ifeïlFwLCI CfEf Te Vlissingen is, zooals men elders kan lezen, een bazar gehouden ten bate van de slechthoorenden. Een tweetal foto's van dit geslaagde feest. ONS ZEELAND Een geslaagde Beethoven-avond in Middelburg; padvinders in de ka zerne; over moderniseering van den boerenstand; een bazar. Vóór alles wil ik in deze rubriek nog even melding maken van den schitterend ges'aagden Beethoven- avond, dien we in Middelburg gehad hebben. Dat was een kunstavond, in den vollen, echten zin van het woord en het is geen wonder, dat ik kort daarna iemand uit een kleinere Zeeuwsche stad niet zonder eenige jaloerschheid hoorde zeggen: ,,zoo iets is toch blijkbaar in Zeeland alleen in Middelburg mogelijk", In de eerste plaats is voor zulk een avond veel geld nocdig. Denk alleen maar aan de solisten, die meestal een verre reis moeten maken. Zelfs was op dezen Beethoven-avond versterking van het orkest met leden van de Arnhemsche Orkest-vereeniging noodzakelijk. En daarmede zijn ook groote onkosten gemoeid. Maar verder is noodig een kring of vereeniging, die zulk een avond durft organiseeren. In dit geval waren het er twee, de zangvereeniging „Tot Oefening en Uitspanning" en de „Vereeniging voor Instrumentale muziek". En ten slotte moet er in zulk een stad toch het pu bliek zijn, dat een dergelijk loffelijk pogen weet te waardeeren. De klacht is helaas algemeen, dat het gros der menschheid zoo wenig gevoelt voor zuivere kunst, maar zich wel graag vergaapt aan den schijn. In Middelburg was echter de zaal, zoowel bij de groote repetitie als bij de uitvoering, zeer goed bezet. Hulde aan onze hoofdstad! De Zeeuwen, die in de groote steden onzes lands wonen en daar, zoo ze willen, dikwijls van werkelijk hoogstaande kunst kunnen genieten en misschien wel eens medelijden met ons gehad hebben, zullen uit bovenstaande zien, dat we hier toch niet absoluut mis deeld zijn. X Van de kunst naar de gezelligheid, ziedaar een over gang, dien velen wel gaarne willen maken en waaraan ik me nu ook eens wil schuldig maken. Ik wil die gezelligheid zoeken bij onze padvinders. Deze kranige Middelburgsche jongens en meisjes hebben nu eens niet tenten opgeslagen, maar hebben hun intrek geno men in de voormalige hulpkazerne aan den Zuidsingel. In deze lokaliteiten is aPereerst electrisch Echt en waterleiding aangelegd, maar alle verdere werkzaam heden aan het in orde brengen verbonden, zijn door de padvindsters en padvinders zelf verricht. De lei ders hebben een vertrek gekregen en houden daar de administratie bij. Beneden hebben de jongens een flink lokaal, ze hebben daarvoor zelf het meubilair gemaakt. Boven is het verblijf van de meisjesgezellen, die ook allerlei meubeltjes zelf vervaardigden en vaak tot een alleraardigst resultaat kwamen. Vorige week Zaterdag is dit nieuwe clubhuis officieel geopend in een bijeenkomst, waartoe ook de ouders toegang hadden. Des middags was er gelegenheid voor ieder belangstellende om een kijkje te nemen. Zoo heeft deze verhuizing zeker bijgedragen om meerdere bekendheid te geven aan de padvinderij.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 4