook in haar tegenwoordigen vorm Dit blijkt onder meer ook hieruit, dat in het jaar 1925 ongeveer twee maal en in het jaar 1926 meer dan drie maal zooveel werd verzekerd dan in 1924. De personen, die in 1926 een V.O.V. pensioenverzekering sloten, hebben later elk jaar recht op meer dan vijf millioen gulden rente. De pensioenen bedragen naar keuze ƒ3.—, ƒ4.— enz. tot 20.— per week en per persoon, ingaande op 55-, 56-, enz. tot 65-jarigen leeftijd. De Raden van Arbeid en de Inspecteur en Agenten V.O.V. geven op verzoek alle verder gewenschte inlichtingen. „hij heeft een best zaakje". Wybo uit de kamer gezet. Ik met Jossie wandeling gemaakt. 16 Mei. Aardige dag. Liesbeth houdt haar kamer met kiespijn en Breeduitstra is tegen de lamp gevlo gen met z'n kinderachtige Citroën. Had wegenbelas ting vergeten te voldoen. Woest was-ie! „Weet je, hoe 't wordt in Nederland?" brulde hij. „Over n paar jaar mag je je dierstmeisje niet meer om een stofkam zerden, zonder dat je een jacht-acte voor haar ge kocht hebt". Zal Liesbeth waarschuwen als kiespijn over is. 17 Mei. De soos vanavond niets gezellig. Krimp van Duimen vertelde, dat een huismoeder onder zijn kennissen krankzinnig was geworden. Haar drie lieve kinderen waren in een onbewaakt oogenblik, met de lucifers aan 't spelen gegaan en toen zij weer binnen kwam waren ze allemaal verbrand. „Alle drie kin deren?" vroeg ik met oprecht meegevoel. „Neen, de lucifers", grijnsde hij; en om die flauwe grap werd nog gelachen! VEREENIGINGSNIEUWS. Dordrecht heeft thans ook een Zeeuwsche vereeniging. In het begin dezer maand is or.der voorzitterschap van den heer -J. G. van Niftrik, de constitueerende vergade ring gehouden. Nadat door den voorzitter, in zijn openingsrede, gewe zen was op de gevoelsargumenten die samenbrengen hen die in het zelfde gewest zijn geboren, of daar hun leven hebben doorgebracht, en nadat door dezen waren ge noemd tal van onderwerpen die de stof zullen Kunnen leveren voor studie en voor onderlinge besprekingen, kwamen in behandeling de statuten der nieuwe vereeni- ging, en daarna het huishoudelijk reglement. Het voorloopig bestuur, de heeren Croin, Hubrechtse, mr. De Jager, De Jonge, Van Niftrik, Stevense en Van der Werff, werd bij acclamatie definitief benoemd. Behalve de namen van de 42 personen, wier Zeeuwsche afkomst reeds bekend was en die voor deze vergadering waren uitgencodigd, werden in de vergadering nog tal van andere namen van in Dordrecht wonende Zeeuwen ge noemd. Ook aan hen zal een uitnoodiging worden gezon den om tot de vereeniging toe te treden. Met veel belangstelling slaan we de eerste levens teekenen dezer afdeeling gade. Onze beste wenschen voor de stamgencoten in de oude Merwedestad. bevattende alle adressen die voor den handel van eenig belang zijn uit alle gemeenten van Zeeland, als die van alle Landbouwers LANGE SINT PIETERSTRAAT F 33.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 16