DE KALEKP DEP MOMWOEP mm ONS ZEELAND 3 Wegens vertrek naar elders heeft de heer Ridder als dijkgraaf van den polder Oud-Noord-Beveland ontslag genomen. In de jongste vergadering van inge landen van den polder, is de scheidende dijkgraaf, die 15 jaren aan het hoofd van den polder stond, gehul digd. Hem werd dank gebracht voor hetgeen hij al die jaren tot stand wist te brengen. De vergadering gaf den ontvanger-griffier opdracht, namens ingelanden, den dijkgraaf een stoffelijk blijk van waardeering te doen toekomen. A. M. D. Het eerste hotel aan Schouwen- Westrand; de luehtverrassing van Poortvliet; feest in Zierikzee; over bruggenbouw. Het aan den voet der duinen te Westen Schouwen gebouwde hotel-pension .Zeelust", is thans officieel ge opend in tegenwoordigheid van vele belangstellenden uit de naaste omgeving. De burgemeester van Burgh, de heer Boot, hield de openingsrede, waarin hij, onder aanhaling der geschiedenis van Westen Schouwen, het van ouds gezochte oord van verpoozing, zijn genoeg doening uitdrukte met de voltooiing dezer inrichting, die, naar hij hoopte, voor den eigenaar een succes en voor den vreemdeling een rustige, een aangename ver blijfplaats zal mogen zijn. Het gebouw, waaraan kosten noch moeite gespaard zijn, om het tijdelijk verblijf van den vacantiegast zoo aangenaam mogelijk te maken, bevat 11 frissche slaap kamers, die een prachtig uitzicht op zee en duin bieden, een gerieflijke eetzaal, recreatiezaal, ontvang kamer, ruime keuken, terras en veranda, benevens een moderne meubileering. Onze beste wenschen voor dezen eersteling aan Schouwen's Westrand, dat zachtjesaan weer het toevluchtsoord wordt voor vreem deling en eilandbewoner. X Het zoo- rustige Thoolsche dorp Poortvliet kwam, eenige dagen nu weel al geleden, 's morgens in rep en roer, doordat een luchtballon boven die gemeente dreef, welke, blijkens het uitwerpen van kleeren en anker, naar een geschikt landingsterrein uitzag. Op een weide in de nabijheid van het dorp kwam het groote gevaarte behouden op den grond. De 4 inzitten den, een dame en drie heeren, waren te Münster in Westphalen (Duitschland) opgestegen, doch waren ge noodzaakt te dalen wegens defect aan het, nu weer al ©enigszins verouderde, luchtverkeersmiddel. De ballon werd op een vrachtauto geladen en naar het naastbij zijnde spoorstation, Bergen op Zoom, vervoerd, waarheen ook de luchtvaarders per particuliere auto vertrokken. Dit ongewone feit, een welkome afleiding in de dage- lijksche sleur, bracht vele menschen ook uit de om liggende gemeenten, op de been. Het bosch bij het slot te Haamstede. De feestelijkheden, die dit jaar te Zierikzee zullen plaats hebben, zijn voorloopig door de Oranje-Vereeni- ging ter plaatse vastgesteld op Donderdag 7 Juli e.k. Het bestuur heeft reeds verschillende vergaderingen gehouden ten einde 't bestek op te maken voor de festi viteiten van dien dag. Het bestuur van V. V. V. zegde in principe zijn medewerking toe voor het organiseeren van een onderdeel van het historisch feest, waarbij Karei de Stoute de hoofdpersoon zal vormen. Als voornaamste punten prijken op het voorloopig pro gramma: de aankomst van Karei de Stoute uit zee en ontvangst door het stadsbestuur, Rmgrijderij te paard aan den voet van den Zierikzeeschen Monster- toren, welks grondvesten in 1454 werden gelegd en welke werken door den zoon van Philips werden be kocht, gebarenspel voor de Beurs op het Havenplein, waar Karei de vierschaar zal spannen over Floris en Arent van Haamstede, twee Schouwsche edellieden, die het met de ordonnantiën van grave Philips niet zoo precies namen, etc. etc. 's Avonds wordt de Klom pendans", door de dames-juniores van de gymnastiek- vereeniging „Olympia", welk nummer op de laatste uitvoering dier vereeniging zoo uitstekend is geslaagd, op het podium voor de Beurs herhaald, terwijl aan de oude haven het boegsprietloopen zal worden uitge voerd, een nummer, dat bij het laatste historische feest zoo'n opgang maakte. We komen op dit feest nog wel terug voor bizonderheden. X De (otale kosten voor de nog dezen zomer te bou wen brug voor de Zuid-Havenpoort te Zierikzee, zul len in ronde cijfers ƒ31.000.bedragen, maar daar voor hoopt men dan ook een fraaie, in deze antieke omgeving der stad passende, brug te krijgen, n.l. een dubbele klepbrug, zooals onze voorvaderen gekend hebben en welk model op oude kaarten der stad nog is te zien. Tijdens den bouw zal ten gerieve der be woners van een deel der gemeente, buiten deze poort woonachtig, maar die hun kantoor of werkplaats heb ben in de stad, een noodbrug worden geslagen, terwijl tevens met de mogelijkheid om met schepen door dat deel der haven te varen is rekening gehouden. Door het bouwen van een nieuwe brug zal, naar men zeker hoopt, het fraaie antieke aspect der stad niet schaden, maar integendeel nog verfraaien. M. d. P.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 3