KOFFIE )E<HHÏI)ENKW] voor 8 ONS ZEELAND In het land van Axel wordt het gewestelijke kostuum nog door velen gedragen. taille ruim, van voren toegeknoopt op een vestje van dezelfde stof met open zoompje, voila tout! Een ander van witte crêpe Georgette met zacht lila bloempjes en donker-groene bladen, had een geplis- seerd rokje met onderrand van zijde in de kleur van de bladen. Een Casaque viel even over de heupen en had even eens een onderrand van groene zijde. Van dezelfde zijde waren de coquette zakjes, aan iedere kant een, en het ceintuur en kraagje. Dan zijn er de robes van „Radium Changeant". Beel dig zijn die en het is een prettige zomerdracht. Van terra-zijde met groenen weerschijn en witte moezen was het elegante model, dat ons getoond werd. Het rokje iets ruim vallend, aan den rechterkant met eenige inrijgsels. De taille even bloesend, met bree- den band vallend over het rokje. Een ceintuur bijna op de normale taille-hoogte met langen, doch smal- len strik. Om den rond-vallenden hals een wit-zijden biais met toegestrikte einden. Viel de ceintuur-strik links, die van den hals zat aan den rechterkant. Meer nog dan tevoren ziet men op de avondtoiletten lange franjes dragen. We zagen een robe van witte crêpe Romain, over het rokje vielen twee rijen wit-zijden franje. De taille viel van achteren iets langer dan van voren en ook de franjes van het rokje volgden dit voorbeeld. Van de schouders hing een lange franje af, als een korte cape. Een ander toilet van zwarte crêpe Georgette op een fond van bleek-rose zijde, had een rokje geheel van franje, terwijl de taille kruiselings op de heup bijeen gehouden werd door een gesp van simili. Op de lichte avond-robes worden smoking-vesten ge dragen van brokaat, lamé of taffetas. Dit laatste voor wat koele zomer-avonden, als we na het dinex- op 't terras van ons hotel zitten. Deze vesten worden ge heel gegarneerd, of liever, zijn bezaaid met pailletten, hetgeen de draagster als het avondlicht haar beschijnt, er feeëriek doet uitzien. Het zilver-brokaat als onderrobe is zeer en vogue en heeft het voordeel, dat men een japon, die men al veel gedragen heeft op een onder-robe van dezelfde kleur een geheel ander aanzien geeft. Onder een japon van donker-blauwe crêpe Georgette of zwarte crêpe de Chine staat zoo'n onder-robe van zilver-brokaat buitengewoon gedistingeerd. Evenals ieder jaar zijn ook dit seizoen de zwart en witte ruitjes en vogue, vooral voor onze jonge meisjes. Staat het ook niet kwiek voor zoo'n gezellig, bunge- lig sportmeisje, een plooi-rokje van ruitjes-stof met een casaque van een knal-roode stof? Daarbij een lange mantel van de ruitjes-stof, met kraag, lange doorloopende revers en manchetten van de roede stof en een zwart lak-ceintuur. Dezelfde combinatie kunt u maken van zwart en wit, dus de casaque en de mantelgarneering van wit flanel of shantung naturel. De zwart-zijden mantels blijven het eveneens doen in dit seizoen. Zoowel voor jonge vrouwen als voor die op rijperen leeftijd, zijn deze soupele en gratieuse mantels aan te bevelen. De eenige garneering, die men op deze mantels draagt, bestaat uit een kraag en man chetten van slangenhuid. De voering moet in overeenstemming zijn met de robe die er onder gedragen wordt. Men doet dus verstandig, rekening te houden met de verschillende toiletten, die men heeft. E, B. B. AvdBIGGELAAR &C9 ROOSEnOAAL

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 8