ONS ZEELAND 2 Wethouder D. D. v. d. Bout. f geslacht, die door hun karakter vooral in dezen tijd de algemeene sympathie opwekken. Onnoemelijk veel heeft hij in het belang van Goes en de Goessenaars tot stand gebracht. Toen Zaterdag j.l. de teraardebe stelling plaats had bleek uit de belangstelling voor de droeve plechtigheid, welk een plaats de thans ont slapene in de harten der menschen heeft ingenomen. Ik had het voorrecht den heer v. d. Bout meermalen over zijn werk te hooren, en dan troffen me steeds z'n bescheiden persoonlijke aanspraken, z'n rijke innerlijk, dat naar alle lijdenden uitging, z'n groot-menschelijk inzicht en z'n gevoel voor humor. Aan menig graf wordt gezegd, dat de overledene een plaats innam, die moeilijk zal zijn aan te vullen, hee- wel niet iedereen die meening deelt. Aan het graf van wethouder v. d. Bout echter kunnen deze woorden geen tegenspraak uitlokken. Zijn plaats in het publieke leven te Goes was een geheel eenige, zooals z'n persoon geheel eenig was. Zijn dood is zelfs voor den buitenstaander zoo moei lijk te aanvaarden, omdat hij iets karakteristieks van het Goessche leven deed verdwijnen. De overledene, oorspronkelijk landmeter van het ka- Een foto van de laatste rustplaats van wethouder v. d. Bout, gedekt door kransen. daster, werd in Zierikzee geboren. Hij was ridder in de orde van Oranje-Nassau. Bij alle inwoners van Goes zal z'n figuur en werk in herinnering voortleven. X De Commissie voor Ziekenhuisbelangen te Goes heeft onlangs een vergadering gehouden, waarbij verschil lende genoodigden tegenwoordig waren, ter bespreking van de mogelijkheid tot het verkrijgen van een vier en twintig-urendienst voor de telefoon te Goes. Zulk een openstelling achtte de Commissie van groot belang voor de verdere ontwikkeling van Goes en zijn achter land. Voorzitter der vergadering was de heer Dr. Hondelink uit Krabbendijke. Aanwezig waren, behalve verschillende burgemeesters en medici, de inspecteur der Posterijen, Telegrafie en Telefonie en de Direc teur van het P. T. T. kantoor te Goes. Medegedeeld werd dat de postautoriteiten zich in principe tot medewerking bereid hebben verklaard en dat zij zullen zorgen voor openstelling van het kan toor en voor verlichting en verwarming onder voor waarde, dat aan het bedrijf der Posterijen en Tele grafie wordt vergoed de jaarwedde voor de(n) per soon, die van des avonds 9 uur tot des morgens 8 uur het toestel te bedienen heeft. De kosten zullen onge veer 1200 per jaar bedragen. Na eenige bespreking kwam men tot de conclusie, dat deze kosten door de diverse gemeenten zullen ge dragen moeten worden, en dat Goes het leeuwenaan deel daarvan zal hebben bij te dragen. In alle gemeen ten zal dus eerstdaags in den raad het voorstel komen om voor de 24-uren telefoonverbinding bij te dragen. Terwille van het algemeen belang, dat geen algemeen belang blijkt te zijn, maar een persoonlijk. Want het zijn enkele instellingen en zaken, die van de nachte lijke telefoongelegenheid zullen profiteeren. Was het niet veel billijker geweest, dat deze ondernemingen en zaken de kosten hadden gedragen, in plaats van de gemeenten. Het is hier het oude lied: men schermt in dezen tijd maar al te vaak met de woorden „algemeen belang", vooral als het uitgaven betreft. Het is te hopen, dat de onderscheidene gemeenteraden beter dan de diverse burgemeesters het verschil tusschen persoonlijk en algemeen nut zullen weten te onderscheiden. M'n indruk was, dat de hoofden van verschillende instel lingen, die voor de 24-uren verbinding in aanmerking komen en van de besprekingen getuige waren, heel verwonderd waren over het inzicht der burgemeesters. Dat zij niet tegen dit inzicht opkwamen, laat zich ver staan. Nietwaar, iedere ondernemer is wel zooveel koopman, dat hij een gratis aanbod niet afslaat, zelfs niet al ziet hij in hoe dwaas het is. X Wie dit overzicht opslaat voor de officieele opening van de locaalspoorweg door Zuid-Beveland, welke ge beurtenis in ons gewest met veel vreugde is begroet, komt hier niet te veel te weten. Men wordt hiervoor verwezen naar elders in dit nummer, waar genoegzame aandacht aan de inwerkingstelling van de locaalspoor is gewijd.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 2