■■■■■■■■■aan ■aaaaaaaaaaaif DOCTOR PSYCH. SCHILLING jg OOGDIAGNOSE a a Hotel OOMS, Bergen op Zoom ONS ZEELAND 7 kunnen constateeren, dat in Zuiddorpe precies het tegenovergestelde gebeurt), te Biervliet, met IJzendijke samen, 168 stuks en te Aardenburg 60 stuks. Be Roomsch Katholieken te Sluis hebben een nieuw bedehuis. Het fraaie kerkgebouw is dezer dagen in gebruik genomen. Zooals wij vroeger reeds schreven zal aan de van 3 tot 7 September a.s. in Hulst te houden landbouw tentoonstelling ook een geschiedkundige afdeeling wor den verbonden. Van diverse zijden zullen oude, voor de historie der streek karakteristieke voorwerpen afge staan worden, o.m. een flinke collectie schilderijen. De vele toezeggingen van financieelen steun voor het welslagen van den historischen optocht, zullen het wel licht eveneens mogelijk maken een dier feestdagen middeleeuwsche muziek en middeleeuwsche reidansen uit te voeren, In de hoofd-commissie voor de historische afdeeling hebben zitting de heeren Fr. Vermeulen (voorzitter) en Mr. J. Lambooy (secretaris). In de sub-commissie voor den historischen optocht: E. Doens (voorzitter), J. Adriaanse (secretaris), R. O. Wilking (penningmeester), W. v. Poppel, Gust Staal, G. Adriaansens, George Vael en Joh. Burm. In de sub-commissie voor de historische tentoonstel ling: C. Dekkers (voorzitter), W. Blommaert (secre- Mgr. P. Hopmans, bisschop van Breda, verrichtte de plechtige kerkelijke inzegening. taris), J. J. Gielen (penningmeester), L. J. Colsen, Jos. van Damme, Ed. Lansu, R. Vereecken, L. Tricot Jzn, X Niettegenstaande, dat de gemeente Graauw zich contractueel verbonden heeft aan de N.V. Zeeuwsch- Vlaamsche Waterleiding, weigerde dezer dagen de Graauwer gemeenteraad toch, en met algemeene stem men, in te gaan op het voorstel van B. en W. om, naar aanleiding van het schrijven der Z. V. W M. tot volstorting der aandeelen, een geldleening van maxi mum 151.000 aan te gaan. Thans komt in de Zeeuwsch-Vlaamsche bladen een stuk voor van den Raad van Toezicht der Z. V. W. M,, waarin deze nadrukkelijk wijst op de verplichtingen, welke voortspruiten uit elk contract door een ge meente met de Z. V. W. M. gesloten. De Raad van Toezicht vindt het „onbegrijpelijk, hoe sommige menschen, al zijn zij zelf tegenstander van de waterleiding, in den betrokken gemeenteraad tegen kunnen stemmen. Al spoedig immers zou een civielrechterlijk vonnis de gemeente veroordeelen tot storting en dan moest men toch leenen op eigen gelegenheid en bovendien nog kans loopen schadevergoeding te moeten betalen voor de schade, die zij aan de vennootschap en de andere gemeenten door oponthoud, dat haar weigering veroorzaakt, doet lijden. Thans loopt het eenvoudig over nakoming van contractueele en statuaire verplich tingen. En het spreekt vanzelf, dat men zich daarvan niet door een raadsbesluit, hetwelk teniet doet wat vroeger besloten is, kan onttrekken". v. d. E. a Villa Rosa - A. BOUMAN, Arts, Ginneken 1 Vaststellen der ziekten door zien in de oogen iederen Vrijdag 10—5 uur SCHITTERENDE RESULTATEN Nu zijn we in volle fleur met onze zomer-toiletten. 't Is al bloemen en moezen, ruitjes en streepjes! De robes van bedrukte crêpe Georgette zijn aller liefst. En voordeelig zijn ze, want garneering is over bodig. Een snoes zagen we! Op een fond van zwart, groote donker- en licht- roode rozen. Het rokje vallend in drie volants, de

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 7